Scénář pro akci „všechny barvy léta“. Scénář pro letní zábavu „Colors of Summer“

"Najdeme nějaké barvy na léto." Scénář letní zábavy pro děti 5-7 let

Kryuchkova Svetlana Nikolaevna, hudební ředitelka předškolní vzdělávací instituce Mateřská školač. 127 „Severní příběh“, Petrozavodsk

Popis materiálu: letní zábavný scénář pro seniory předškolním věku může být zajímavé hudební režiséři a pedagogů ke Dni dětí 1. června.

Cíl: vytváření šťastné nálady u dětí

úkoly:
- upevnit znalosti předškoláků související s letními tématy.
-zdokonalit dovednosti a schopnosti získané při hudební lekce
- podporovat rozvoj pozitivní emoce u dětí

Přípravné práce:
-učení básní, písní, tanců

K pořádání dovolené využijeme 2 sály - sportovní a hudební. Hudební sál zdobíme lesními dekoracemi. Vyzdobíme tělocvičnu květinami, balónky a hračkami.

Děti vstupují do tělocvičny za hudby „Pojďme přes maliny do zahrady“ (doprovodná stopa).

přednášející: ahoj kluci. Poslechněte si hádanku
Les je plný písní a výkřiků,
Jahody postříkané šťávou,
Děti se šplouchají v řece
Včely tančí na květině...
Jak se nazývá tato doba?
Hádejte co, děti... (LETNÍ)

Děti: Letní

Vedoucí: Dnes je první letní den.
Slavíme letní prázdniny,
Festival slunce, festival světla.
Slunce, slunce, teplo!
Dovolená bude zábavnější!

1 dítě:
Léto se opět směje
V otevřené okno.
A slunce a světlo
Už je zase plno

2 děti:
Takže ten veselý smích zazní,
Děti neplakaly
Slunce svítí pro všechny,
Svítí stejně
Obecný tanec „Vyšlo slunce“

Vedoucí: Pozvěme Summera, aby se k nám přidal. Čekali jsme na něj tak dlouho.

Léto, přijď na návštěvu,
Přineste nám rychle teplo!

Hraje hudba "Slámové léto".

Léto vstupuje do sálu za hudby.

Letní:
Posílám vám všem pozdrav, chlapi.
Jsem Rudé léto, bohaté na slunce
Čekal jsi na mě?

Vedoucí:Čekali jsme. Milujeme léto

Letní: Co víte o tomto ročním období?

1 dítě:
Léto je houbami známé,
Bobule a květiny
A v červnu slavíci
Začnou zpívat své písně

2. dítě:
Vycházejí zvonící trylky!
Děti jdou k řece
Opalování na písku
Naučte se plavat v řece.

3. dítě:
Opět kalhoty a trička
Ležící na břehu
A trávníky se vyhřívají
V heřmánkovém sněhu

4. dítě:
Kolem poletují motýli
Sklízejí se květiny
A to v zahradách a sadech
Příroda je na ovoce štědrá

5. dítě:
Takže je to roční období
Platí lidem za jejich práci
A ne nadarmo se jmenuje
Léto je červené, léto je jasné,
Léto je dobré a úrodné!

Letní: Dobře, dobře! Nic jim nechybělo, všechno o mně řekli. Řekněte mi lidi, jak jste strávili den?

Vedoucí:
Řekneme vám vše v pořádku:
Ráno jsme cvičili

Letní: Jak?

Děti: Takhle, takhle a takhle a takhle!
(ukázat cvičení)

Letní: A pak?

Vedoucí: Sedli jsme si k snídani a s chutí ji snědli

Letní: Jak?

Děti: (napodobit, jak „jíst kaši lžící“)

Letní: A pak?

Vedoucí:Šli jsme na procházku a chytali barevné motýly

Letní: Jak?

Děti: (předstírejte, že chytáte motýly rukama - tleskněte jim)

Letní: A pak?

Vedoucí: Pak jsme plavali, plavali v řece, cákali!

Letní: Jak?

Děti: (plavecké pohyby oběma rukama)

Letní: A pak?

Vedoucí: Pak pracovali v zahradním záhonu s konví a motykou

Letní: Jak?

Děti:(předstírat, že „zaléváme záhony, zaléváme záhony“)

Letní: A pak?

Vedoucí: Sedli jsme si k večeři a snědli všechno, co zbylo!

Letní: A pak?

Vedoucí: Pak jsme si lehli a upadli do hlubokého spánku!

Letní: Jak?

Děti: A to je kdo, jak, to se dá udělat takhle, dá se to takhle!

(ukázat - ruce pod tváře, zavřít oči)

Letní:Úžasný!

Chcete se vydat na návštěvu do letního lesa? Je plný zázraků!

Děti: chceme

Letní:
Drž ruce pevněji,
Postavte se vedle sebe.
Jdu napřed
Vezmu vás, děti, do lesa.

Děti se přesunou z tělocvičny na hudbu a jdou do hudební sál.

Vstupují do hudební místnosti. Sálem zní zvuk ptačího zpěvu na pozadí klidné hudby.

Letní: Tak jsme ty a já přišli do lesa. Slyšíte zpívat ptáky? Takto vítají hosty.

Letní: Co je to za ptáka? (odpoví) To je datel.
Sedí na stromě a kluje nosem do suchého kmene.

Zvukový doprovod deště (déšť):


Vedoucí: Vypadá to, že začíná pršet...

Léto má velký deštník zdobený zelenými listy.

Letní: Zde počkáme na déšť.
(děti se schovávají pod otevřeným deštníkem)

Postupně snižujte hlasitost zvukové stopy...

Letní: Zdá se, že déšť končí.

(děti vylezou zpod deštníku, zvuk deště opět zesílí)

Letní: Takto nás déšť vyzývá, abychom si s ním pohráli.

Hra „Čí kruh se shromáždí rychleji“

(děti stojí ve 3 kruzích kolem tří různobarevných deštníků - červený, žlutý, modrý).

1. část hudby - obcházení deštníků
2. část hudby - běh na divoko

3 na konci hudby se děti seřadí kolem deštníků, u kterých začaly hru)

Léto přitahuje pozornost na list papíru Whatman srolovaný a převázaný stuhou pod vánočním stromečkem. Malba v černobílých barvách zobrazuje slunce, mraky, pampelišky, trávu, květiny, berušky, řeku, stromy s listy...

Letní: Zajímalo by mě, co to je? (rozbalí kus papíru Whatman). Podívejte, toto je stejný obrázek. Jen tomu něco chybí. Co podle vás chybí?
Děti: je to černobílé. Není dostatek barev.

Letní: byl to déšť, který hrál žert - smyl z něj všechny barvy letní malování.
Nenecháme se odradit – budeme hledat barvy.

Vedoucí: Kde bychom měli hledat barvy na obraz?

Zní krásná jemná hudba. V pozadí hudby je slyšet hlas:

Letní: Pojďme hledat kouzelnou květinu.
Děti chodí po sále za hudby, najdou květinu s různobarevnými okvětními lístky (žlutá, zelená, červená, modrá), na kterých jsou napsány hádanky. Okvětní lístky se vkládají do štěrbiny uprostřed a lze je snadno vyjmout a vložit.


Letní: Dobrý den, květinko - barevná.

Hlas květiny zní:

Ahoj moji přátelé.
Rád vám pomohu.

Na mých kouzelných okvětních lístcích žijí barevné hádanky. Pokud je uhodnete, dají vám barvy pro váš obraz.

Vedoucí: Tak co, kluci, uhodnete hádanky? Vrátíme barvu na obraz?

Děti: Ano.

Léto přináší květinu - různé barvy (květa má 4 okvětní lístky - červený, žlutý, zelený, modré barvy). Při luštění hádanek na obrázku děti s paní učitelkou stínují obrázky fixami příslušných barev.

žlutá - slunce, pampeliška
červená - berušky, květiny,
modrá - řeka, obloha, mraky
zelená - tráva, stonky květin

Summer sundá okvětní lístek s hádankami a zní:

Letní: Vybereme okvětní lístek a přečteme hádanku.
(utrhne 1. okvětní lístek)

1. Na nebi svítí horká koule,
Každý si toho míče všimne.
Ráno se na nás dívá z okna,
Radostně zářící, (slunce)

Tanec slunce a paprsků (dívky)

2. Je celý zlatý,
Měkké a nadýchané.
Je to kuřecí dítě,
A jmenuje se... (kuře)

Jakou barvu nám daly hádanky?

Děti:žluť

Vedoucí: dáme to obrazu? Co jimi můžete ozdobit?

Sluníčko, pampeliška

(děti s paní učitelkou stínují žlutým fixem obrázek pampelišek a slunce na obrázku)

Letní: Znovu utrhneme okvětní lístek a přečteme si hádanky:

(utrhne 2. okvětní lístek)
Slunce večer zapadá
Drží štětec na obloze.
Nechce odejít nadarmo,
Zanechává stopu... (úsvit)

Jaké vánoční stromky?
Jsou na nich nějaké jehly?
Co jsou ty červené koule?
Ale ty pozlátko nevidíš?
Tak krásné podél plotu
V létě budou zpívat... (rajčata)

Jí mšice z větví,
A pomáhá nám na zahradě.
Obratně sedí na listu
Tohle je... (beruška)
Tanec "Beruška"
(hudba a pohyby T. Suvorová)

Vedoucí: jakou barvu dáme obrazu? (červený)

(děti s učitelkou stínují obrázek na obrázku červenou fixou berušky, květiny)

Letní: Znovu vybereme okvětní lístky a přečteme si hádanky
(utrhne 3. okvětní lístek)

Na červnové zahradě
Stavíme jako dobří lidé,
Pěstování na zahradě... (okurky)

Tato krása
Všem chlapům se to líbí.
Koule, hvězdy, jehly
U elegantního štíhlého...(vánoční stromeček)

Na louce žije houslista,
Nosí frak a cválá... (kobylka)

Hra "Kobylky"

(děti jsou rozděleny do 2 týmů. Pro každý tým jsou na podlaze rozloženy modely zelených listů. Na povel si dítě po jednom nasadí na hlavu čelenku z tykadel kobylky, postupně přeskakuje všechny listy, vrátí se do týmu, předá čelenku, ... atd.)

Vedoucí: jakou barvu dáme obrazu? (zelený)

(děti s učitelkou stínují obrázky trávy, stonků květin a listů stromů na obrázku zelenou fixou)

Letní: vyřešme hádanky ze zbývajícího okvětního lístku.

(utrhne 4. okvětní lístek)

Přes kopce se řítí had,
Přivedení vláhy ke stromům.
Mytí břehů
Protéká poli... (řeka)

Bude plakat nad zahradami,
Zahrada bude plná ovoce.
I ten zaprášený jitrocel
Jsem rád, že si v létě umývám obličej... (déšť)

Píseň "Rain"

Letní: Vyřešili jsme všechny hádanky na okvětních lístcích pestrobarevného květu. Podívejte, obrázek je vícebarevný. Dali jsme jí barvy. Děkuji, květinko!
(osloví barevnou květinu): děkuji ti, květino, za dar barev.

Chlapi, pojďte. Vraťme mu jeho barevné okvětní lístky. Mohou se ještě hodit.
(vložte okvětní lístky zpět do štěrbin)

Vedoucí: sladké léto, je velmi dobré být vaším hostem, ale je čas, abychom se vrátili domů.

Letní: Moc jsem si to s vámi užil, přátelé. Při rozchodu tě chci pohostit svými lahodnými dárky. To je vynikající zdravá šťáva A šťavnatá jablka. Jezte je s radostí a buďte zdraví.

Letní barvy.

Cíl: Zopakujte si fenomén léta, rysy a příznaky.

úkoly: Vytvořte motivaci pro kognitivní činnost. Naučit se pracovat ve skupině, rozvíjet komunikační dovednosti.

Materiály: prstové barvy, ubrousky, bílý papír.

Vedoucí: Ahoj lidi! Jsem víla, přišla jsem tě navštívit, abych si s tebou hrála a kreslila. Kluci, rádi řešíte hádanky? Moje první hádanka:

Louky se zelenají

Duhový oblouk na obloze

Jezero je vyhřívané sluncem

Léto zve všechny ke koupání...(léto).

Vedoucí: Přesně tak, léto. (Umělec vyjde ven a zamyšleně se dívá na oblohu.)

Umělec: Všechno je v pořádku, našel jsem bránu, viděl jsem ceduli, ale čekají tady na mě? Poznají mě? Nevyženou tě? Hned přijdu a řeknu vám, jak se jmenuji. Ne, musíme vás nejdřív pozdravit. Ano, řeknu toto: „Dobrý den, jmenuji se Kras Karandaševič Malertov. (zastaví se, podívá se na děti a říká)

Umělec: Dobrý den, jmenuji se Kras Karandashevich Malbertov. Přišel jsem k vám na návštěvu, protože jsem se od vašich rodičů dozvěděl, že se zde bude konat festival „letních barev“. Je to pravda?

Děti: Ano.

Umělec: Kluci, mám velký problém. Pomůžete mi to vyřešit?

Vedoucí: Jaký máš problém, drahý Krasi Kandashevichi?

Umělec: Omylem jsem ztratil barvy, ale jsou kouzelné: v zimě maluji sníh. Maluji v nich lesy a řeky bílý. Na podzim ve žluté a pomerančový příroda. Moje jaro je zelené. A léto je červené a krásné. No a co je nejdůležitější, maluji duhu všemi barvami. A představte si, co se stane s naším světem, když nenajdu své barvy (chytne se za hlavu). Bude pršet a všechny barvy se smyjí a vše kolem zešedne a nebude krásné.

Vedoucí: Oh, lidi, můžeme pomoci umělcům najít barvy?

Děti: Ano.

Vedoucí: Naše děti Kras Karandashevich jsou připraveny vám pomoci najít barvy a navrhnout začít s modrou barvou.

Dítě v modrém:

Moje panenka má modré oči

A nebe nad námi je stále modřejší

Je modrý jako tisíc očí

Díváme se na oblohu a nebe se dívá na nás.

Vedoucí: Na obloze jsou také mraky a z nich prší. Kluci, naučme Krase Karandaševiče schovat se před deštěm. Hra „Déšť“ - zatímco hraje hudba, děti pobíhají, a jakmile zaburácí hrom a začne pršet, všichni se schovají pod deštník. Po hře dítě přinese umělci modrou barvu.

Vedoucí: Poslechněte si moji další hádanku:

V převrácené studni

Huňaté mraky kolem tance

Přes den tam zapadá slunce

V noci bude měsíc plout kolem... (nebe).

Začněme malovat náš obrázek. Připravte si dlaně a namočte je do modré barvy a nechte na papíře otisky prstů. Jasná, modrá obloha.

Nyní se podíváme na žlutou barvu.

Dítě ve žlutém:

Žluté slunce se dívá na zemi,

Žluté hrušky visící na větvích

žluté listy létají ze stromů.

Dítě vytáhne žlutou barvu.

Vedoucí: A tak moje další hádanka:

Zahřeješ celý svět

A neznáte únavu

Usmíval se na okno

A všichni ti říkají... (slunce).

Umělec: No, teď můžeme nakreslit slunce. Pokračujme v kreslení našich obrázků. Namáčíme dlaně. Jak zářivé slunce se ukázalo.

A nejzajímavější je, že když smíchám dvě barvy, modrou a žlutou, dostanu zelenou.

Dítě v zeleném:

Zelený list a tráva

Strom je vždy zelený

Smícháme žlutou a modrou

Získáme zelenou barvu.

Přináší zelenou barvu.

Hra "Předejte to někomu jinému."

Umělec: Máte rádi jablka? Housenky také milují jablka. A ptáci milují housenky. A ptáci se bojí koček. A kočka je pes. Zahrajeme si hru „Pass to the other“ – jablko, housenka, ptáček, kočka a pes se předávají v kruhu. Je potřeba rychle projít bez shození, aby nejedna hračka nestihla předchozí.

přednášející: Poslechněte si mou sledovací hádanku:

Na podzim umírá

A na jaře znovu ožívá

Krávy mají bez ní potíže,

Ona je jejich hlavní potravou. (tráva)

Tráva je zelená, připravte si dlaně. Podívejte se, jaká krásná mýtina. co chybí?

Děti: Květiny.

Moderátor: Pojďme hledat barvu na květiny.

Dítě v oranžovém:

A chci poznamenat, že barva oranžová

Nejlepší na světě

Vždyť všechny pomeranče jsou v zimě i v létě

Hoří nejjasnější barvou. (dítě přináší pomeranč).

Vedoucí: Připravme si dlaně a nakreslíme je na naší mýtinu.

Umělec: Oh, jsi tak dobrý a veselý, ale chci se s tebou naučit tančit, můžeš mě to naučit?

Děti: Ano.

Hra "Dance-Freeze".

Zatímco hudba hraje, všichni tančí, hudba končí, všichni musí ztuhnout.

Umělec: Oh, jak je fajn být s vámi, dokonce mi to zvedlo náladu. A těch barev už je tolik.

Vedoucí: No, skoro všechny barvy vám byly vráceny.

Umělec: Ano, samozřejmě, stále jich pár chybí, ale pravděpodobně to zvládnu.

přednášející: Nebuď smutný umělec! Myslím, že vím, jak ti pomoci. Budu se ptát na hádanky a vy a děti je vyřešíte.

- Vidět to pod očima,

Okamžitě chtějí bojovníka,

A tady je lilek a švestka
S ním jsi šťastná a krásná (fialová).

- Každý vidící kluk řekne

O něm, že je holčičí

Pokud namočíme čápa

Stane se jako plameňák. (růžový)

- Znamení mluvící ryby

Chvíli to bylo schované v krabici,

V koruně a v prstenu je,

A na pohádkové verandě (zlaté).

- Nachází se v kávě, čočce,

Existuje také v čokoládě -

Bez ní se nedá jíst (hnědá).

- Leží na střeše se sněhem,

Kreslí a píší na to,

je uvnitř kravské mléko

Jak v setanu, tak v mouce (bílé)

- I když se skrývá v komíně,

Mezi pantery je vždy v módě,

A černoch ho miluje

Nosí ho s sebou každý den (černý).

Zdá se, že váš glukometr je plný. A už si můžete kreslit, co chcete.

Umělec: Ano, díky kluci, a teď vám chci něco nakreslit.

Podívej se na duhu, kterou jsem dostal, a všichni mí přátelé z malování jsou zase spolu. Moc děkuji, že mi pomáháte najít mé přátele. Teď už se s nimi nikdy nerozloučím a vždy je budu nosit s sebou. A víte, jak být přáteli. Ukaž mi?

Hra "Přátelství".

Elastická páska se zavázanými konci by měla pasovat na celou skupinu.

Umělec: Kluci, je čas, abych se vrátil, ještě jednou děkuji, že jste mi pomohli.

Vedoucí: Sbohem Krasi Karandosheviči, přijďte se k nám znovu podívat!

Lidi, naše dovolená skončila. Ještě ale není konec dne. Dnes je celý den váš svátek a pro vás modrá obloha svítí žluté slunce, na stromech se zelenají listy, v modrých řekách šplouchá voda, kvetou barevné květiny a samozřejmě ta nejlepší oranžová nálada. A když odcházíme, dávám ti sladkosti a spoustu hudby. Sbohem!

    Celé jméno: Kovrigina Julia Sergejevna

    Místo výkonu práce: MBUDO "Palác dětské (mládežnické) kreativity "Mladí Gubkinets", Gubkin

    název práce: učitel-organizátor

Scénář
taneční a herní program
« Jasné barvy letní"

Cíl: vytváření podmínek pro rozvoj zákl fyzické vlastnosti přes děti herní činnost.

úkoly:

    Podpora zdraví;

    Rozvoj paměti, pozornosti, logického myšlení;

    Rozšíření obzorů studentů;

    Vytvoření jednotného týmu, schopnost naslouchat si, hrát v týmech a být disciplinovaný.

rekvizity:

    improvizovaný oheň

  • ovocné makety

    cesty se stopami

    gymnastické míče

    karty se zašifrovanými symboly

    peříčkové čelenky

Cílové publikum:školáci od 10 do 15 let.

Průběh akce

Zní fanfáry. Přednášející vycházejí.

Vedoucí: Dobré odpoledne, drazí přátelé! Jsme rádi, že vás můžeme přivítat v paláci dětskou kreativitu, který opět shromáždil přátele pro taneční a herní program"Jasné barvy léta."

Dnes je tak krásný den,
A nesešli jsme se zde nadarmo.
Budeme soutěžit v obratnosti a odvaze,
Bavte se, tancujte a usmívejte se.
Je čas začít naši dovolenou,
Otevřená indická země.

Vedoucí: Dnes je na válečné stezce 6 indiánských kmenů a předvedou nám svou vynalézavost, obratnost a rychlost.

Dnes to během naší hry odhalíme nejlepší odborníci přírody, jako byli indiáni.

Rada starších bude posuzovat naši hru.

Za každý složený test udělí Rada „KU“ – orlí pero.

Indiáni měli zvyk – za každý čin si válečník mohl umístit jedno pírko do své pokrývky hlavy. Zásluhy, odvaha a inteligence indiánů byly určeny počtem peří. Čím honosnější pokrývka hlavy, tím větší zásluhy. A vaším úkolem je vydělat více „KU“, tzn. peří Zde jsou vaše čelenky, když si zapíchnete peří.

Vedoucí: A nyní zveme kmenové vůdce, aby dostali kartičku se jmény štafet.

Vedoucí: Stateční indiáni, přejeme vám poctivý a hlavně férový boj. A naši fanoušci nezapomenou své týmy podpořit hlasitým potleskem. Jsou všechny týmy připraveny? (Odpovědi týmu) Pozor, začali jsme...

Štafetové závody:

1. "Tanec u ohně."Účastníci hry se pohybují v kruhu za hudby a tančí s celým kmenem. Hodnotí se provedení indického tance a kmenové kostýmy.

2. "Ostrý indián" Každý tým potřebuje srazit míčkem co nejvíce kuželek (her). Vždyť každý Ind musí být velmi přesný! Vyhrává kmen, který získá nejvíce her.

3. "Chytrý vůdce." Tohoto štafetového závodu se účastní kmenoví vůdci, jejichž úkolem je správně uhodnout hádanky, za každou správnou odpověď získává vůdce bod pro svůj kmen.

4. "Přechod". Úkolem vůdce je dopravit svůj kmen na protější břeh. Všichni Indové kromě vůdce mají zavázané oči. Vůdce vede svůj kmen při překonávání různých překážek (kuželky), na které narazíte po cestě. Vyhrává kmen, který srazí nejméně kuželek.

5. "Šetřivý Indián". V této výzvě musí kmeny sklízet (rozložení ovoce) a přenese ho na druhou stranu. Vítězem je kmen, který dokončí úkol rychleji než jeho soupeři.

6."Pathfinders". Každý tým obdrží stopy stop, rozpozná je a podepíše kde, čí stopy jsou. (1 - zajíc, 2 - volavky, 3 - veverky, 4 - los, 5 - medvěd, 6 - straky). Vyhrává kmen, který správně uhodne všechny tratě.

7. "Frisky Horse". Soutěž pro nejstatečnější a nejstatečnější indiány. Kmeny potřebují velký míč (gymnastický míč) Skočte na cílovou čáru rychleji než vaši soupeři.

8. « Předpovědi počasí». Týmy dostávají karty se zašifrovanými symboly, pomocí kterých předpovídají počasí.

Ranní rosa na trávě

(Do oběda nebude pršet)

Pavouk rychle utká síť

(

Vlaštovky létají nízko

(směrem k dešti)

Ticho v přírodě

(do velké bouřky a deště)

Ráno je mlha

(počasíbude slunečno, bez srážek)

Mravenci se skrývají

(blížící se bouřková fronta)

Vedoucí:Štafetové závody jsou tedy dokončeny a nyní kmenoví vůdci přinášejí kartičky s výsledky svých vítězství Radě starších. A zatímco starší shrnou výsledky, provedeme posvátný rituál – indický zasvěcovací tanec! (Děti stojí v kruhu a nasazují si čelenky s peřím, opakují pohyby kmenových vůdců).

Tanec

Vedoucí: Slovo k shrnutí výsledků má Rada starších.

Starší: Všechny testy proběhly důstojně, jste opravdoví indiáni. A vy všichni asi víte, že indiáni mají Boha! Manitou! Poděkujme mu, že nám pomohl projít všemi dnešními testy! (všichni spolu) Oh, skvělý Manitou, děkujeme!

Jsme si jisti, že Bůh Manitou je s vámi spokojen!

Shrnutí.

Vedoucí: Tímto naše indické prázdniny skončily. Sbohem, zase se uvidíme!

Učitelům v letní období Je tu problém: jak zorganizovat volný čas dětí zajímavým a zábavným způsobem. V rámci řešení tohoto problému předškolní vzdělávací zařízení vypracovalo plán tematických týdnů v letním zdravotním období. V rámci tohoto plánu je výsledek tématický týden"Léto, léto, jakou máš barvu?" se stala akce „Colors of Summer“.

Stáhnout:


Náhled:

V létě se učitelé potýkají s problémem: jak zajímavě a zábavně zorganizovat volný čas dětí. V rámci řešení tohoto problému předškolní vzdělávací zařízení vypracovalo plán tematických týdnů v letním zdravotním období. V rámci tohoto plánu je výsledkem tematického týdne „Léto, léto, jakou máš barvu?“ se stala akce „Colors of Summer“.

Téma: "Barvy léta"

Cíl: Formovat umělecký vkus, estetické vnímání přírody.

úkoly: Upevnit znalosti dětí o létě jako přírodním jevu, o barevné schéma letní; Posílit základní barvy, spojit barvu s létem přírodní jev(modrá – nebe, chrpy, zvonky; žlutá – slunce, pampelišky, pryskyřníky; zelená – tráva, listí na stromech atd.).

Nadále rozvíjet zájem dětí o výtvarné činnosti a chuť kreslit pastelkami na asfalt.

Vytvořte pozitivní emocionální náladu.

Materiály a vybavení:pavouk s gumičkou, papírové květiny, barevné stuhy, kolíčky na prádlo, štětec, barvy, plastové koule čtyř barev, košíky, fixy, malované kytice květin, skákací koule, barevné pastelky, pastelky.

postavy:

Dospělí:

Vedoucí

Kikimora bezbarvá

Letní

Děti:

Červená barva

Oranžová barva

Žlutá barva

Zelená barva

Modrá barva

Modrá barva

Fialová barva

Průběh akce:

Vedoucí Ahoj kluci a učitelé! Dnes to uděláme úžasný výlet navštívit léto. (Pavouk spadne z rukou moderátora na podlahu a začne skákat na gumičce; je k němu přivázán zelený list a je na něm poznámka) Kluci, podívejte se: podle mého názoru už zázraky začínají pro tebe a pro mě.

(Pavouk skáče na niti.)

Vedoucí Co? Nechceš nás nechat projít? Zvláštní... Co chceš? (Pavouk znovu skočí.) Abychom si mohli přečíst, co je napsáno na tomto kusu papíru? Dobře.

Přednášející čte, děti pozorně poslouchají. Pavouk zmizí. „Drazí kluci, nemohu přijet na vaši dovolenou. Zlí duchové začaruj na mě, jen ty mi můžeš pomoct. Pokud jste přátelští a odvážní, vynalézaví a veselí, jděte do pohádky. A barevné květiny vám ukážou cestu. Moc se na vás těším. Letní".

Vedoucí No, lidi, pojďme pomoct Summer z problémů? (Odpověď dětí). Pak - pojďme!

Na naší mýtině rostou květiny a v lístku bylo napsáno, že květiny nám ukážou cestu, jak mi mám pomoci sesbírat vše, co na mýtině roste. Kdo bude sbírat květiny (děti pod veselá hudba sbírejte vše a dejte to moderátorovi)

Kikimora . Dobrý den, prosím! Objevili se, aniž by se zaprášilo, moji drazí! Ale proč jsi sem přišel? Tohle je teď moje království. Já, bezbarvá Kikimora, jsem tady všechno okouzlila. Tady už žádná barva neožije. Všechno bude stejně šedé a bezbarvé jako já. Je dobře, že jsi posbíral všechny barevné věci.

Přednášející . A přišli jsme na léto. Nebyl jsi to ty, kdo to před námi neskryl?

Kikimora . já!!! Nemohu vystát tuto pestrost barev. Ano, nemáš zač, nestyď se. Udělám tě také bezbarvým.

Vedoucí . No to ne! Nechceme být tak šedí a zasmušilí. Opravdu, chlapi?

Kikimora. Ať chceš nebo ne, budeš mě muset poslechnout. Protože dokud na sobě nemám jedinou jasnou barvu, moje síla je neomezená. Takže mi neodporujte, raději se pohodlně usaďte. A já si půjdu pro kbelík své čarodějnické bezbarvosti. Pomažu tě a budeš tak šedý a bezbarvý - zamiluješ se! Právě teď jsem tady! (Listy).

Vedoucí. Chlapi, to nelze za žádných okolností dovolit. Nestačilo, abychom se ty a já proměnili v takovou šeď. A všimli jste si, že to Kikimora nechala uklouznout: řekla, že dokud na ní není jediná jasná barva, její síla je neomezená. Takže je potřeba to vybarvit různé barvy. Zavolejme na pomoc Paint.

Děti vycházejí s barevnými stuhami.

Červená barva: Jsem jako jasné slunce! Červená je úžasná!

V zimě i v létě ho maluji na červeno.

Toreadorský plášť, brusinky, rajčata,

Jablka na zahradě, mák na louce!

Oranžová barva:Oranžovou barvu pohltily meruňky a mandarinky -

Velmi radostný obrázek se stal jasnou dekorací!

Žlutá barva: Jak se žlutou slupkou a citronem a banánem!

A žlutá, žlutá pampeliška, která vypadá jako slunce!

Zelená barva: Mohu obarvit trávu a žáby na jezírku

Dokonce i vánoční strom a příkop - přijdu všem na pomoc.

Modrá barva: Jezera jsou oblečená do modré látky a třpytí se,

Břehy jsou pokryty nepřetržitým vzorem pomněnek.

Modrá barva: Přidám modrou do moře, řek a potoků,

Bylo by pro ně zábavnější mumlat a zrychlovat lodě.

Fialová barva:Lilek na slunci zahřívá jeho fialová záda.

Vícebarevný ocas páva je jako duha.

Vedoucí . Pomozte nám, prosím, drahý Paints. Bezbarvá kikimora chce proměnit kluky a mě v šedou a bezbarvou. Teď šla za svou čarodějnickou bezbarvostí.

Barvy: Zde jsou barevné stuhy pro vás všechny. Schovejte je za zády. A až se objeví bezbarvá Kikimora, začněte s nimi mávat společně. Nemyslíme si, že se jí to bude líbit.

(Objeví se Kikimora, nesoucí kbelík vody a kartáč.)

Kikimora. Takže moje bezbarvost je připravena. Výborně, děti, už stojí a čekají na mě.

(Děti začnou mávat barevnými stuhami.)

Kikimora. Oh-oh-oh! Co je to za ostudu?! Rychle to odstraňte! Moje oči oslepnou! Ay-ay-ay, nic nevidím!

Vedoucí . Je dobře, že nic nevidíš. Rychle vás srovnáme.

Kikimora. Co dalšího jste vymysleli? Nechci-o-o-o! (Pláč).

(Posadí Kikimoru na židli, připevní k ní barevné stuhy pomocí kolíčků na prádlo)

Laskavost - barbariki

Vedoucí .Obdivujte, jak jste se stali krásnými a elegantními!

Kikimora (napodobující ). Krásná, elegantní!... Ale jsem smutná, nikdo si se mnou nehraje, nikdo netancuje. Aspoň by mě někdo rozveselil. Podívej, přál bych si být laskavější. A dal bych ti Summer.

Vedoucí. Dobře, kluci, souhlasíte s tím, že rozveselíte Kikimoru? (Odpověď dětí). Všechno s námi musíš dělat jen ty, Kikimoro.

Kikimora. Tohle prosím!

(Tanec malých káčátek.Kikimora a děti tančí)

Kikimora. Páni! Moc jsi mě pobavil!

Vedoucí. Kikimoro, tvou podmínku jsme splnili. Necháš nás teď strávit léto???

Kikimora. Nechám tě jít, dokud budu v pohodě!

Vedoucí. Děkuji, Kikimoro! Sbohem!

(Kikimora listy)

Vedoucí. Kluci, co je vůbec léto?

Děti čtou poezii

1. Co je léto?

To je hodně světla

Toto je pole, toto je les,

To jsou tisíce zázraků

Na obloze jsou mraky

Tohle je rychlá řeka

Jedná se o světlé květiny

Tohle je modř výšek

Na světě je sto silnic

Pro dětské nožky.

2. Přišlo léto -

Jahody zčervenaly;

Otočí se bokem ke slunci -

Vše bude naplněno šarlatovou šťávou.

Na poli je červený karafiát,

Červený jetel...

...Podívejte se na toto:

A v létě divoké šípky

Vše zahalené do červené...

Lidé zřejmě nejsou nadarmo

Létu říkají červená!

3. Léto se převalilo jako sluníčko,

Svítí, svítí

Třešně, sedmikrásky,

Pryskyřníky, kaše.

Letní! Letní! Letní! Letní!

Oblečený v jasných barvách,

Zahřátá horkým sluncem,

Ať vám léto vydrží déle!

Vedoucí. Jste tak skvělí! Vidím, že jste připraveni přivítat léto. Tak si zatleskejme.

(objeví se léto)

Letní Jsem tak rád, že vás vidím! Za vaše přátelství a vynalézavost, za vaši laskavost a vynalézavost vám dám to nejkrásnější a nejteplejší období roku. Kulatý tanec (Takové je naše léto) Chcete si zahrát?

Hra "Magic Brush"

Letní Tady je kouzelný štětec, umí namíchat jakoukoliv barvu. Teď ti to ukáže různé barvy, a ti, kteří mají tyto barvy v oblečení, se posadí. Rozumíte zadání? Tak tedy:

Štětec kouzelná barva ukaž mi

Řekněte dětem, jakou barvu mají nosit!

(Léto namáčí štětec do barvy a přejíždí štětcem po bílém listu papíru připevněném na stojanu nebo desce; barvy se berou podle barev duhy. Děti se pečlivě zkoumají, a jestli je v jejich oblečení, dřepnou si.)

Letní Kluci, podívejte se, jak krásná duha dopadla - je doslova živá. Vyjmenujme všechny barvy duhy jednotně.

Děti (v sboru): Červená, oranžová, žlutá, modrá, modrá, zelená, fialová.

Hra "Barevné koule"

Léto se drolí na podlaze barevné koule. Děti musí roztřídit míčky do košíčků podle barvy.

Hra "Oživte kytici"

Členové každého týmu zase „oživí a namalují květiny“.

Děti malují vždy jednu květinu a vracejí se na své místo. Hrají dva týmy.

Hra "Kdo je rychlejší"

Účastníci jsou rozděleni do dvou týmů. Na druhou stranu musí účastníci každého týmu naskočit na míčový skokan ke kolíku a vrátit se zpět.

Letní A teď je čas, kluci,

Řeknu vám všem hádanku:

Musíš mě vzít do svých rukou,

Abych něco napsal.

Nechám na tabuli značku

A opravím všechny chyby.

Pokud píšou hodně,

Jsem čím dál kratší! (křída).

Ved: Naše děti jsou na asfaltu

Rádi kreslí.

Vícebarevné pastelky

Milují rozlévání barvy.

Letní -Teď uvidíme,

Nyní uvidíme

Kdo nejlépe kreslí?

Léto se dnes na nás všechny usmívá!

Soutěž v kreslení začíná!

(Děti kreslí na asfalt)

Letní (dává dětem tužky)

Přijmi můj dárek

Ale nejprve hádejte:

Čím tě chci odměnit?

co ti chci dát?

Pokud to naostříš,

Můžete kreslit, co chcete!

Slunce, moře, hory, pláž

Co je to?... (Tužka)

Aplikace.