Hudební kurzy pro děti 4-5 let. Kreativní úkoly, rozvoj fantazie

Olga Alekseenko
Hudební lekce pro děti 4–5 let „Cestování vlakem“

Hudební lekce 4-5 let

Podrobit « Cestování vlakem»

Cíl: Vyvinout hudební schopnosti děti předškolním věku přes hudební vzdělávací hry.

Přinášet dětem radost, tvořit « hudební» nálada.

Úkoly:

Učit se poslouchat děti jak spolu zvuky vycházejí, slyší a rozlišují výšku zvuků.

Tvar hudební dojmy. Rozvíjejte představivost. Zlepšit smysl pro rytmus při hraní na hlukové nástroje. Rozvoj tanečních pohybů.

Materiál: hračky - zajíček, medvěd, liška, veverka, metalofon, tamburína, chrastítka.

Plán třídy:

1. hudebně– rytmický hnutí:

Cvičení « Vlak»

2. Poslouchání hudba:

"Lokomotiva" 49 (disk č. 1)

« Vlak» strana 217 (Juniorská skupina) didaktická hra « Hudební lokomotiva»

3. Rozvoj cítění rytmus:

Prstová gymnastika

Rytmická hra "Veselé přítelkyně"

4. Zpívání, zpěv:

5. « Vlak»

5. Tance, hry, kruhové tance:

Kulatý tanec "Taneční"

Průběh lekce.

Hudební pozdrav.

1. Nabídka dětem hudební cesta vlakem.

Cestou nás čekají zajímavé věci. hudební zastávky, budeme je poslouchat hudba, hrajte dál hudební nástroje, zpívat písničky, tančit. Vezmeme to s sebou dobré chování, skvělá nálada, a hlavně – pozor! Posaďte se vlak, pojďme.

Cvičení « Vlak» .

2. Stanice « Hudební» .

Na nádraží je ještě jeden vlak, ale je neobvyklý a hudební. V něm "jde" hudba. Každý přívěs má svůj vlastní hudba: veselý, klidný, smutný.

Doporučuji poslechnout hudba pro každý trailer, určit jeho charakter.

Děti poslouchají malé hudebníúlomky podle věku určují charakter.

Práce se slovní zásobou:

Veselý, radostný, rozpustilý, hravý;

Klidný, vyrovnaný, jemný, láskyplný;

Smutný, smutný, ponurý, ponurý.

3. Posaďte se vlak, pojďme na další stanici. Abychom se cestou nenudili, pojďme si hrát s prsty.

Prstová gymnastika "Králíček".

Pod zelenou borovicí

Zajíček skočí na stranu.

Pod další borovicí

Druhý zajíček skáče.

Dorazili jsme na nádraží hudební nástroje. Žijí na něm veselé matrjošky - Dášenka, Glašenka, Irinuška, Marinuška. Milují tanec a chtějí vás učit.

Takhle to Dášenka umí:

Dance-tsui, dance-tsui,

Tanec, tanec, tanec.

Opakujte tento tanec pro hudební nástroje(chrastítka, tamburíny).

A takhle to Glashenka umí:: noha - top,

Noha - top.

Irinushka tady tančí Tak: Klín - klín, pata.

Chock - klín, pata.

A malá Marinushka tančí Tak:

Tančili jsme, tančili jsme,

Naše malé nohy jsou unavené.

1. Jdeme na další stanoviště. Zatímco řídíme, mluvíme o tom, co ještě můžeme dělat. cestovat(kloubní gymnastika):

Na vlak(chug - chug)

Autem (zvuk motoru malými písmeny)

Vrtulníkem (zvuk motoru velkými písmeny)

Na koni (klikací jazyk)

Stanice "Píseň" je v lese, zde můžeme slyšet mnoho různých zvuků. Který?

Děti - ptáčci, potůček, šustící listí, kobylky, žáby...

2. Další stanice je velmi blízko, takže půjdeme pěšky.

Zastávka "Tanec". Chlapci, pozvěte dívky na párový tanec.

Párový tanec "Přátelské páry".

3. Náš čas třídy se chýlí ke konci, je čas, abychom se vrátili. Udělal jsi mi velkou radost, byl jsi pozorný, přátelský, zpíval, tančil, dobře hrál. hudební nástroje. Líbilo se ti to? cestovat? Na tyto stanice se vrátíme více než jednou, ale nyní je čas, abychom se rozloučili (hudební rozloučení) . Děkuji vám!

Shrnutí hudební lekce pro děti 4-5 let
LEKCE #1

S pozdravem:
M. r. (zpěv): Dobrý den, děti! A vy mi odpovíte: "Dobrý den paní učitelko." A teď pojďme všichni společně zpívat, nejdřív já a pak ty.
M. r. (zpěv): Dobrý den, děti!
Děti: Dobrý den, paní učitelko!
M.R.: Takhle se budeme zdravit na každé hodině, protože naše hodiny jsou hudební. Nyní se podívejme do časopisu, abychom zjistili, zda jsme se všichni sešli, nebo jsme někoho ztratili?
/označit v prezenční listině/
MUZIKÁL - RYTMICKÉ POHYBY:
M.R.: Začněme lekci. Kluci, víte, že hudba může být jiná?

Děti: Ano!
M.R.: Jaké to je?
Dětská odpověď.
M.R.: Teď vám povím pohádku. Byla jednou hudba a velké moře. Žili spolu a nikdy se nepohádali. Všude zněla hudba, která zaplňovala celý prostor, a moře bylo hlučné, kypělo a zurčelo. Ale jednoho dne chtělo moře zpívat a hudba jako vždy zněla nepatřičně a rušila moře. Pak se moře rozzlobilo a řeklo hudbě: „Hudba, jsi vždy jiná a máš mnoho žánrů, ale od této chvíle ti dám tři hlavní žánry. A svým zvukem budeš moci nezasahovat, ale pomáhat.“ Po jejích slovech zavládlo ticho. V tomto slavnostním tichu začala znít fanfára. Náhle se rozvířily průhledné vlny, vyletěly duhové fontány a z tajemných obrovských hlubin se vynořily „tři velryby“: tanec, píseň a pochod. Vířili hudbu a splynuli s ní v jeden celek. Od té doby vždy doprovázejí hudbu. A také tři pilíře se staly součástí našeho života. Koneckonců, ty a já zpíváme na hudbu, tančíme a pochodujeme. Postupem času se s těmito žánry seznámíme a dnes začneme „Březnem“. Zvu všechny na podložku. Teď ty a já provedeme pohyby na pochodovou hudbu. Připravili jsme se a začali.
"Březen" hudby. E. Telichejevová.
Děti jdou za sebou svižným krokem, energickými pohyby rukou. Záda jsou rovná. Provádějte pohyby v souladu s povahou hudby./
M.R.: Výborně! Teď si trochu pohrajeme, budeme pochodovat a ťukat ukazováčky o sebe.
Hudba "bubeník". D. Kabalevskij.
/provést úkol/
ROZVOJ SMYSLU PRO RYTMU:
M.R.: Výborně! Kluci, víte, z čeho se skládá hudba?
Hudba se skládá ze zvuků. Zvuky jsou dlouhé a krátké. Podívejte se na obrazovku. Tohle je velký kruh - dlouhý zvuk a jeho jméno je „ta“. Zpívejme to a tleskejme rukama.
- A toto je krátký zvuk a jmenuje se „ti“. Pojďme zpívat a tleskat tento zvuk.
M.R.: Podívejte se na obrazovku. Jaké zvuky se objevily?
Děti: Dlouhé.
M.R.: Pojďme zpívat a tleskat rytmický vzorec těchto zvuků.
M.R.: Co je to za zvuky?
Děti: Krátké!
M.R.: Pojďme také zpívat a tleskat rytmický vzorec této písně.
M.R.: Jaké zvuky má tato píseň?
Děti: Dlouhé a krátké.
M.R.: A musíte zpívat tuto píseň a tleskat rytmický vzorec.

/učitelka si všímá, jak rytmicky každé dítě tleská rukama/

M.R.: Kluci, připomeňme si, z jakých hlavních žánrů se hudba skládá?

Děti: Píseň, tanec a pochod.

Děti: březen.

M.R.: Z čeho se skládá hudba?

Děti: Ze zvuků.

M. R.: Jaké druhy zvuků existují?

Děti: Krátké a dlouhé.

M.R.: Výborně!

PRSTOVÁ GYMNASTIKA:

M.R.: Máme unavené ruce, potřebujeme je protáhnout.

"Zlobivé prsty"

POSLECH HUDBY:

M.R.: A nyní se seznámíme s hudebním dílem „Březen“, které napsal skladatel Dunaevsky. Charakter tohoto díla je veselý, hudba je rychlá, jasná a rytmická. Březen je jedním z hlavních hudebních žánrů. Pochod nám pomáhá pochodovat – chodit jasně, vesele a vesele.

"Březen" hudby. I. Dunajevskij.

ZPĚV ZPĚV:

M. R.: "Vrána!" Kluci, kohout vás zve, abyste o něm zazpívali píseň. Vyjdeme na podložku a zazpíváme si o kohoutkovi.

M.R.: Naše lekce skončila. Pojďme si připomenout, co nového jsme se v dnešní lekci naučili.

M.R.: Z jakých hlavních žánrů se skládá hudba?

Děti: Píseň, tanec a pochod.

M.R.: S čím hudební žánr potkali jsme se?

Děti: březen.

M.R.: Z čeho se skládá hudba?

Děti: Ze zvuků.

M. R.: Jaké druhy zvuků existují?

Děti: Krátké a dlouhé.

M.R.: Výborně! Dnes se s vámi loučím, do další lekce. Sbohem!

Děti: Sbohem!

DOBRODRUŽSTVÍ V LESE. HUDEBNÍ KURZ PRO DĚTI 4-5 LET

Tento metodologický vývoj bude užitečné pro hudební režiséry a učitele dalšího vzdělávání.
Cíl: upevnit znalosti dětí o pojmech „expresivita“ a „figurativnost“ v uměleckých dílech. Upevnit znalosti dětí o různé délce trvání hudebních zvuků.
úkoly:
1. Ukažte možnosti přenosu nálady v hudební díla, literární žánry, divadelní formy.
2. Naučte děti pozorně poslouchat hudbu, chápat podstatu různých hudebních fragmentů.
3. Najděte podobnosti mezi určitými zvuky přírody a hudebními nástroji. Pojmenujte známé nástroje.
4. Pozorně poslouchejte básně, uchopte jejich obecný význam a charakter.
5. Samostatně pomocí pohybů sdělovat povahu verbálně-rytmických etud a říkanek používaných v lekci.
5. Naučte děti schematicky zaznamenávat různé doby trvání na flanelgrafu.
Průběh lekce
Hudební režisér. drazí kluci! Dnes navrhuji jít na procházku kouzelný les. Chci ti to otevřít malé tajemství: „Lesy na nás čekají v houští úžasná dobrodružství, nová nečekaná setkání a seznámení s obyvateli lesa. Chcete se dostat do zajímavého světa?
Děti. Ano!
Vychovatel. Tak jdeme! Podívej, před námi se objevila tenká klikatá cestička. Aby se nikdo z vás neztratil, navrhuji držet se pevně za ruce a pohybovat se jako had spolu se zvuky lesa.
Tak jsme vyšli na malý okraj lesa. Sedneme si na pařezy a nadechneme se čerstvého lesního vzduchu. A aby měl léčivý lesní vzduch blahodárný vliv na vaše tělo, doporučuji vám provést dechové cvičení zvané „dýmka“. Náš nos bude dýmkou a naše nosní dírky budou knoflíky této dýmky: stiskněte jedno tlačítko prstem a nadechněte se, uvolněte prst a současně stiskněte další tlačítko - vydechněte. Dýcháme rovnoměrně a klidně. Dobrá práce! (4krát). Les je teď tichý, můžete slyšet jen ptáka zpívat svou píseň. Poslouchej a řekni mi, co je to za ptáka.
Hudební režisér hraje píseň „Cuckoo“ od M.I. Kraseva.
Hudební režisér. kdo to je? To je pravda, kukačka. Jakou náladu jsi slyšel v hudbě?
Děti. Hudba je klidná, jemná, láskyplná....
Hudební režisér. Navrhuji poslouchat kukačku. (Provádí se fragment), klidně nebo smutně.
Děti. Klid, zábava.
Hudební režisér. Zpívá kukačka nahlas pořád nebo někdy jinak? Poslouchat.
Fragment.
Děti. Kukačka zpívá buď nahlas, nebo potichu.
Hudební režisér. Je to tak - ona zpívá jinak. Někdy hlasité, někdy tiché, něžné. Řekněte mi, prosím, jakým nástrojem lze zprostředkovat zvonivý zpěv kukačky?
Děti. Na metalofonu.
Hudební režisér. Právo. (Vytáhne zbytek hudební nástroje: triangl, lžíce, zvonek.) A nyní navrhuji zvolit nástroj, který zprostředkuje tichý zpěv kukačky. Je to tak - je to trojúhelník. Na triangl musíte hrát velmi opatrně, tiše - koneckonců v lese je zpěv kukačky slyšet velmi daleko.
Jak znázornit veselé šumění řeky? Přesně tak - zvony. A k zobrazení skákajících žab můžete také použít lžíce. Nyní vám dám nástroje a všichni společně zahrajeme tuto píseň.
Provedení písně společně s hrou na hudební nástroje.
Hudební režisér. Kukačka tedy přestala zpívat a v lese bylo zase ticho. Ale jaký zvuk, který je sotva slyšet z dálky. Pojďme tiše na mýtinu a poslouchejme. (Zní nahrávka ze série „Sounds of the World around us“). Neobvyklá příhoda – komáři se probudili v kouzelném lese. Pojďme si s nimi potichu zazvonit. Z-z-z-z-z-z.
vychovatel(s větvičkou v rukou).
Šup, šup, komáři.
Komáři odlétají.
Nekousej mě tolikrát za bílého dne. Hudební režisér. Komáři reagují.
Děti. Už jsme k vám laskaví (* * * * * *) * chvění dlaní.
Vždyť tě koušeme, (******) tleská.
Dokonce až do krvácení, ale láskyplně. (*******) tleskání
Děti hrají písničku M.L. Lazarev "Komár":
Z-z-z-z-z - komár zvoní.
Z-z-z-z-z - komár létá.
S-z-z-z-z-je tak zlý.
Z-z-z-z-z-pronásleduje mě.

Prohrávání: děti běhají po chodbě a snaží se navzájem „píchnout“ prsty.
Hudební režisér.
Stop, stop, komáři
Děti tvoří kruh.
Zatím odpočívej. Tohle není čas na létání, v zimě je potřeba spát.
Vychovatel. A komáři si povzdechli:
Děti. 3-z-z-z-z-z-z-z-z-2 krát.
Cvičení pro obnovení dýchání.
Vychovatel. A komáři usnuli.
Děti. Z-z-z-z-z-z-z-z.
Děti si dřepnou a složí dlaně pod tváře.
Hudební režisér. A teď znovu reprodukujme zvuk létajícího komára: přiložte dlaň na krk a zazvoňte - z-z-z-z-z. Cítíte ty vibrace? Komáři vám prozradili své tajemství – toto cvičení musíte dělat častěji, a pak vás nikdy nebude bolet v krku. Oh, co je to za pichlavou kouli pod vánočním stromečkem? Kluci, tohle je ježek spí. Zkusme ho probudit veselou písničkou.
Dramatizace písně „Ježek“:
1. Zvíře je pokryto jehlami
Děti zpívají, předávají si hračku. Od hlavy až k patě. Kam jdeš, pichlavý ježko? Kam jdeš - bloudit?
2. Hrabu, prohrabávám se křovím.
Dítě zpívá a v rukou drží hračku ježka. Dostávám vlastní jídlo. Hledám myši v trávě a tahám je do svého hnízda.
3. Ježek hledá červa.
Děti zpívají.
A žába a brouk.
Tápání, tápání v křoví,
Jídlo si bere sám.
Hračka je vrácena učiteli.
Děti okamžitě přistoupí ke čtení rytmické říkanky „Ježek“:

* * * * V V V V)
* * * * V V
* * * * V V
* * * * V V
* * * * V V
* * * * V V
Ježek, pichlavý ježek,
Dejte mi své jehly.
Oprav si kalhoty
Bojový zajíček.
Ježek, pichlavý ježek -
Půjč mi jehly.
* dupat nohama.
V tleská.
Hudební režisér. Ježek si odfrkl.
Učitel (ježek). Pojď sem!
Ale nechtějte jehly.
Když ti dám jehly, sežerou mě vlci
Raději s plyšovými medvídky
Zahrajte si na schovávanou. Hudební režisér. Díky ježko. Učitel (ježek). Už je čas, abych šel domů! Učitel vezme hračku za zástěnou. Děti. Sbohem ježku!
Hudební režisér. A z houští na mýtinu vyšel malý medvěd.
Houpá se a jde přímo k dětem.
Hraje se „Medvěd“ od F. Gershové, učitel se pohybuje loutkový medvěd podél okraje obrazovky. Děti se pohupují do rytmu hudby. Učitel si za zástěnou nasadí masku medvěda a vyjde k dětem. A teď kluci! Hrajte si s medvědem na schovávanou.
Děti běží k pařezům umístěným v šachovnicovém vzoru v přední části haly.
Hraje píseň „Veselá medvíďata“:
1. Na mýtině jsou medvíďata
Učitel zpívá.
Hrál jsem si s matkou na schovávanou.
Utíkali na všechny strany.
Nikdy je nenajděte.
Děti. Ano! Děti si dřepnou. Prohra: Děti povstanou
2. Ale medvěd podváděl.
Děti zpívají, provádějí pohyby podle textu - ukazováček na rty. Lahodná kaše vařené. - Hladit je po břiše.
Položí pohár na pařez a roztáhne ruce do stran.
Nedaleko je lipový medonosný strom.-
Tleskají rukama. Ztráta: děti sbírají vařečky.
3. Děti přiběhly samy,
Šálky a lžíce řinčely.
Ťuk, ťuk, ťuk! (* * V) Děti zpívají a hrají si na lžičkách.
Ťuk, ťuk, ťuk! (* *V)
Darmo snědl šálek.
Ťuk, ťuk, ťuk. (3krát) (* *V)
* krátká rána na lžíce.
Natáhněte ruce dopředu, lžíce od sebe.
Hudební režisér.
Hodně zábavy v lese!
A teď se zeptám
Připomeň mi zvuky lžic,
Co zněly na louce.
Společně s dětmi tepou rytmus a vyslovují slova. Ťuk, ťuk, ťuk!.(Zraza)
Hudební režisér. Výborně, velmi dobře. Předvedl jste malou hudební frázi. A teď navrhuji napsat tuto frázi na flanelograf. Prosím, řekněte mi, jak vy a já určíme hudební frázi. Přesně tak, s jednou dlouhou svislou čárou. Začátek fráze označíme hvězdičkou a konec kroužkem. Řekni mi, kde jsi slyšel stop, na začátku nebo na konci věty? To je pravda, nakonec jedním slovem - šutr. Je toto slovo krátké nebo dlouhé? Přesně tak, na dlouhou dobu. To znamená, že na konci fráze nahrajeme dlouhý zvuk – čím? Ano - s bílým pruhem. A jak zněly lžičky na začátku věty: zatloukat, zatloukat. Správně – náhle – jsou to krátké zvuky a zapisujeme je dvěma zaškrtnutím. Nyní si všichni společně přečteme, co jsme dostali. Úžasný! Dobrá práce! A nyní je čas rozloučit se s naším kouzelným lesem. Ty a já sem přijdeme více než jednou: a zasněžená zima a radostné jaro, horké léto a zlatý podzim. Mezitím chci popřát lesu:
Buď zdravý, kouzelný les
Postavte se ve společenském oděvu.
Spousta zajímavých setkání a poznatků
Dal jsi nám kouzelný les.
Přeji vám vše nejlepší, ať je ve vašem srdci vždy místo pro magii.
Pod hudební doprovod děti opouštějí sál.

Venera Shaimardanova

Jedna z nejdůležitějších vlastností tohoto třídy je aktivita dětí, to, že si při hře vše dělají samy (nejprve společně s učitelem, a jak postupuje zapamatování, nahrazují učitele). Důležité také je, aby děti žádné nevařily koncertní program "na výstavu". Důležité je přivést dítě k vnímání hudba, ukažte mu, jak s ním komunikovat hudba. Rozvíjení smyslu pro rytmus u dítěte je důležitým aspektem výchovy. Rytmus v pohybu, rytmus ve slovech, hudba také neexistuje mimo rytmus, proto logorytmika by se měl stát nedílnou součástí třídy. Podporovat rozvoj vlastností a schopností, které budou užitečné ve vzdělávacím procesu.

Cíl: Zajištění estetického, intelektuálního, mravního rozvoje předškolního dítěte. Podporovat rozvoj vlastností a schopností, které budou užitečné ve vzdělávacím procesu.

Průběh lekce:

/Děti pod hudba z m/f"Strašák-mňau" vstup do haly/

Učitel: Ahoj lidi...

DĚTI: Ahoj!

Spolu se sluncem vycházíme, hlasitě zpíváme písně.

Dobré ráno, dobré odpoledne, nejsme příliš líní se učit!

Učitel: Kluci, co to máme za sluníčko?

DĚTI: odpovědět

Učitel: Správně! Teplé, velké, kulaté...

Udělejme si svůj vlastní kruh jako slunce.

Píseň "Slunce" ("Top-Clap, zlato")

(děti dřepují)

1. Ráno slunce stoupá výš, výš, výš (stoj na špičkách, zvedni ruce)

V noci bude slunce zapadat níž, níž, níž (klesají ruce)

Dobře, dobře, slunce se směje (tleskat)

A všichni žijí šťastně pod sluncem ( "dupat" kolem sebe) /opakujte 2x/

Učitel: Slunce se probudilo a měli bychom se pozdravit.

Abyste byli zdvořilí, potřebujete « Ahoj» mluvit.

A uslyšíte zpět: "Ahoj, ahoj!"

"slušná slova" ("ARTETERAPIE")

Ahoj, dlaně: tleskat, tleskat, tleskat.

Ahoj, boty: nahoře, nahoře, nahoře.

Ahoj, žáby: qua, qua, qua.

Ahoj, kukačky: ku-ku, ku-ku, ku-ku.

Ahoj, tenký pata: tsk, tsk, tsk.

A miminko světlušky: s-s-s-s-s-s

Ahoj, porosyo nok: oink-oink-oink.

A malé telátko: mu-mu-mu.

Ahoj, chytrý vánek: …

Ahoj, ospalý vrána: kar-kar-kar.

Vlak je na nástupišti dlouhý: tu-tu-tu

Ahoj, bouřlivý řeka: (v jazyce "bublání" v ústech)

Na modré obloze jsou mraky (zní glissando "A")

Dobré odpoledne, manuál hodin: tik-tak, tik-tak, tik-tak

Učitel: Proletěl větřík a rozdal všem kapesníčky (rozdat kapesníky)

Vezmeme kapesníky a začneme foukat jako vánek.

Vítr fouká a fouká, náš šátek odletěl.


Učitel: Větřík letěl, všechny kapesníky jsem posbíral.

Neuděláme to jen tak sedět,

Budeme hlasití « Ahoj» zpívat.

Prstová gymnastika "zdravím"


(spojte prsty "Hvězda")

Učitel: Ahoj zlaté sluníčko,

DĚTI: Ahoj! (práce palce)

Učitel: Dobrý den, obloha je modrá,

DĚTI: Ahoj! (fungují ukazováčky)

Učitel: Ahoj volný vánku,

DĚTI: Ahoj! (fungují prostředníčky)

Učitel: Ahoj malý dubáku,

DĚTI: Ahoj! (prstečky fungují)

Učitel: Žijeme ve stejném regionu (připojte se "zámek")

DĚTI: Všechny vás zdravím!

Učitel: Kozačky s ostruhami, ocas se vzory.

Jakmile píseň zazpívá, slunce okamžitě vyjde.

Kdo hlasitě křičí "ku-ka-re-ku!"

Budí vás ráno slunce?

Hlavní sluníčko kamarád...

DĚTI: Pe-to-shock!

Píseň „Slunce má kamarád»

2. Slunce má přátele, to jsi ty, my a já.

Je dobré, když jste přátelé vy, my a já! /2krát/

Chlapi, vzpomeneme si, kde nosí kohoutek hřeben?

Báseň s pohyby "Kde nosí kohout hřeben?"

No, Kohout Petya! (děti si přitisknou dlaně na tváře a zavrtí hlavou)

Prasata byla překvapená. (dejte ruce na opasky a zvedněte ramena)

Proč nosíš hřeben na temeni hlavy? (natáhněte ruce dopředu, dotkněte se dlaněmi hlavy)

Kohout promluví:(- postavte se rovně, zvedněte hlavu a posuňte rovné paže dozadu)

Nemám kapsy (-tiskněte dlaně do stran, zvedněte ukazováček)

Hudební hra"Kohout Petya" (maska, kapesník)

Petya-Petya-Cockerel, zlacený hřeben.

Máslová hlava, hedvábný vous.

Péťa se procházel po dvoře. Péťa upustil kapesník,

Kdo vezme kapesník, začne křičet T:

„Ku-ka-re-ku! "Běžím rychleji!"

Hra "Sbírejte vejce"


Učitel: Ty a já jsme posbírali všechna vajíčka a nakonec jsme se rozloučili.

DĚTI: Sbohem!