Zimní integrovaná zábava pro starší skupinu ve školce. Scénář

Abstraktní hudební zábava PROTI seniorská skupina"Sedmikvětá květina"

Cíl: vývoj hudební schopnosti, formování základů hudební kultury.

  • - rozvíjet hudební paměť prostřednictvím rozpoznávání melodií;
  • - zlepšit schopnosti sólového zpěvu;
  • -rozvíjet smysl pro rytmus, schopnost zprostředkovat pohybem charakter hudby, její emocionální a obrazný obsah;
  • - rozvíjet hudební kreativita PROTI společné aktivity učitelé s dětmi;
  • - rozvíjet schopnost hry na hudební nástroje;
  • - pěstovat mezi dětmi přátelský přístup;
  • - pěstovat porozumění pro krásu hudebních děl.

Materiál: hudební nástroje, taneční atributy: listy, sedmikvětá květina, magnetofon, video, syntezátor

Průběh zábavy: Vstup do intra písně „Magic Flower“. Hudební dělník potkává děti.

Zdravíme hosty. Zní první sloka písně „Tsvetik-Semitsvetik“ - volné rytmické pohyby k hudbě.

Hudební režisér: Kluci, co to bylo za písničku? Co je to za květinu, na jejíž počest dokonce složili píseň? Proč je báječný? Vy a já jsme hodně mluvili o sedmikvěté květině, její magii a kreslili jsme si vlastní květiny. Ta květina je báječná a my víme, že „Ta pohádka je lež a je v ní náznak – dobrý chlap lekce. Co vás tato pohádka naučila? Jaké přání jsi udělal pro své květiny? Kolik okvětních lístků dívka vyplýtvala? Proč?

Je to tak, bezmyšlenkovitě utrácela kouzelné okvětní lístky, přání, které později zrušila jinými kouzelnými okvětními lístky.

Okvětní lístky se rozsypaly. Nasbírejme náš Sedmikvětý květ, který splní skutečně důležitá a potřebná nejniternější přání. Sedneme si spolu na koberec.

vychovatel: Oh, podívej, jsou na okvětních lístcích nějaké kresby ikon? Pravděpodobně to naznačuje, že byste měli sbírat naši sedmikvětou květinu.

(První okvětní lístek zobrazuje rébusové slovo: HÁDANKY, na druhém jsou hudební nástroje)

vychovatel: Co si myslíte, že okvětní lístky naznačují, že máme dělat?

Hudební režisér: Slovní hádanky o hudebních nástrojích a hádanky o zvuku nástrojů (syntetizér).

Výborně, okvětní lístky jsou připevněny na místě (oboustranný dobytek uprostřed) hudební hra dětská zábava

Hudba zní, Baba Yaga vychází. Podívejte se, kdo se řítí za zvuků hudebních nástrojů.

Baba Yaga: Ahoj, ahoj! kdo jsi? A je to tak – děti. Proč slyším některé věci z dálky? hudební zvuky? A v mém lese je také tolik... Různé zvuky: teď vítr šumí, šumí, šumí, pak je to - ehm, zvířata, hmyz šíří pověsti - s-z-z, pak rachot přejde - gu-gu-gu, pak les bude vzdychat fu-fu, a ráno rosa - ti-ti-ta, ti-ti-ta... Zajímavé!...

Hudební režisér: Počkej Baba Yaga. Lidi, připomíná vám to něco? - Ano, můžeme vám zahrát malou hru na hudební nástroje o vašem lese. Vezměte si s námi jakýkoli nástroj. Která se vám líbí? A vy si vybíráte hudební nástroje. Hra.

Baba Yaga. Oh, jak zajímavě jsi vykreslil můj letní les. Všechny zvuky. Ano, máte tu televizi. Naštěstí jsem popadl svůj oblíbený notebook. Chceš vidět, jak je můj krásný podzimní les a jak krásná je jeho hudba. Čajkovského video „Autumn Song. října“ Líbilo se mi to. Nebo možná víte, jaká hudba to zněla?

Hudební režisér: Co o ní můžete říct? Popsat ji? Jaká další hudba tam je? Poslechněte si tohle. (Hraje na syntezátoru, popište to).

Baba Yaga Děkuju. Vyvolalo to ve mně nostalgii po mém lese. Půjdu domů a zkontroluji svůj majetek. Je tam ticho a krásně, poletuje barevné listí. Pokud jste na mém pozemku, přijďte - budeme se dívat na kreslené filmy, hrát hry... počítače a půjdeme se projít do lesa.

Hudební režisér. Baba Yaga šla do svého lesa obdivovat padající listí a na našem okvětním lístku... Podívejte... je to také padající listí. Přemýšlejte o tom, jak to můžeme ukázat, mluvit o tom, popsat to.

(Básně, píseň „Krása podzimu“, tanec „Padající listí“)

vychovatel: Ach, další dva okvětní lístky zaujaly jejich místo (děti na koberci)

Zlatý podzim k nám chodí, jak je krásný. A podle jakých znamení určujeme, že přišel podzim? (seznam dětí..., déšť)

Hudební dělník: A na plátku máme déšť. Co je to za déšť?

Způsobuje déšť vždy smutné pocity? Může být déšť veselý, hravý, hravý? Víte něco o takovém dešti? (básně, hra s deštěm)

Pedagog: Petal zaujal jeho místo.

Hudební režisér: Kluci, dnes se jen ptáme a odpovídáme na ně nejvíce různými způsoby. A na kouscích papíru máme otázky...

Jak říkáte dětem z celého světa, které se rády ptají?

Ukažme našim hostům, jaký je náš současný věk, kolik máme proč. A pak je požádáme, aby řekli, zda mohou odpovědět na všechny otázky. (píseň-taneční Proč věk)

Hudební režisér: Tak jsme sesbírali svoje kouzelná květina. Řekněme mu ještě jednou naše nejlaskavější a nejcennější přání. Chytré dívky. Co bychom mu mohli dát? (Tanec Tsvetik-Seven-Tsvetik)

Hudební režisér: A teď navrhuji vzít Tsvetik-Seven-Tsvetik do skupiny naším veselým vláčkem. A ať se splní všechna vaše přání a přání našich hostů, která si nyní v duši dělají.

Irina Tkačenková
Souhrn hudební zábavy v seniorské skupině " Zimní pohádka»

Shrnutí hudební zábavy ve skupině seniorů

Téma: "Zimní pohádka".

Cíl: pobavit, pobavit, pobavit děti.

úkoly:

1. Vzdělávací: nadále učit děti zvykat si na herní situaci.

2. Vývojové: rozvíjet hudební a estetické vnímání, pozornost, rozvíjet stávající dovednosti, duševní procesy– aktivita, sebevědomí, schopnost týmové práce.

3. Vzdělávací: nadále pěstovat organizaci, přátelský přístup k ostatním, pozitivní přístup pro hudební zábavu.

Metody a techniky: umělecké slovo, vysvětlení, otázky, pokyny, signály, připomínky, chvála, povzbuzení.

Zařízení: kostýmy pro postavy, sněhové vločky, sněhové koule, kbelíky, medaile, magnetofon.

Přípravné práce:

a) učitel: psaní souhrnu hudební zábavy, četba doplňková literatura, příprava zařízení a materiálů pro hudební zábavu.

b) děti: hádání hádanek o ročních obdobích, čtení básní o zimě, o ročních obdobích.

Vývoj hudební zábavy:

(Děti vstupují do sálu za hudby.) Hudba A. Ermolov.

Vedoucí:

Jací hosté se hrnou do sálu?

Jsem rád, že tady ty kluky vidím!

Kluci, teď půjdeme na báječné místo. Chcete vědět, kam přesně pojedeme?

Děti: Ano!

Vedoucí: Pak si pozorně poslechněte tuto básničku a hádanku a sami pochopíte, kam tím míříme. Je to jasné?

Děti: Ano!

Vedoucí:

Tlapka měkká a nadýchaná,

Nejbělejší na zemi

Na okno mi klepe sníh:

"Ahoj, už jsem tady!"

A ze sněhu zbělalo,

Najednou to bylo tak krásné

Sníh padá čistý, bílý,

Beztíže, jako chmýří.

Všechno je pokryto sněhem - domy a školy,

Parky, háje a pole,

Koneckonců přišla, rozsypala sníh,

Skutečná zima! Slova E. Snitsaruk.

Hádanky o zimě.

Vedoucí:

Pokud je všude kolem sníh,

Pokud je řeka pod ledem,

Tak k nám přijďte sami

Kdo přišel, řekni mi?

Děti: Zima.

Vedoucí: Přesně tak, paráda děti, je zima. Ty a já se chystáme zimní les. Ach, jak je les v zimě krásný, prostě pohádka!

Vedoucí:

Pokud je sloupec kouře,

Sníh vrzá pod nohama,

Pokud máš studené tváře, nos,

Co je na ulici?

Děti: Zmrazení.

Vedoucí:

Pokud jsou v domech vánoční stromky

V jasných korálcích a světlech,

Pokud tančíme v kruhovém tanci,

S čím se setkáváme?

Děti: nový rok. Slova T. Gusarové.

Vedoucí: Dobrá práce! Jak rádi řešíte hádanky? Už jste někdy viděli sněhové vločky?

Děti: Ano!

Vedoucí: jací jsou?

Děti: Kouzelné, ledové, krásné.

Vedoucí: souhlasím s tebou! Pojďte, necháme se motivovat sněhovými vločkami. A budeme báječně tančit a veselý tanec sněhové vločky. Dobře?

Děti: Ano!

(Tanec se sněhovými vločkami.) Hudba A. Varlamov.

Vedoucí: Velký! Moc se mi líbil tvůj tanec sněhových vloček. No, prostě z toho nemůžete spustit oči! A pravděpodobně zpíváte stejně dobře jako tančíte?

Děti: Ano!

Vedoucí: A to je to, co nyní prověříme! Pojďme si všichni zazpívat oblíbenou píseň z karikatury „Kdyby jen nebyla zima“.

(Všichni zpívají píseň „Kdyby nebyla zima.“) Hudba E. Krylatov, text Yu Entin.

Vedoucí: Děti, slyšíte, co to je za zvuky?

V ledovém kočáru spěchá

Zima-zima.

Vítr mává křídly

Do ospalých domů.

Náměstí a parky kvetou

Sněhově bílá.

A mráz vztyčuje oblouky

Nad lesní cestou. Slova T. Bokové.

(Do hudby vstupuje zima). Hudba Y. Serdobolskaja, text O. Serdobolskij.

Zima:

Ahoj lidi!

Vážení hosté!

Přeji vám štěstí a radost

Všichni kluci a hosté!

Ať zábava přijde k nám!

Vedoucí:

Zima přišla - krása,

A děti, jak se jim to líbí!

Milujeme tě, Zimushko!

Tvůj mráz a led,

A saně a kluziště!

Zima:

Tak mi řekli pravdu

Že na mě kluci čekají.

Bojíte se mrazu?

Děti:Žádný!

Zima: Oh, pojďme to zkontrolovat! Pojďme si zahrát hru.

(Děti si hrají pod veselá hudba.) Hudba N. Glazková.

Hra: "Sněhové vločky a vítr."

Cíl: rozvoj dětské představivosti, pozornosti, schopnosti hrát v týmu; trénujte běh, otočky kolem sebe a dřepy.

Průběh hry: učitel říká slova:

Teď se podívám:

Kdo ví, jak se bavit

Kdo se nebojí mrazu?

Učitel - "vítr" napodobuje foukání větru a děti - "sněhové vločky" se pohybují po hřišti a zobrazují let sněhových vloček. Děti se schovávají (posaďte se, když učitel přestane foukat.

Zima: Páni! Opravdu, mrazu se nebojíte! Víš, jak nezmrznout, podívej se, jak ses schoval před větrem, bravo! Kluci, kolik toho o mně víte?

Děti: Ano!

Zima:Řeknu vám pár hádanek, pak uvidíme, kolik toho o mně víte.

Hádanky o zimě.

Zima:

Lukerya se rozprchla

Stříbrná peříčka,

Roztočil to, smetl to pryč,

Ulice zbělela.

Děti: Blizard.

Zima:

Bydlím pod střechou,

Je děsivé se i dívat dolů.

Mohl bych žít výš

Jen kdyby tam byly střechy.

Děti: Rampouch.

Zima:

Bydlel jsem uprostřed dvora

Kde si děti hrají

Ale ze slunečních paprsků

Proměnil jsem se v potok.

Děti: Sněhulák.

Zima: Dobře, dobře! Tak chytré děti jsem ještě nepotkal!

Vedoucí: Děti, Winter mi pošeptala, že ztratila sněhové vločky. A nemůže najít sněhové koule.

Musíme tvrdě pracovat

Zima totiž potřebuje sněhové koule.

(Děti hrají na veselou hudbu.) Hudba Lyubasha.

Hra: "Kdo může rychleji sbírat sněhové vločky a sněhové koule."

Cíl: cvičit děti v běhu, nadále upevňovat schopnost jednat na signál od učitele, pěstovat kladný vztah ke hrám.

Materiál: sněhové vločky a sněhové koule.

Průběh hry: děti jsou rozděleny do dvou týmů. Jeden tým musí najít a sbírat sněhové vločky, druhý tým musí najít sněhové koule v hale. Poté děti dávají své nálezy do kbelíků. Tým, který dokončí úkol rychleji, vyhrává.

Vedoucí: Hráli jsme skvěle!

Zima:

Je čas, abych odešel, lidi!

Ale není to moje vina,

Jaro jde za mnou,

A tráví s ním mnoho dovolených.

A přijdu k tobě znovu,

Ale až příští rok.

Děkuji za všechno

Dám ti dárky.

(Zima rozdává dětem pamětní medaile.)

Publikace k tématu:

Noha: Soutěž "Zimní pohádka" ve skupině seniorů. Zima je skvělý čas. Zima je čas zábavné hry a zábava. Děti jezdí po ulicích.

Shrnutí hudební zábavy v seniorské skupině „Russian Samovar“ Moderátor: Velmi často si za událostmi a vřavou dnů našeho starověku nepamatujeme, zapomínáme na to. A přestože jsme zvyklí spíše na úlety.

Shrnutí hudební zábavy v seniorské skupině „Setkání v lese“ Shrnutí hudební zábavy v seniorské skupině „Setkání v lese“ Cíle: rozvoj šetrného přístupu k živé přírodě prostřednictvím různých.

Shrnutí otevřené akce v seniorské logopedické skupině "B" na rozvoj řeči Téma: "Zimní pohádka" Pedagog: Kachmazová I. R. Cíle:.

Hudební zábava pro seniorskou skupinu

“Návštěva Mishenka”

úkoly:

1. Podporovat rozvoj dovedností zvýrazňovat různé části hudby. Díla se pohybují podle charakteru jednotlivých kusů.

2. Rytmicky přesně předat melodii, jasně vyslovovat slova.

3. Podporovat rozvoj obraznosti a expresivity pohybů u dětí, hromadění hudby. dojmy.

Zařízení: Klavír, hudební centrum, kostýmy hrdinů, sladkosti, stuhy, oblouky.

Průběh zábavy:

Ved: Kluci, dnes k nám přichází host. Hádej hádanku. kdo to je?

V zimě spí v pelíšku
Pod obrovskou borovicí
A když přijde jaro
Probouzí se ze spánku. (medvěd)

Dobrá práce! Tipli jste správně. No, kde je? Zavolejme mu.

(děti říkají Mišutka).

Za hudby vběhne Máša do sálu se skřípěním a křičí:

Máša: Miiiishaaa! No, kde jsi? (všimne si dětí) Oh, ahoj! Kdo jsi, kde je Míša?

Ved: Také hledáme Míšu. Chtěli se s ním rozloučit, než se uložil k zimnímu spánku, ale nikde nebyl.

Máša: Poznáváš mě vůbec? Já jsem Máša. Spěchám ke své Mishki. proč jsi tak smutný? Pojďme společně poblahopřát Mishce

Ved: K čemu máme Míšovi gratulovat?

Máša: Nevíš, Míša má dnes narozeniny!

Ved: Ale my jsme ani nevěděli, nic jsme pro Míšu nepřipravili.

Máša: Eh, ty a já jsme mu připravili nějaké lahůdky. Možná bychom mohli jít společně poblahopřát Míšovi? Pak se s vámi vydáme na cestu vlakem. souhlasíte? Nyní se usaďte jedno po druhém:

Pospěšte si, pospěšte si
A nastupte do vagónů.
Čas se blíží
Vlak odjíždí.

Děti předstírají, že jsou vlakem, jdou jeden po druhém a říkají: „chug-chug, chug-chug, tu-tu“.

Chůze s překážkami

„Vlak projíždí tunelem“ – lezení pod vysokými oblouky.

„Vlak zrychluje a zpomaluje“ – chůze s přechodem do běhu.

Máša: Přestaň, přestaň!

Vlak nepojede do kopce
Musíme se dostat do letadla.
Letadlo letí a letí...
Sedí v něm odvážný pilot.

(Děti stojí s nohama od sebe a rukama v bok. Naklonění doleva a doprava, zobrazující pohyby letadla za zvuku „U-oo-oo“).

Máša: Konečně jsme dorazili. Už vidím jeho chýši na dohled. A když jsme se ještě nedostali na konec, připravil jsem pro nás stuhy, jsou tak krásné, podívej (ukazuje)

Pojďme si hrát se stuhami
A překvapte Mišutku.

"Hra se stuhami"

Budeme si hrát se stuhami, budeme mávat stuhami ( děti pobíhají a mávají stuhami).
Hráli jsme a hráli - naše stuhy byly unavené ( chůze, ruce se stuhami skryté za zády).
Stužka-stužka, ukaž se, toč se s námi ( točí se, ruce zvednuté).
Projdeme potokem, stuhu si vezmeme s sebou ( chůze s koleny vysoko).
Takže zafoukal vánek a vyplašil naši stuhu ( děti foukají na stuhy a pak jimi před sebou mávají).

Tanec se stuhami na displeji.

Máša: No, zavoláme Míšovi.

Sborem: Míša! Míšo, Míšo!

Vychází medvěd.

Mish a: Oh, mám hosty. Ahoj lidi!

Máša : Tady, Mišutko, podívej, jaké máme děti! Silný, odvážný, obratný, zručný. A přišli jsme vám poblahopřát, pamatujete si, že dnes máte narozeniny?

Mish a: (kývne hlavou) samozřejmě, pamatuji si, ale ještě mi nikdo nepoblahopřál? (pláč)

Máša: Nezlobte se, připravili jsme pro vás pár lahůdek, tady to máte. (dává to Míšovi)

Připravili jsme pro vás i písničku Stůj v kruhu.

Zazní píseň „Loaf“.

Máša: Co dalšího zajímavého můžete vymyslet?

(Prochází se po hale) Ach, jsem unavený, po dlouhé cestě musím hrát.

"Kdo může rychleji sbírat šišky pro Mishku se zavázanýma očima?"

Máša: Míšo, ach, Míšo! Tančíš rád?

Míša: Určitě!

Máša: Tak tedy všichni tančí.

Improvizační tanec

Mišutka: Výborně, kluci! Moc se mi líbilo, jak jsi mi gratuloval! Děkuju! A k tomu se s vámi podělím o sladkosti. (rozdává sladkosti) dobře, je čas, abychom se s Mashou vrátili ke kreslenému filmu, sbohem.

Děti odcházejí ze sálu na hudbu.

Popis materiálu: Nabízím vám scénář pro hudební zábavu “ Květinová mýtina» pro starší děti (5-6 let). Tento materiál bude užitečné pro učitele a hudební režiséři předškolní instituce.

Scénář hudební zábavy pro děti seniorské skupiny „Flower Glade“

Integrace vzdělávací oblasti : „Poznání“, „Komunikace“, „Socializace“, „Čtení“ beletrie“, „Hudba“.

Cíl: zobecnění poznatků o letničkách.

úkoly:

Vzdělávací: vytvořit si představu o letních květinách, upevnit znalosti o létě, naučit se vytvářet vztahy příčin a následků;

Vývojové: rozvíjet hudební a estetické vnímání, pozorování;

Vzdělávací: vzdělávat opatrný postoj k přírodě, zvědavost.

Metodické techniky: rozhovory s dětmi, čtení poezie, herní situace.

Hraje píseň Jurije Antonova „Nesbírejte květiny“. Děti vstoupí do sálu a posadí se.

Průběh zábavy.

Přednášející

Jak jasná je Země za úsvitu

A vše je dokořán pro pohádky.

Je v perlách, ve stříbře,

Je ve smaragdech, v diamantech.

Ticho je přerušeno.

Úplně první paprsek úsvitu

Takže čas spánku skončil,

Všechny květiny čekají na pozdrav.

Máte rádi květiny? Jaké květiny znáš?

Hudební režisér. O jakých květinách vám teď budu zpívat?

Hraje se píseň „Summer Flowers“ (hudba E. Tilicheeva, text L. Nekrasova)

Děti se podělí o své dojmy z písně.

Přednášející. Poslouchejte, jak krásné jsou polní květiny!

Děti čtou poezii.

"Pampeliška".

Pampeliška u cesty

V nadýchaném klobouku,

S dlouhou nohou.

Našel jsem ho v lese

Ale nevezmu to s sebou:

Jen si to vezmu do kytice,

Fouká vítr - bez klobouku! (L. Agracheva)

Jakmile vyjde slunce -

Na zahradě pokvete mák.

Bílý motýl

Spadne na květinu.

Podívejte se - a květina

Další dva okvětní lístky! (E. Feyerabend)

"Zvonek".

Nenápadný, nenápadný,

Zavrtí hlavou

Ani stříbro, ani měď

Modrý zvonek.

Tichý zvonek -

Tato malá květina

Zvonkohry, přetečení

Neodfoukne ve vánku. (E. Ilyin)

Čmelák je těžký, pruhovaný,

Celý den jsem lítal na zahradě.

Nejen létal

Počítal květiny na zahradě.

Zabručel: „Je to těžká práce!

Koneckonců, na zahradě se nepočítají květiny!“ (E. Feyerabend)

Přednášející. Je dobré, když se nepočítají barvy! To znamená, že je jich hodně a netrhají se. Jsou obdivováni!

O tom mluvím.

Že celá Země je naše společný dům, -

Náš dobrý domov, prostorný dům. -

Všichni v něm žijeme od narození.

Také o tom mluvím,

Že musíme zachránit náš domov.

Dokažme, že to není marné

Země v nás doufá. (R. Rožděstvenskij)

Přednášející. Jdeme na lesní mýtinu, hrajeme si tam a odpočíváme. A pojedeme tam ne vlakem, ne autem, ale na koni. Převezměte otěže – a hodně štěstí!

(děti „skočí“ na koni do lesa)

Přednášející. A v lese je hezky, teplo, ptáčci zpívají. A květiny jsou zřejmě neviditelné!!!

Děti.

Ahoj bílá sedmikráska,

Dobrý den, růžová kaši!

Podíváme se na květiny

Sedneme si na mýtinu.

V našem lese kvetly

Různé květiny:

Mák, heřmánek, chrpy

Modré oči.

Vzal jsem si konev

A zaléval květiny.

Květiny budou pít vodu,

Budou dobře růst!

Kluci vzali koše

Běželi na houby.

Kluci to přinesli domů

Pouze listí a šišky.

Přednášející. Kolik kluků přineslo šišky!!! Myslím, že si s nimi zahrajeme.

Hra s kužely. 1. Štafetový závod s košíky. 2. Hra „Ukliďte les“

Přednášející.

Nechtěli jste?

Uhodnete moje hádanky?

Ale nejen hádat,

A také kreslit.

„Hádanky – hry na kreslení“ (děti poslouchají hádanky a kreslí odpovědi)

1. Vypadá jako klín,

Jestli to rozbalíte, sakra. (Deštník)

2. Všem se nám to líbí,

Bez něj pláčeme

A sotva se objeví.

Díváme se jinam a schováváme se.

Je příliš světlý,

A světlo a teplo! (Slunce)

3. Červená panna

Sedí ve vězení

Pliv na ulici. (Mrkev)

4. Sama šarlatová, sladká,

Kaftan je zelený, sametový. (Vodní meloun)

5. Sestry stojí v paprscích

zlaté oko,

Bílé řasy. (sedmikrásky)

6. Antoshka stojí

Na jedné noze. (Houba)

7. Míč byl bílý,

Foukal vítr

Míč odletěl. (Pampeliška)

Přednášející. Všichni znáte hru „The Sea is Troubled“. A protože jsme v lese, na mýtině, řekneme: „Tráva se houpe“ a znázorníme květiny. Nejrůznější, nejkrásnější!

Hra představivosti.

(Děti se pohybují při hudbě, když hudba skončí, děti ztuhnou a znázorní květinu)

Přednášející. Je čas, abychom se vrátili do školky. Držte pevně otěže a cvalte!

(zvuky "Kůň", hudba M. Rauchwerger, děti se pohybují na hudbu)

Přednášející. Co se vám na našem výletě líbilo?

(Děti sdílejí své dojmy)

Přednášející.

Při loučení vám chci říct:

Nesbírejte květiny, nesbírejte je,

Ať je Země elegantní.

Cíl: organizace integrované, interaktivní hudební rodinné zábavy za účelem zvládnutí vzdělávacích oblastí „Hudba“, „Kognice“, „Komunikace“, „Čtení beletrie“, „Tělesná výchova“ dětmi ve věku 5-6 let.

úkoly:

  • celistvost formy obrázky světa, rozšířit dětem obzory;
  • rozvíjet svobodnou komunikaci s dospělými a vrstevníky;
  • seznámit děti s slovesného umění;
  • rozvíjet hudební a výtvarné aktivity u dětí;
  • vytvářet pozitivní vztahy mezi dítětem a rodičem;
  • organizovat interakci s rodinami žáků k realizaci hlavního všeobecný vzdělávací program předškolní vzdělávání;
  • formovat u žáků potřebu pohybové aktivity.

Účastníci: děti i dospělí.

Věk dětí: 5-6 let.

Místo: hudební místnost

Přípravné práce:

1. Rozhovor na téma “ Lepší než máma nelze najít!
2. Přímá vzdělávací činnost:
– Rozvoj řeči: zapamatování básniček o mámě;
– Kresba na téma: „Portrét mé mámy“;
– Učení písní o mámě: „Úsměv mámy“ (zvukový záznam v podání skupiny „Úsměv“, text „Píseň o mámě“ T. Volgina, hudba A. Filippenko; hudba „Píseň o dešti“ M. Krasev , text M. Evensen ; „Moje jediná matka“ (zvukový záznam v podání sester Trubačovových), „Ding-dong“ (zvukový záznam).
– Učební pohyby pro tance: „The Picker“ (Livenskaya Polka. Uspořádal M. Iordansky; „Valčík přátel“ (zvukový záznam).
– RPG „Rodina“.

Zařízení: hudební centrum, multimediální vybavení, figuríny „Zelenina a ovoce“, atributy pro soutěže „Oblečení“ a doplňky pro soutěže, prvky kostýmu: zajíčci - zajíci, liška - lišky, medvídě - medvídka, vlčí mládě,

Výzdoba sálu: střední stěna: balónky (srdce), obrazy Madon od renesančních umělců.

Ceny: dospělí dostávají srdce vyrobená dětmi.

POKROK ZÁBAVA

Hosté sedí v sále.

přednášející: Naše milé maminky! Dnes, na Den matek, vás vítáme v našem sále a zveme vás ke shlédnutí videa „Podobenství o mámě“.

Hudba je „Mom's Smile“ (Zobrazit skupinu „Smile“). Děti vstupují do sálu ve dvojicích. Po dosažení středu haly. Děti se rozptýlí v různých směrech a vytvoří půlkruh.

přednášející: A nyní vás chceme potěšit našimi výkony. A připravily je vaše nejdražší, nejmilovanější a nejpůvabnější děti.

Z čisté srdce,
Jednoduše řečeno
Dnes, přátelé,
Budeme mluvit o mámě.

Děti vyjdou a čtou báseň o své matce.

1 dítě:

Máma je nebe!
Máma je světlo!
Máma je štěstí!
Není lepší máma!

2. dítě:

matka - zlatý podzim,
Máma je nejdražší,
Máma je laskavost
Máma vždy pomůže!

3. dítě:

Máma je pohádka!
Máma se směje!
Maminka je pohlazení!
Všichni milují mámu!

4. dítě:

Mami, není nikdo vzácnější než ty,
Máma dokáže všechno na světě
Gratuluji dnešním maminkám,
Přejeme maminkám štěstí.

přednášející: Maminko, maminko... Kolik vřelosti se skrývá v tomto kouzelném slovíčku, kterým se označuje ten nejbližší, nejdražší, jediný člověk. A naše velmi drazí lidé na Zemi věnujeme tuto píseň.

Píseň "Píseň o mámě"(texty T. Volgina, hudba A. Filippenko)

přednášející: Ano! Ukazuje se, že bez maminky se mohou cítit špatně nejen děti, ale i zvířata. Zveme vás ke sledování skeče „Zvířata ztratila matku“ od S. Nasaulenko

K hudbě děti ztvárňující role odcházejí.

přednášející: Vidíme, že jsi trochu smutný a v očích se ti lesknou slzy. Tak ať se tvé slzy objevují jen ze štěstí a radosti. A teď vám náš živý tanec udělá takovou radost.

Tanec "Sbírání"(Livenskaya polka. Uspořádal M. Iordansky)
Nejprve děti předvedou tanec a poté vyzvou maminky a znovu si s nimi zatančí (v kruhu).

přednášející: Co je pro dítě nejdůležitější? To je samozřejmě domov a maminka, která se vždy slituje a bude ti říkat nejlaskavější a nejjemnější, si bude hrát se svým dítětem. Zveme vás k účasti na soutěžích se svými dětmi.

1. Soutěž "Udělej polévku a kompot."

Na stolech jsou dva hrnce, na podnosech zelenina a ovoce, 2 zástěry a 2 šátky.
Jsou pozváni dva účastníci. Moderátor vysvětluje pravidlo hry: jedno dítě musí sbírat zeleninu na polévku a druhé ovoce na kompot. Zatímco hraje hudba, vyhrává ten, kdo rychleji „uvaří polévku nebo kompot“.

2. Soutěž „Obleč maminku“

Na stolech jsou atributy a doplňky pro soutěž.
Dítě zve svou matku, aby se zúčastnila soutěže. Zatímco hraje hudba, dítě obléká svou matku. Při hudbě si dítě se svou matkou udělá „čestné kolo“.

Vedoucí: Je to tak dobré, že můžeme blahopřát našim matkám dvakrát ročně: na jaře a na podzim. A pro vás, drazí, teď hraje písnička.

Píseň "Píseň o dešti"(slova M. Evensen, hudba M. Krasev).

Vedoucí: Obvykle je umělec pozván na každý větší svátek. PROTI. A také pro vás máme překvapení. Naši umělci jsou velmi znepokojeni. Pozdravte je svým potleskem!

Chlapci (převlečení za dívky) vycházejí a zpívají písně.

Jsme vtipní přátelé
Tančíme a zpíváme
A teď vám řekneme,
Jak žijeme já a moje matky.

1. kluk:

Galya umyl podlahy,
Káťa pomohla.
Jen je to škoda, zase mami
Všechno jsem umyl.

2. kluk:

Zakouřená pánev
Lena vyčistila pískem,
Dvě hodiny v Lenu žlabu
Babička to potom vyprala.

3. kluk:

Ráno mamince, naší Míli
Dala mi dva bonbóny.
Sotva jsem měl čas to dát,
Ihned je sama snědla.

4. kluk:

Obujeme sandály
Na vysokých podpatcích,
Potácíme se po cestě -
Lyžařské hůlky v rukou.

pátý kluk:

Jdeme a pod námi
Ulice se houpe
Jak máma chodí vzpřímeně?
A nezakopne?

Zpívali jsme ti, jak nejlépe jsme uměli,
Jsme jen děti.
Víme jistě, naše matky -
Nejlepší na světě!!!

přednášející:

O valčíku toho bylo řečeno hodně,
Zní to tak vzrušující bez konce!
A tento valčík věnujeme mé matce
A nechte svá srdce bít v rytmu valčíku.

Tanec "Valčík přátel".

Děti vyzývají své maminky k tanci ve dvojicích.

přednášející:

Nechte písně znít všude
O našich milovaných maminkách
Jsme pro všechno, pro všechno, drazí,
Říkáme děkujeme!

Píseň „Moje jediná matka“ zpívají děti a učitelé.
Na konci písničky děti dají každé mamince srdíčko.
Za hudby „Mom’s Smile“ opouštějí děti a jejich matky sál.