Třídní hodina "svět pro děti". Třídní hodinový svět – děti světa

cíl: Vysvětlete dětem příčiny válek a způsoby řešení takových konfliktů. Podporujte pocit odpovědnosti za zachování míru.

Průběh lekce: Učitel se krátce představí a řekne, že téma hodiny je zašifrováno ve formě rébusu na tabuli. Vyzve děti k vyřešení hádanky. Odpověď je MÍR.

Jaký je svět - vyzve děti, aby promluvily, a poté přečte definici ze slovníku.

Jaké slovo má opačný význam než slovo mír? (válka). Další diskuse podle toho, co děti o válce vědí a jak blízko k ní mají vztah. co je válka? Proč lidé bojují? Co lidem brání žít v míru? Jací lidé zahajují války?

Předem si můžete připravit sadu barevných obrázků, kde je 50/50 zobrazena válka a poklidný život. Učitel vyzve děti, aby se postavily a postavily je na dvě lavice. Zkontrolujte výsledky a zeptejte se, která sada se jim líbí nejvíce? Proč? Jak by chtěli žít? Co by dělali, kdyby se stali prezidentem?

Děti čtou dříve naučená čtyřverší:

Děti čtou poezii:

Dvě světové války... No, co když bude třetí?
Kdo přežije, kdo přežije
dvacáté první století
krvavý, hrozné století zavolá.
Ať je vše zachováno:
lesy, pole a řeky,
a každého živého tvora.
Ať triumfuje v každém člověku
láska k Zemi - jeho příbytku...
Svítání hoří jasněji a něžněji.
Studené světlo vzdálených hvězd slábne.
Mír na Zemi – není nic důležitějšího.
Život na Zemi – není nic krásnějšího než on!

Mírová politika je zákonem naší země. Otázka míru je obzvláště naléhavá nyní, když jsou války

Kam se podíváš -
Děti, děti, děti!
Je za ně zodpovědné celé lidstvo!
Ale v noci na všech kontinentech
Bomby se házejí a otáčejí v úkrytech.
Na planetě je jich nahromaděno tolik -
Země pod nimi se začala propadat.
Kam uvažují, že je hodí?
Kamkoli to hodíš -
Děti, děti, děti!

Nepotřebuji mnoho světů
Potřebujeme jen jeden
Ve vůni květin
Klidný a přátelský s duší.
Pro lidi nezbytné
Přátelé, otevřené prostory, stránky knih
Vrásky našich matek
Dětské nadýchané řasy.
V porodu, ve varu snů
Dát volný průchod mladým silám,
V boji, v lásce - naplno
Budeme si hltavě užívat světa.

Aby pro nás stín války nezastínil Slunce,
A pro štěstí všech, aby to skončilo, -
Spojte se, lidé světa,
Ještě jednotnější, pevnější a těsnější.
Lidé dobré vůle jsou jednomyslní
Stojíme jako zeď proti silám války, -
A nikomu na světě to nedovolíme
Ponořit zeměkouli do propasti katastrof.

Mír v každé domácnosti, v každé zemi!
Mír je život na planetě!
Mír je slunce na naší Zemi!
Mír potřebují dospělí i děti!

  • Dnes, kluci, budeme dělat holuby. Holubice je symbolem míru, symbolem boje proti válce, násilí, úzkosti a slzám.
  • Na každou holubici napíšete své přání míru pro všechny lidi naší velké planety.
  • Ať naši holubi říkají celému světu, že děti v Rusku a jiných zemích nechtějí války.
  • Výroba holubů, psaní přání. Je připraven stojan, který zobrazuje modrá obloha. Děti připevňují na stojan své holubice s napsanými přáními.

Třídní poznámky pro 3. třídu. Téma: Co je svět

cíle:

Pomozte dětem uvědomit si jejich osobní zapojení do zachování míru;

Rozvíjet smysl pro osobní odpovědnost a zapojení do zachování míru.

Materiály a rekvizity:

Přířezy - šablony holubice ze silného papíru, listy bílého papíru na křídla, kancelářské sponky (podle počtu studentů);

Kresba „Dům míru“ (obrázek domu z 9 vícebarevných cihel, na střeše je napsáno slovo „mír“);

Karty různé barvy se slovy, která tvoří pojem „svět“ (1 sada - 9+1; sady - podle počtu týmů + 1 ​​pro učitele (větší).

Průběh lekce

I. Organizační moment.

Děti se rozdělí do několika týmů a zaujmou místa u stolů, na kterých jsou předem připraveny šablony a archy papíru pro výrobu papírové holubice.

II. Slovo učitele.

Chlapi, mnozí z vás pravděpodobně slyšeli o ptáku míru. Jaký druh ptáka se tomu říká? (Děti odpovídají.) Proč se právě holubice stala ptákem míru? Pravděpodobně víte, kdo je Mars? (Děti odpovídají.) Toto je bůh války v Starověký Řím. Byl velmi impozantní a miloval krveprolití.

Jednoho dne se mu ale stal příběh. Mars se jako obvykle chystal do války. Už se plně navlékl do brnění, zvedl zbraň a stačilo si jen nasadit helmu. Ale když si ho chtěl vzít, viděl, že si v přilbě postavila hnízdo holubice, která úpěnlivě hledí na boha války, jako by prosila, aby hnízdo nezničila a nechala ji chovat mláďata. Strašný bůh se nad malým ptáčkem slitoval a neobtěžoval ji. Ale protože nemohl zahájit válku bez helmy – koneckonců jeho brnění nebylo kompletní – zavládl na Zemi mír. Proto je holubice od pradávna považována za ptáka míru.

III. Výroba holubů.

Učitel. Kluci, před vámi jsou polotovary - šablony holubice a listy papíru.

List musíte skládat podélně jako harmoniku a výsledná křídla vložit do obrobku. A pak "vypustíme" naše hejno holubů - pověsíme je do naší třídy.

Studenti splní úkol a poté holuby zavěsí na provázky natažené v kanceláři. V tuto chvíli zní hudba.

IV. Chvilka vzpomínky.

Učitel. Vidíte, kolik holubů jsme vyrobili, opravdu chceme, aby na Zemi byl vždy mír. Naše planeta ale zažila mnoho válek a konfliktů. Uctěme minutou ticha památku všech padlých během válek a teroristických útoků.

Minuta ticha.

V. Obchodní hra „Dům míru“.

Hudba hraje.

Učitel. Pravděpodobně jste si všimli domu, který je vyobrazen na plakátu. Je světlý, barevný a lehký. Pojďme si přečíst, co je napsáno na jeho střeše.

Děti čtou slovo „mír“. Učitel rozdá každému týmu sadu karet.

Dal jsem vám „cihlové“ karty s napsanými pojmy. Tyto pojmy charakterizují ty vlastnosti a vlastnosti člověka a společnosti, které potřebujeme k zachování míru.

Jsou to (ukazuje své karty) „Internacionalismus“ – respekt k lidem všech národností, „Přátelství“ – vlastnost komunikace mezi lidmi, „Respekt k názorům druhých“, „Schopnost naslouchat a slyšet“, „Vzájemné porozumění“ , „Hodnocení lidí podle jejich činů, ne podle vnější znaky““, „Zájem o lidi“, „Respekt k hodnotě života“ (tj. musíte respektovat jakýkoli život na planetě), „Laskavost“.

Nyní si každý tým postaví svůj vlastní „Dům míru“ z těchto „cihel“. Nejprve je však třeba velmi pečlivě přemýšlet.

V každé řadě musíte udělat 3 cihly, jako v nakresleném domě, a dodržovat následující pravidlo: ve spodní řadě - základ - musí existovat počáteční koncepty, bez kterých je vše ostatní nemožné; střední řada - pojmy, které vyrůstají od základu, pomáhají dosáhnout 3. řady, která by měla obsahovat pojmy důležité pro celou společnost a každého člověka. Pak nám každý tým prokáže svůj názor. Na přípravu máte 10 minut.

Děti dokončí úkol, poté komentují, co udělaly, a vysvětlí význam „základ“, „1. patro“, „2. patro“.

Učitel. Výborně, kluci! Nyní přemýšlíte o tom, co je potřeba k zachování míru. Zdá se mi však, že nejsprávnější uspořádání by bylo toto uspořádání „cihel“ (založte je do souborů): první řada (základ) - schopnost naslouchat a slyšet, respektovat názory druhých, hodnotit lidi podle jejich činy, a ne vnějšími znaky, protože všechny tyto vlastnosti nám umožňují proniknout hlouběji do stavu duše jakékoli osoby bez nich, není možné ani přátelství, ani vzájemné porozumění, ani jiné jevy napsané na vašich kartách.

Do druhé řady bych dal zájem o lidi, laskavost a vzájemné porozumění, protože bez nich lidé nemohou komunikovat a chápat vlastnosti každého člověka.

No a ve třetí řadě by podle mě měla být úcta k hodnotě života, internacionalismu a přátelství, protože pokud je budou všichni lidé na Zemi dodržovat, války budou muset zmizet samy.

Poblíž domu vidíte malované mraky. Vyzývám vás, abyste se zamysleli nad těmi jevy v našem životě, kterých byste se rádi zbavili, které společnost nepotřebuje, které ohrožují náš Dům míru, a napište tyto jevy na mraky. Takže minuta k diskuzi.

Studenti diskutují, pak se jeden člověk z každé skupiny střídá v psaní slov na „mraky“, která tyto jevy označují lidský život které narušují udržení míru na Zemi.

Učitel. Nyní smažte tyto mraky, aby nám všem nebránily v míru, abychom se zbavili škodlivých jevů a lidských vlastností.

Studenti smažou mraky.

VI. Shrnutí lekce.

Pokud zbývá čas, učitel navrhne odpovědět na otázku: "Co je svět?"

Domácí úkol: Diskutujte s rodiči a odpovězte na otázku: „Co mohu udělat pro udržení míru? Co může každý z nás udělat pro to, aby byl na Zemi mír?“

Taťána Kamyninová
Shrnutí GCD v seniorská skupina"Pokoj dětem světa"

Cíl:

1. Uveďte význam slov SVĚT, SYMBOL, význam barev v státní symboly(Vlajka, představte symbol mír; ukázat příčiny válek a způsoby řešení konfliktů.

2. Rozvíjet řeč logické myšlení, pozornost, paměť. 3. Pěstovat vlastenectví a zodpovědný přístup k ochraně přírody mír na zemi, respekt k lidem různých národností.

3. Poznávání tvaru "Vlast", zobecňovat a systematizovat znalosti dětí o Rusku, jeho minulosti a současnosti, rozvíjet v dětech smysl pro vlastenectví a lásku k vlasti, k regionu, k městu, vzdělávat respektující postoj Na státní symboly. Rozvíjet schopnost naslouchat slovům a chápat jejich význam. Rozvíjet pozornost, řeč, schopnost analýzy.

Úkoly:

Pokračovat v obohacování znalostí dětí o ruském státě;

Vytvářet u dětí respekt k zemi, regionu, městu;

Pěstujte pocit lásky a hrdosti na svou vlast, na své krajany.

Integrace vzdělávání regionech:

"Poznání", "Socializace", "Sdělení", "Čtení beletrie» , « Umělecká kreativita» , "Hudba", "Fyzická kultura".

Typy dětských aktivit:

kognitivně-výzkumná, komunikativní, percepce fikce.

Průběh lekce

vychovatel: Neohřívá se horkým sluncem. Lesy jsou ještě oděny do listí, Všechny děti mají v rukou kytice, I když je den smutný, je veselý, Ty jsi smutný Vy: - Sbohem, léto! A radovat se: - Ahoj, škola!

Dnes je svátek - Den znalostí je věnován začátku nového akademický rok. Až vyrosteš, budeš chodit i do školy. A vyrážíme na další cestu oceánem Vědění. Cestou narazíme na mnoho úskalí, ale jsme zkušení objevitelé, to znamená, že zvládneme všechno. A začněme hned teď.

1. 1. září – Den mír. - Co je to za svět? (odpovědi dětí)- Toto je vysvětlení významu tohoto slova podané rozumnými slovník: 1. SVĚT – Vesmír, planeta, zeměkoule, stejně jako populace, lidé zeměkoule. 2. MÍR – přátelské vazby mezi lidmi, absence války; ticho, mír; dohoda o ukončení války.

Naše lekce probíhá pod motto: "Svět děti světa» . Vysvětlete význam tohoto výrazu. (Pro děti celá země potřebuje mír).

2. - Jaká přísloví složil našinci o míru?

Mír buduje, válka ničí. Mír na planetě - šťastné děti. Postavte se společně za mír – žádná válka nebude. Tenký svět lepší než kterýkoli jiný hádající se.

vychovatel: Výborně, kluci!

3. Konverzace.

Pojmenujte slovo, které má opačný význam než slovo MÍR. (Válka)

Naše srdce nejsou vždy klidná. Rozhlas, televize, noviny přinášejí poplašné zprávy. Buď na jednom nebo druhém konci zeměkoule padají k zemi bomby, hoří školy, školky a nemocnice, umírají stovky lidí. Proč se to děje? Co lidem brání žít v míru?

Jací lidé zahajují tyto války? (Krutý, bezohledný, nezodpovědný). - Je možné se vyhnout vojenské akci? Jak?

Odpovědi dětí: řešit problémy jednáním, dohodami, umět vyjednávat pokojně.) V jaké zemi všichni žijeme? (Rusko)Žijí lidé v Rusku mírumilovně?

vychovatel: - Loni jsme mluvili o symbolech našeho státu. Jak se jmenuje náš stát? (Rusko)

Naše Vlast je tak velká, že pokud chceme cestovat z jednoho kraje do druhého, cesta nejrychlejším vlakem zabere celý týden, ale letadlem budeme muset letět celý den.

Nyní nám děti budou vyprávět o Rusku poezie:

Postarejte se o Rusko, žádné jiné Rusko neexistuje.

Postarej se o její klid a pohodu,

Toto je nebe a slunce, tento chléb je na stole

A rodné okno v zapomenuté vesnici.

Postarej se o Rusko, aby bylo silné,

Aby nás zachránil před problémy v těžkých časech.

Nezná žádné strachy a její ocel je pevná.

A není jí líto poslední košile pro svého přítele.

vychovatel: Výborně kluci! Nyní se podíváme na prezentaci "Naše Rusko" a připomeňte si symboly naší země.

(prezentace Má vlast – Rusko)

Pojmenujte je. (Vlajka, Erb, Hymna). - Jak vypadá naše vlajka? - Tyto barvy se neobjevily náhodou. Bílý znamená mír, čistotu svědomí, Modrý– nebe, věrnost a pravda, ČERVENÁ barva – odvaha, symbol života.

Tělesná výchova minuta:

Chlapi, teď vám ukážu proužky papíru a vy musíte ukázat pohyby a gesty to, co jsem ukázal já.

Bílý pruh – sníh (sedni si)

Modrý pruh - nebe (houpání na nohou, houpání rukama)

Červená – slunce (ruce nahoru, bez zavírání prstů - paprsky slunce) .

vychovatel: Rusko má největší a nejhojnější řeky, nejhlubší jezero je Bajkal. Jak rozmanitá je povaha naší vlasti, kolik krásná města. Co je pro každého z vás vlast?

Děti: (tady žijeme; toto je moje matka a moje rodina; toto je naše město; toto je také mateřská škola, území Stavropol, město Michajlovsk)

Ráno vychází slunce.

Všechny zve na ulici.

Odcházím z domu -

Ahoj moje ulice

Zpívám a ve výškách,

Ptáci zpívají se mnou

Cestou mi tráva šeptá,

Pospěš si, příteli, abys vyrostl.

Zpívám spolu s bylinkami,

Zpívám spolu s větry,

Zpívám slunci -

Dobrý den, má vlast!

4. Vychovatel: Kluci, v jakém kraji to žijeme? (Stavropol)

Jak velká je moje země

Jak široké jsou prostory!

Jezera, řeky a pole,

Lesy a stepi a hory

Moje země se rozšířila

Od severu k jihu.

Žijeme v radostné zemi

A my to musíme vědět.

Vaše ruská země.

Vaše milovaná světlá země.

(prezentace Stavropolský kraj - rodná země)

5. Vychovatel: - Naše vlast je velká, bohatá a krásná země. Je v něm mnoho měst, městeček, vesniček a vesnic. Znáte jméno našeho města?

Zjistil jsem, že mám

Je tam velká rodina:

A cesta a les,

Každý klásek na poli.

Řeka, modrá obloha

Tohle je celá moje rodina.

Slyšíš píseň proudu -

To je moje vlast!

Mateřská škola, přátelé -

To je moje vlast!

Miluji všechny na světě

To je moje vlast!

(prezentace Michajlovsk)

vychovatel: Kluci, kam chodíte každý den ve všední dny?

(do školky)

Mateřská škola je druhý domov,

Tady žijeme všichni společně

Slavíme svátky, spíme,

Zpíváme, hrajeme, studujeme dopisy.

Velmi brzy vyrosteme a všichni půjdeme do školy!

vychovatel: Vidíte lidi, v naší zemi v Rusku, v našem regionu, v našem městě a v našem mateřská škola všichni žijí v míru.

Mír světu!

Dnes, zítra.

Mír světu!

Vše po staletí.

Rozhlédněte se, rozhlédněte se – svět je náš domov.

Aby potíže nezatemnily světlo v tom domě,

Aby se ráno usmálo,

Zpívat a snít,

Aby děti celé Země

Směle jsme kráčeli vstříc budoucnosti

Světu – hlásáme mír

Ve jménu všech obyvatel Země!

vychovatel:

Abyste mohli hrát - Potřebujeme mír!

Abychom vše zjistili – Potřebujeme mír!

Abychom mohli vyrůst - Potřebujeme mír!

Abychom mohli vstoupit do světa - Potřebujeme mír!

jaký je symbol? mír?

Tajemství: Toto je malý pták, který žije ve městech. Když jí nasypete drobky, kuká a kluje. (Holub)

A ne ledajaká, ale bílá holubice. Proč? (Symbol MÍR)

5. Kresby holubů na asfaltu.

na naše stránky a nakreslete takové holuby pastelkami.

Soundtrack k písni "Ať je vždy slunce"

Publikace k tématu:

„Kohout, kohoutek, zlatý hřebínek“ (vymačkávání barevného těsta) Lekce pro střední skupinu„Kohout, kohoutek, zlatý hřeben“ (mačkání barevného těsta) Obsah programu: Naučit se schopnosti vymačkávat barevné těsto z plastu.

Cíl: Seznámit děti s nekonvenční technologie psaní dlaní. Naučte se přidávat detaily do obrázku pomocí štětce. Upevnit znalosti.

"Zlatý hřebenový kohout" Lekce aplikace ve skupině seniorů přímo - vzdělávací aktivity o uměleckém a estetickém rozvoji Ve starší skupině (učitel Bortuleva I.N.) Téma:.

Komplexní lekce o rozvoji řeči a kresbě v první juniorské skupině „Golden Hřebenatka Cockerel“ Cíl: Pokračujte v představování folklorní díla, posilovat jejich kognitivní činnost, pěstovat lásku k našim menším bratrům.

Cíl: vytvořit u dětí představu o charakteristické rysy obraz kohouta založený na obohacení přímé smyslové zkušenosti.

Shrnutí otevřené lekce kreslení v první juniorské skupině „Kohout, kohout, zlatý hřeben“ Cíl: naučit se malovat kvašem; naučit se kreslit čáry prstem a umisťovat je z jednoho bodu; upevňování základních znalostí.

Cíle: - posílení znalosti lidové malby Filimonova; dekorativní dekorace kohout. Rozvíjet schopnost dětí kreslit.

Shrnutí lekce o rozvoji řeči v první juniorské skupině „Kohout - zlatý hřeben“ Shrnutí lekce o vývoji řeči v první mladší skupina„Kohout - zlatý hřeben“ Účel: Seznámit děti s folklorním dílem.

Aplikace ve střední skupině "Kohout, kohout - zlatý hřeben" MKDOU Buturlinovsky DS č. 11 Pedagog Gaivoronskaya V.V. Upevnit znalosti základních barev. 2. Cvičení dětí v kompozici.

Shrnutí integrované lekce ve střední skupině „Kohout, zlatý hřeben“„Kohout, zlatý hřeben“ Cíl: rozvoj představivosti, kreativní činnosti, koncept „více-méně“. Cíle: propagovat.

Knihovna obrázků:

Obecní rozpočet vzdělávací instituce

"Průměrný střední školač. 6 pojmenované po. K. Minin"

Třídní hodina

"Svět pro děti"

Připravil práci

Pushkina T. N.,

třídní učitelka 6. třídy.

2016

Třídní hodina

"Svět pro děti"

Účel:

Pěstovat lásku studentů ke světu;

Pěstovat lásku studentů ke své zemi;

Vzbudit ve studentech pocit vlastenectví.

Design:

Výstava studentských kreseb na dané téma

"Děti by se měly smát a žít v mírumilovném světě."

Hudební doprovod.

Velký plakát "Štěstí patří dětem!"

Emblém míru (na kusu papíru Whatman)

Epigraf třídní hodiny

„Všechno, všechno je silnější

Chci děti

Všude jsme byli šťastní

V celém širém světě"

Průběh třídy

Třídní učitel:

Všichni jste nejednou slyšeli od dospělých: „všechno je pro děti“, „všechno je pro děti“, „všechno je pro štěstí dětí“... To jsou neoddiskutovatelné pravdy.

Pojďme se bavit o tom, jak důležitý je mír na Zemi. Je to důležité, protože všechny děti žijí radostně, klidně, šťastně. Úkolem dospělých je

zachraň naši Zemi pro děti - něžnou kolébku, dobrý domov

lidstvo.

Svědomí dospělých nemůže být klidné, když děti trpí.

Bohužel na naší planetě stále existují místa, kde děti trpí.

Během Velké Vlastenecká válka zbylo hodně dětí

bez tvých rodičů. Je to děsivé. Dítě nemůže být samo, bez dospělých: bez maminek a tatínků, bez prarodičů. Všechny děti

měli být spolu šťastní. Vždy šťastný!

Báseň (úryvek):

„Děti se tak dobře smějí

Po celé Zemi, po celé planetě!

Chci, aby kolem mě vládl mír

A dát štěstí všem!“

Zahrajte si dětskou píseň „Ať je vždy sluníčko“.

Tuto píseň zpívají všichni studenti společně.

Čtení básně o dětech a světě (připravený student):

„Dívka a sen“

Dívka kreslí na asfaltu

Malí vtipní lidé.

Barvy růžové s křídou

Křídla neopatrných motýlů.

Modrá je slavnostní nebe.

Smaragd - stromy u domu...

A slunce nad nimi svítí -

Zlatý něžný zázrak...

Věřte tomu: kdokoli přání se splní,

Na světě bude dobrota a světlo!

Proč je mé srdce stále úzkostnější?

Dívka kreslí svůj sen -

Lidé, buďte opatrní!

(Pavel Kashaev)

Třídní učitel:

Kluci, co je to "mír"? Jak chápete význam tohoto slova?

Odpovědi studentů.

Poslech písně „Svět je jako barevná louka“ (V. Shainsky)

Třídní učitel:

Kluci, viděli jste mírový znak? jak vypadá?

Odpovědi studentů.

Třídní učitelka upozorňuje děti na znak MÍRU.

Příběh o tom, jak se znak objevil:

„Podle biblické legendy Noe vypustil holubici, aby to zjistil

zda voda pochází z povrchu Země. Holubice se k němu vrátila s

čerstvý olivový list v zobáku. Od té doby olivová ratolest v zobáku bílá holubice se stal symbolem míru, moudrosti a prosperity. Olivová ratolest byl v dávných dobách symbolem míru."

Hraje píseň „Ahoj“. Dobré ráno, světe!"

Třídní učitel:

Mír na Zemi je vaše štěstí, chlapci! O to se musí všichni lidé (dospělí i děti) snažit vždy a ve všem: musíte být dobří

musíte studovat, musíte dobře pracovat, musíte být laskaví a upřímní

nym, musíte milovat svou zemi, své Rusko.

Třídní učitel:

Kluci, připomeňme si copřísloví o míru víš?

Mír je skvělá věc.

Je sladší žít v míru.

Postavte se společně za mír – žádná válka nebude.

Mír na planetě - šťastné děti.

(Atd.; převzít ze sbírek přísloví)

Píseň "Pokoj s vámi, lidé celé země!"

Domácí učitelka (na obrazovce jsou snímky k tématu a hudbě)

čte fragment básně:

„Co potřebuješ k životu?

Slunce!

Co přátelství potřebuje?

Srdce!

Co potřebuje srdce?

Štěstí!

Co je potřeba ke štěstí?

Svět!"

Prezentace svých kreseb o světě studenty.

Třídní učitel:

Kluci, jak si představujete, co je štěstí?

Štěstí je mír pro děti, mír pro všechny lidi na planetě.

Studentská vystoupení (4-5 lidí)

Třídní učitel:

Zkusme nakreslit SVĚT. jak si to představuješ?

lžeš.

Studenti kreslí.

Krajina listy, fixy, tužky jsou na stole každého.

(Pro doručení dejte vědět předem)

Ochrana vašich výkresů.

Třídní učitel:

Pojďme dát všechny vaše kresby do jednoho třídního alba, kluci.

A album nazveme takto: "Dětské štěstí - mír!"

(Lze to udělat jinak)

Třídní učitel:

„Zdravím chlapy po celé zemi!

Ať je na světě mír.

Ať vyrůstají šťastně

Děti nahrazují otce!“

(S. Ya. Marshak)

Třídní učitel:

No tak lidi, na kus papíru Whatmannakreslime znak štěstí a míru našich dětí „Dejme dětem zeměkouli!“

Pracujte ve skupinách (4-5 skupin). Listy formátu A-2. Připravte se předem pro studenty spolu s barvami.

Studenti pracují na hudbu písně „I Draw This World“.

Ochrana vašeho loga každá skupina.

Třídní učitel:

Kluci, přeji vám a všem lidem, aby byl vždy mír, aby slunce vždy jasně svítilo, abyste byli vždy slyšet dětský smích aby všichni lidé byli vždy šťastní a žili v MÍRU.

Píseň "Je zábavné procházet společně otevřenými prostory..."

Žáci společně zpívají.

Každý má v rukou různobarevné vlajky.