Mimoškolní akce "Smajlíkovy narozeniny". Mimoškolní akce „Den humoru a smíchu“

Shrnutí hodiny „Všechno nejlepší k narozeninám, Smiley!“

Popis: mimoškolní akce v září, která žáky seznamuje s historií vzniku emotikonu a rozvíjí se tvořivostúčastníků, lze také načasovat tak, aby se kryly s letními narozeninami, protože v létě se jim neblahopřálo.
Účel: třídní hodina bude zajímat učitele, kteří jsou připraveni zpestřit mimoškolní aktivity jejich žáky.

Cíl: Vedení lekce o emotikonech.úkoly: - představit historii vzhledu emotikonu;- rozvíjet tvůrčí schopnosti;- rozšířit obzory studentů;- podporovat vytváření přátelských vztahů a spolupráce.Formulář: chladná hodina.Zařízení: pravítko (metr), kartičky s obrázky 10 smajlíků, tabule, žluté samolepky, 8 smajlíků na A4 (nebo žluté laminátové podložky připevněné na špejle), žluté balónky smajlíků, prázdné listy A4, tužky, fixy, kartonové smajlíky, na jednom zadní strana je tam napsáno „Cena“, čepice. (nebo kravaty pro chlapce, čepice nebo mašle pro dívky)

Učitel: Skvělé obrázky s emotikony - koloboky s jistotou zapadly do našich životů. Dnes je těžké najít člověka, bez ohledu na věk a národnost, který je neznámý se smajlíkem. Tyto legrační obličeje pomáhají kreslit živé obrazy bez tváře, suchým písmem, díky čemuž je téměř zapomenutý epistolární žánr znovu žádaný, ale ve více vysoká úroveň. , které se aktivně používají v korespondenci, je těžké přeceňovat. Typy emotikonů jsou poměrně rozmanité, ale ty nejoblíbenější jsou známy všem a aktivně se používají nejen v psaní, ale také v reálném životě.

Někdo může říci, že ruský jazyk je dostatečně silný a bohatý na to, aby bez větších potíží vyjádřil své pocity a myšlenky. Ale přesto zpráva s emotikonem pomáhá uvolnit se, rozveselit a někdy odstranit nedorozumění.

Ten nejveselejší a nejveselejší se narodil 19. zářísymbol internetu - Jeho Smiling Smiley a je prostě hřích neoslavit tuto událost alespoň jedním úsměvem. Ostatně bez úsměvunemůže být dovolená.

Představme si, že všechny emotikony najednou zmizely. Ušetřeme a zpříjemněte si prázdniny!!!
1. Soutěž „Délka úsměvu“
Změřte dětem úsměv pomocí pravítka na začátku prázdnin (délku úsměvu můžete napsat na tabuli pod fotku každého dítěte)

"Nikdy v dějinách lidstva a umění neexistovalo jediné stvoření, které by přinášelo tolik štěstí, radosti a potěšení, ale stalo se srozumitelným pro každého."
Harvey Bell

Emotikon má svého autora. Poprvé jsem nakreslil žlutý usměvavý obličejAmerický umělec Harvey Bell (Harvey Ball). Jako první vytvořil americký umělec Harvey Bell grafický obrázekúsměvy v podobě dvou teček a oblouku ve žlutém kruhu. Zástupci pojišťovny State Mutual Life Assurance Cos. of America se obrátil na umělce a on namaloval jejich první podpis „úsměv“. První série emotikonů vyšla jako žluté odznaky, které dostali zaměstnanci a klienti společnosti. Logo bylo vytištěno více než 10 tisíc odznaků.

„Smajlík“ nahrazuje to, co v komunikaci přes chat nebo e-mail chybí – intonaci hlasu a mimiku. „Emotikony“ vám pomohou lépe porozumět svému partnerovi, zachytit jeho náladu, nakonec jsou prostě vtipné a evokují pozitivní emoce.
Emotikon se rozšířil na internetu a SMS, ale v v poslední době používá se všude.


2. Kvíz „Co chtěl emotikon zobrazit?“

Děti jsou rozděleny do 2 týmů. Tým obdrží karty s deseti „smajlíky“. Karty musíte seřadit do dvou hromádek v souladu se spárovaným úkolem (dobro-zlo-zlo, veselé-smutné, zklamání-rozkoš, nenávist-láska, ospalý-veselý atd.).

3. Soutěž „Nakresli smajlíka“

Nabídněte, že na tabuli nakreslíte svého „smajlíka“ na určité téma, například „Chci se s tebou přátelit“, „Jsem smutný“, „napiš mi“, „Pojďme na pláž“, „ Jsem v bazénu, „pojďme se najíst“, „pojďme se projít“, „jsem doma“ atd. Pokud se jedná o soutěž týmů, obdrží postupně každý člen obou týmů různé úkoly a nakreslí na tabuli „smajlíka“ v souladu s přijatým úkolem.

4. Soutěž „Obnovit zprávu“.

Vytiskněte si pole se zprávou ze sociálních sítí bez emotikonů – děti pomocí žlutých post-it bločků vytvářejí emotikony nebo je kreslí a připojují. Soutěž je soutěž týmů, i když je možné ji udělat i jednoduše jako soutěž skupin

5. Tanec s emotikony.

Co jsou to narozeniny bez tance? Na židlích jsou kartonové smajlíky s jednou cenou. Zatímco hraje hudba, děti tančí, na konci melodie si každý vezme smajlíka (jsou otočený obličejem dolů), kdo získá kruh s dárkem, je odměněn a nepokračuje v soutěži . „Tanec“ se opakuje 7krát.

6. Soutěž o antistresové tyčinky

Na žluté laminátové podložky připevněné na špejle (velké) nakreslete různé smajlíky, dítě je obkreslí a obkreslí. Pokud si uděláte smajlíka na formát A4 a podržíte si ho u obličeje a znázorníte ho (získáte nádherné fotografie na památku).
7. Soutěž „kdo vydrží déle úsměv na tváři“

Zpráva (nebo příběh)

Žila jsem takhle a byla se vším spokojená....., kolemjdoucí na mě mrkali....., s kamarádkou jsme se smáli, až jsme ve třídě brečeli..... zamilovala jsem se.... ., byla jsem v pohodě..... A byla jsem smutná...., ale všechno přechází a já se zase usmívám….dělám lidem dobře a rozdávám štěstí….A dělá mi to dobře….

"Chci se s tebou kamarádit"

"Jsem naštvaný"

"Napiš mi"

"pojďme na pláž"

"Jsem v bazénu"

"pojďme jíst"

"pojďme se projít"

"jsem doma"

Dům je srdečný

zlý

legrační

smutný

zklamání

rozkoš

nenávist

Láska

ospalý

veselý

Každý rok se slaví 19. září neobvyklá dovolená- Narozeniny přátelského elektronického symbolu "Smiley". Do Ústřední dětské knihovny mu přišly poblahopřát děti z 1. třídy „b“ školy č. 4. "Všechno nejlepší, Smiley!", tak se jmenovala internetová pohádka pro děti, kterou provedl odborník z výpočetního centra Erudite. Kdo přišel s nápadem vyjádřit své pocity a emoce prostřednictvím emotikonu? 19. září 1982, v 11:44, Scott Fahlman, profesor psychologie na Carnegie Mellon University v Pittsburghu, poslal e-mail svým kolegům. V něm navrhl, aby uživatelé internetu používali sekvenci znaků „:-)“ jako značku pro vtipné zprávy při elektronické komunikaci. Vědec svou volbu vysvětlil tím, že tato ikona vypadá jako usměvavá tvář. Od té doby se tento den slaví po celém světě jako Smiley Day.

„Smajlík“ nahrazuje to, co v komunikaci přes chat nebo e-mail chybí – intonaci hlasu a mimiku. „Emotikony“ vám pomohou lépe porozumět vašemu partnerovi, zachytit jeho náladu, koneckonců jsou prostě vtipné a vyvolávají pozitivní emoce.

Státní vzájemné životní pojištění Cos. of America se rozhodl provést něco jako reklamní kampaň, aby mohl inzerovat dobrou náladu mezi zaměstnanci a klienty společnosti. A americký umělec Harvey Bell byl požádán, aby nakreslil symbol pro akci v prosinci 1963.

Harvey bez dalších řečí vytvořil jednoduchý žlutý vesele usměvavý obličej, ze kterého vyrobili placku a na zadní stranu připevnili špendlík. První emotikon (úsměv), který je zatím pouze offline a není elektronický, začal svou pouť září na hrudi pojišťovacích agentů a jejich pojištěných klientů.

Pro krátká doba jeho žlutý obličej s odpovídajícím sloganem „Have a Happy Day!“ (" Hezký den!“) se stal známým po celém světě, „zobrazený“ na stovkách tisíc triček, batohů, propisek a dalších příjemných maličkostí. A americká poštovní služba dokonce vydala legrační známku se smajlíkem. Smajlíka tiskli všichni a všechno, co se dalo prodat. Přinášelo obrovské zisky všem kromě svého bezprostředního tvůrce, protože Harvey Bell nezaregistroval svá autorská práva.

Co by to bylo za narozeniny bez her, písniček, sladkostí a překvapení? Děti se nejen dozvěděly o historii emotikony, ale také si zahrály hry v přírodě, dostaly sladké odměny a emotikony jako dárky.


Myslíme si, že na tyto nevšední narozeniny budou prvňáčci ještě dlouho vzpomínat, protože děti odnesly nejen pozitivní emoce, ale dozvěděly se spoustu zajímavého.

Poličuk A.V.hlava sektor CDBdětské počítačové centrum "Erudite"

Mimoškolní činnost anglický jazyk“Nejpříjemnější měsíc!!”
Učitel Matyushenko Ksenia Nikolaevna
Cíle lekce:
sociokulturní aspekt: ​​studiem lidových tradic, přísloví a pořekadel, zvyků lidu zajistit porozumění pospolitosti kultur, jejich integrační povahy.
vývojový aspekt:
podporovat rozvoj
- schopnost zapojit se do verbální komunikace a porozumět partnerovi;
- rozhled studenta, jeho tvůrčí představivost;
výchovný aspekt: ​​formace pozitivní přístup Na kulturní hodnoty, schopnosti partnera;
vzdělávací aspekt: ​​zlepšení řečových znalostí žáků, dovednosti integrovat znalosti z různých oblastí
Cíl hodiny: Vytvořit podmínky pro rozvoj a zdokonalování jazykových dovedností studenta.

Vybavení: portréty básníků, projektor, prezentace, dětské kresby

Průběh akce:

P1: Každé roční období se skládá ze tří měsíců a každý měsíc se vyznačuje různými svátky, zvláštními příležitostmi a výročími
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
Přísloví a úsloví o počasí v dubnu
Jedním znamením, že je duben, jsou všechny přeháňky. Existuje o tom několik populárních důkazů. Dle přísloví^
Březnový vítr a dubnové přeháňky
Vypěstujte květní květy.
V březnu větrno
V dubnu prší
V květnu očekávejte fialky a konvalinky!

Existuje další populární důkaz:
aprílové počasí,
Déšť a slunce obojí dohromady
Buď prší, nebo je slunečno

P6: První dubnový den je v Anglii známý jako „April Fools Day“ Jiná země má jiná jména pro toto veselé výročí, na které se kdokoli
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·zpožděný podvodník je okamžitě odmítnut:
apríl je pryč a minul,
Konečně jsi ten největší blázen;
Až zase přijde apríl,
Pak budeš ten největší blázen!
Po mnoho staletí byl první duben dnem smíchu a vtipů. Tento svátek se hojně slaví v mnoha zemích, nejen v Anglii a USA.
.V Indii v tuto dobu slaví svátek Khuloi, den posměchu. Ve Skotsku se apríl nazýval Aprilgowk nebo April Cuckoo Day. V této době se kukačky vracejí z teplých krajin, a proto se kukačka stala symbolem hlouposti a tohoto svátku.
Ve Francii se tento den hravého podvodu nazývá „aprílová ryba“. Děti v tento den tajně zavěšují na záda dospělých papírové rybičky na provázky a vážní dospělí jsou k vidění na ulicích s papírovými rybičkami vlajícími za zády.
V Nizozemsku se každý snaží zesměšnit své přátele a přijít s nějakou neobvyklou novinkou. Na takových žertech se podílejí i noviny: v tento den se na jejich stránkách objevují zprávy o neuvěřitelných experimentech na poli atomu, o příchodu fiktivních osob do města.
-Němci považují 1. duben za nešťastný den, protože podle legendy se v tento den narodil Jidáš. Dospělí a děti se navzájem klamou a posílají je do obchodů a lékáren s nemožnými úkoly (například koupit olej proti komárům v lékárně).
V Anglii je 1. duben „Dnem všech bláznů“. Od půlnoci do 12.00 hodin 1. dubna si každý může udělat legraci ze svých přátel a známých a oklamat je. Každý, kdo propadne aprílovému žertu, je vítán veselým smíchem a výkřiky "apríl!" 1. dubna 1860 v Londýně dostalo několik stovek lidí tištěné pozvánky k účasti na „výročním slavnostní ceremoniál mytí bílých lvů“, které se uskuteční v Toweru v 11 hodin 1. dubna. V určený čas davy „aprílových bláznů“ oblehly brány Toweru.

P 7.B anglické školy Tento svátek je doprovázen řadou tradic:
Stěny školy zdobí plakáty a limericky.
/ Co je to Limerick?
víš, že je to zajímavé
· Chcete se o tom dozvědět?

Co je to Limerick?

Limerick je krátká vtipná báseň. Má pět řádků. Forma limericku je vždy stejná. První, druhý a pátý řádek jsou dlouhé. Třetí a čtvrtý řádek jsou krátké. První řádek se rýmuje s druhým. Třetí řádek se rýmuje se čtvrtým řádkem. První a druhý řádek se rýmují s pátým řádkem. Limerick obvykle začíná slovy „Bylo to“, což odpovídá ruskému „Bylo jednou“
Pětiřádkový verš klasického limericku je postaven podle schématu AABBA, to znamená, že se rýmuje první, druhý a pátý řádek a podle toho i třetí a čtvrtý. Převládající velikost je anapest a počet slabik v prvním, druhém a pátém řádku je o tři slabiky více než ve třetím a čtvrtém.
P 8
Byla tam mladá dáma z Nigeru,
Která se usmívala, když jela na tygrovi.
Jízdu ukončili
S dámou uvnitř-
A úsměv na tváři tygra.
P9
Byla jedna stará paní z Francie,
Kdo naučil tančit malé káčátko.
Když řekla "Tick-a - Tack!"
Řekli jen "Kvak!:
Což tu starou dámu z Francie zarmoutilo.
P10.
V Pealingu byl mladý muž,
Zbavený všech jemných citů.
Když četl na dveřích,
"Neplivej na podlahu"
Okamžitě plivl na strop!
P11
Na Rýně byl starý muž,
Koho se ptali, v kterou hodinu večeřel,
Odpověděl: „V jedenáct
Čtyři, šest, tři a sedm
O čtvrt na devět ani nemluvě!
P12:
A samozřejmě si ze sebe všichni dělají legraci.
Tradiční kresby jsou kresby s telefonní hovory u dveří. Existuje o tom dokonce celá báseň:
Zvoní zvonek
Raději si pospěšte a uvidíte
Může to být pošťák
S dárkem pro mě.

Může to být farmář
S taškou hej
Nebo klaun z cirkus
Kdo si chce jen hrát?

Může to být vesmírný muž
Přicházím na hovor
Ale dnešní aprílový den nohou –
Není tam vůbec nikdo.
Zde jsou některé oblíbené vtipy:

První apríl je pryč
Konečně jsi ten největší blázen!
Apríl je minulostí a je pryč
Ty jsi blázen a já nejsem žádný!
Apríl je minulostí a je pryč
Jsi plný za to, že jsi mi jednu podojil.

P14. Naše skupina představuje vtipnou anglickou píseň (dramatizace písní)

Vaše uši visí nízko (zadní část rukou na uších, prsty dolů)
Kolísají se k mravenci? (prohoďte prsty)
Můžete je uvázat na uzel (velký uzel ve vzduchu)
Dokážete je svázat a jak?
Můžete je hodit přes ramena/?
Jako kontinentální voják?
Visí vám uši nízko?
Nesvisí ti nos?
Visí vám ruce nízko?

Na závěr se koná soutěž o nejlepší provedení dětských komiksových básniček a limerik vlastní skladby.

Rozvážný, rozvážný, odvaž se,
Prase vyletělo do vzduchu.
Hlavní brzy v hnědé,
Přivedl ho dolů
Dithery, dithery, opovaž se

Malá slečna Muffetová
Slečno Muffetová,
Sedl si na tuft
Jíst její tvaroh a syrovátku;
Přišel velký pavouk
Kdo se posadil vedle ní,
A vyděšená slečna Muffet pryč!

Hodně štěstí!
Závěrečná fáze: Odraz.

Třídní poznámky pro žáky druhého stupně s prezentací „Všechno nejlepší, Smiley!“


Popis: mimoškolní akce v září, která seznamuje studenty s historií vzniku emotikonu a rozvíjí tvůrčí schopnosti účastníků.
Účel: Hodina třídy bude zajímat učitele, kteří jsou připraveni zpestřit mimoškolní aktivity svých žáků.

Cíl: Vedení lekce o emotikonech.
úkoly:
- představit historii vzhledu emotikonu;
- rozvíjet tvůrčí schopnosti;
- rozšířit obzory studentů;
- podporovat vytváření přátelských vztahů a spolupráce.
Formulář: chladná hodina.
Zařízení: projektor, tabule, formuláře pro blahopřání, kartonové emotikony + cena; smajlíky, ceny se smajlíky: samolepky, psací potřeby, papír, fixy.

1. Historie vzhledu emotikonu.

Učitel: Ten nejveselejší a nejveselejší se narodil 19. září symbol internetu- Jeho Smiling Smiley a je prostě hřích neoslavit tuto událost alespoň jedním úsměvem.


"Nikdy v dějinách lidstva a umění neexistovalo jediné stvoření, které by přinášelo tolik štěstí, radosti a potěšení, ale stalo se srozumitelným pro každého."
Harvey Bell


Emotikon má svého autora. Poprvé jsem nakreslil žlutý usměvavý obličej Americký umělec Harvey Bell(Harvey Ball). Americký umělec Harvey Bell jako první vytvořil v prosinci 1963 grafický obraz úsměvu v podobě dvou teček a oblouku ve žlutém kruhu. Zástupci pojišťovny State Mutual Life Assurance Cos. of America se obrátil na umělce a on namaloval jejich první podpis „úsměv“. První série emotikonů vyšla jako žluté odznaky, které dostali zaměstnanci a klienti společnosti. Logo bylo vytištěno více než 10 tisíc odznaků.
V roce 1969 Vladimir Nabokov v jednom ze svých rozhovorů zmínil, že stojí za to vytvořit speciální interpunkční znaménko pro grafické zobrazení emocí:
"Často mě napadá, že potřebuji vymyslet nějaký typografický znak pro označení úsměvu - nějakou klikačku nebo závorku, která spadla dozadu, čímž bych mohl doprovázet odpověď na vaši otázku."


Vrcholný pochod pana Smilea kolem světa začal v 70. letech poté, co byl pro něj vynalezen odpovídající slogan – Have a Happy Day ("Šťastný den").Žluté obličeje se „rozsvítily“ na tričkách, batozích, tužkách... Dokonce i US Postal Service vydala vtipnou známku. Úsměv byl vytištěn na všem, co se dalo prodat, přinesl obrovské zisky všem kromě svého bezprostředního tvůrce. Harvey Bell nezaregistroval svá autorská práva.


19. září 1982 Profesor Scott Fahlman z Carnegie Mellon University nejprve navrhl použít tři po sobě jdoucí znaky – dvojtečku, pomlčku a uzavírací závorku – k reprezentaci „usmívajícího se obličeje“ v textu zadávaném na počítači.


„Smajlík“ nahrazuje to, co v komunikaci přes chat nebo e-mail chybí – intonaci hlasu a mimiku. „Emotikony“ vám pomohou lépe porozumět vašemu partnerovi, zachytit jeho náladu, koneckonců jsou prostě vtipné a vyvolávají pozitivní emoce.
Emotikon se rozšířil na internetu a SMS, ale v poslední době se používá všude.

Dostali jste tři dny na to, abyste vymysleli a vytvořili svůj vlastní emotikon. Vidím, že se všichni snažili a jsou připraveni dělat reklamu svým výtvorům.
(V řetězci děti prezentují svá díla a motto svého hrdiny. Pět nejlepších je určeno potleskem a uděleny ceny)

3. Kreativní práce ve skupinách.

Po takovém průvodu emotikonů pro vás nebude těžké nakreslit portrét oslavence ve skupině. Vše, co potřebujete, je na stolech. Je vhodné dokončit práci s Shainskyho písní „Smile“.
(Děti kreslí ve skupinách při poslechu hudby, všichni účastníci obdrží samolepky s emotikony)

4. Tanec s emotikony.

Co jsou to narozeniny bez tance? Na židlích jsou kartonové smajlíky s jednou cenou. Zatímco hraje hudba, děti tančí, na konci melodie si každý vezme smajlíka (jsou otočený obličejem dolů), kdo získá kruh s dárkem, je odměněn a nepokračuje v soutěži . „Tanec“ se opakuje 5krát.

Na oslavě narozenin je zvykem, že oslavenec říká laskavá slova přání. Nabízím všem gratulační formulář k vyplnění.
Našemu smajlíkovi je letos oficiálně 33 let!
(Děti čtou přání podél řetězu, pět nejlepších obdrží ceny)

6. Otázky na téma vyučovací hodiny.

(Za každou správnou odpověď - nálepka)
1. Umělec, která země vymyslela emotikon? (Amerika)
2.Zapamatujte si jeho jméno. (Harvey Bell)
3. Pro koho to nakreslil? (pro pojišťovnu)
4. Jak vypadal jeho první smajlík? (ve žlutém kruhu jsou dva body a oblouk)
5. Kolik zaměstnaneckých odznaků bylo vyraženo? (10 tisíc)
6.Který ruský spisovatel přemýšlel o potřebě smajlíka? (Nabokov)
7.Jaký slogan byl vymyšlen pro emotikon? (šťastný den)
8.Na jakých předmětech se začaly objevovat emotikony? (razítka, trička, batohy, tužky)
9. Ve kterém roce navrhl profesor Scott Fahlman z Carnegie Mellon University použití emotikonu v počítačové korespondenci? (1982)
10. K čemu slouží emotikony? (vyjádřit svůj postoj, mimiku)


Na závěr naší akce navrhuji provést píseň „Přátelství“ z repertoáru Barbarikov a vyfoťte se se svými emotikony. A každý také dostává jako dárek balón s legračním obličejem.

Prezentace na téma: Všechno nejlepší, smajlíku!