Quest hra pro hudební třídy. Hudební pátrání pro teenagery „hudba nás spojila“

Pátrání pro starší děti předškolním věku.

Cíl: Rozvíjet kreativitu a hudební schopnosti děti různými prostředky hudební činnost, díky čemuž je život žáků nejzajímavější, smysluplný, naplněný radostí z hudební tvořivosti.

úkoly:

— Rozvíjet: dynamický sluch, smysl pro harmonii, smysl pro rytmus, posilovat vokální a pěvecké dovednosti;

— Zlepšit motorickou aktivitu dětí, schopnost kreativní představivost, fantazie, improvizace;

— Povzbuzujte studenty, aby přebírali iniciativu, rozvíjeli schopnost samostatně se rozhodovat, stanovovat si cíle, dosahovat výsledků a učit se aktivně vyjadřovat své názory.

Přípravné práce: Učení písní a zpěvů; poslech hudby Čajkovského P.I. z baletu „Louskáček“; rozhovory s dětmi o hudbě, skladatelích, typech orchestrů a hudebních nástrojích; naučit se známé melodie hrát v orchestru.

Průběh lekce:

Hudební místnost je barevně vyzdobena: na střední stěně jsou obrazy barevných not, houslový klíč a hudební nástroje. Hudba je „Tanec cukrové švestkové víly“ od P. I. Čajkovského z baletu „Louskáček“. Děti vstupují do sálu, chodí v kruhu a stojí v půlkruhu u centrální stěny.

Hudební režisér: Dobrý den, moji drazí mladí milovníci hudby, jsem velmi rád, že vás vidím. Připomeňme si, kdo napsal tuto krásnou hudbu? Ano, toto je hudba Petra Iljiče Čajkovského z baletu „Louskáček“, jsem velmi rád, že jste si na to vzpomněli. Díla tohoto skladatele uslyšíme nejednou. Dnes vás chci pozvat na neobvyklou cestu do hudebního světa přes zrcadlo. Chceš jít se mnou, tak se nejdřív pozdravíme!

Zpívá se píseň - pozdrav "Ahoj!" Děti provádějí pohyby na hudbu v souladu s textem.

Jdete, chodíte a ujistěte se, že neminete.

Chodíš, chodíš - vyber si pro sebe partnera.

Řekni ahoj dlaní a pozdrav nohou.

Ramenem a loktem a samozřejmě jazykem: "Ahoj!"

Hudební režisér: Přinesl jsem ti kouzelnou krabičku s překvapením! A co v něm je, zjistíte, když uhodnete mou hádanku!

— Zapnuto oni - melodie hrají,

Hrají písně a tance,

Dává momenty kreativity -

Hudební…. nástroje!»

- Je čas otevřít naši kouzelnou skříňku (otevře krabici, ale když zjistí, že uvnitř nejsou žádné hudební nástroje, předstírá překvapení) Ničemu nerozumím, sám jsem tam dal nástroje Hudební skříňka abychom ty a já mohli hrát v orchestru a teď z nich zbyly jen obrázky (ukazuje) a nějakou neznámou mapu. kam se to všechno podělo? Co se mohlo stát, co myslíte? (Odpovědi).

Hudební režisér:(zmateně se rozhlíží a ptá se): Kdo jsi? Čí je to hlas, ukažte se nám, prosím!

Zazní zlověstná hudba z baletu „Louskáček“ a na projekční ploše se objeví obraz Myší král. Na to docházejí hudební režisér a děti hudební nástroje zmizel z krabice ne bez jeho pomoci. V krabici děti najdou i dopis, ve kterém se král přiznává, že dětem vzal hudební nástroje, schoval je do Hudebního zrcadla a nechal jim mapu, kterou mají hledat.

Hudební režisér: Chlapi, co máme dělat? Opravdu potřebuji vaši pomoc! Navrhuji naléhavě diskutovat o problému, který se objevil.

Probíhá školení „Přemýšlejte, diskutujte, rozhodujte“. Děti stojí v kruhu, zní pohyblivá hudba, kolem kruhu se protáčí mikrofon, když hudba ustane, ten, kdo má mikrofon v rukou, jde do kruhu a vyjádří svůj názor na řešení vzniklého problému .

- Děkuji vám, všechny vaše rady jsou správné. Jedna věc je jasná: naléhavě potřebujeme zachránit naše nástroje. Pojďme rychle k Musical Looking Glass, ale cesta tam není blízká a dostanete se tam pouze na hudebním padákovém kluzáku! Vezmeme náš padákový kluzák a poletíme.

Děti si vezmou lehkou látku a natáhnou ji ve 4 rozích. Zbytek stojí pod látkou.

- Posaďte se! Takže náš Hudební padákový kluzák vyráží na dlouhou cestu! Pojďme létat!

Hraje hudba Čajkovského „Valčík květin“. Paraglidista „létá“. Pak zazní signál: „Přistáváme! Pod námi je „Muzikál přes zrcadlo“!

Pozor, jsme tady, chlapi, otevřeme mapu Sedmihlavého myšího krále. Zde je první úkol: musíme jít do Hudebního kina a odpovědět na kvízové ​​otázky.

Děti samostatně určují trasu vyznačenou na mapě a pohybují se správným směrem k ceduli „Hudební kino“.

Probíhá „hudební kvíz“. Na projekční ploše projektoru se objeví snímky se znělými otázkami. Děti se samostatně střídají v odpovědích na kvízové ​​otázky.

- Výborně, kluci, úžasně jste odpověděli na všechny otázky. Navrhuji pokračovat v naší exkurzi přes zrcadlo A tady je náš druhý úkol: (všechny děti se dívají na mapu). Podívejte, toto město má své vlastní „Muzeum hudebních nástrojů“. Doporučuji, abyste se tam vydali na výlet!

Hudebně dirigováno - didaktická hra"Exkurze do Muzea hudebních nástrojů." Děti si prohlédnou exponáty muzea, identifikují a pojmenují druhy hudebních nástrojů (klávesy, smyčce, dechy, hluk, bicí), způsoby hry, zapamatují si, co je to orchestr, jaké existují orchestry, kdo je dirigent je.

- Přesně tak, kluci, pamatovali jste si všechno, čím jsme si prošli hudební lekce, ale vidím, že jedna police v Muzeu je prázdná. Jaký typ hudebních nástrojů zde chybí?

Ukazuje se, že police s bubny nástroje se ukázaly být prázdné.

- Správně, nejsou tady! Podívejte, tady je krabice, není to jednoduché: je úkolová hra: Myší král rozřezal obrázky s bicími hudebními nástroji!

Navrhuji, abyste si zahráli svou oblíbenou hru,

Sestavte hudební hádanky rychle!

Děti, nezívejte,

A sbírejte obrázky!

Hraje se didaktická hra „Skládej hudební puzzle“. K hudbě se scházejí ti, kteří chtějí bicí nástroje z obrázků rozřezaných na kousky.

- Skvělé, kluci, vypořádali jste se s tímto těžkým úkolem, dobře, pojďme dál!

Děti nasedají zpět do padákového kluzáku. Hraje Čajkovského hudba. Paraglidista opět letí. Pak zazní signál: „Přistáváme! Pod námi je hudební vesnice „C dur“. Pojďme přistát!" Děti jdou do středu haly.

— Aby nás mohli vpustit do této neobvyklé vesnice, musí si každý vymyslet tanec na hudbu, která zní v Čajkovského baletu „Louskáček“.

Hrají se úryvky z baletu: „Čaj“, „Ruský tanec“. Pořádá se „taneční improvizace“.

- Trochu jsme se zahřáli a odpočinuli si, jsi připravený na třetí test? Pojďme se podívat na mapu Myšího krále. potřebujeme Hudební knihovna, pojďme to společně hledat . (Děti pracují s mapou). Tady to je, pojď sem, pojďme se blíže podívat na všechny knihy, karty a portréty skladatelů.

Pořádá se hudebně-didaktická hra „Najdi čtvrtý nástroj navíc“. (Na obrázcích si děti z navrženého sortimentu nástrojů vyberou tři bicí nástroje a jeden extra - nebicí nástroj, poté vysvětlí svou odpověď).

Poté děti vyjmenují jména skladatelů, jejichž portréty jsou v knihovně.

Hudební ředitel vede děti ke „zpívající fontáně“. Hraje Čajkovského hudba. Děti sedí u fontány a za poslechu hudby zkoumají hudební nástroje umístěné v její blízkosti.

- Podívejte, to je kouzlo! Zatímco jsme letěli, stal se skutečný zázrak. U zpívající fontány se objevily naše bicí nástroje. A tady je telegram. Poslal nám to Myší král. Přečtěme si: „Moje drahé děti, sledoval jsem vás přes magickou obrazovku, jaký jste skvělý chlap, splnil jste všechny mé úkoly, nezmátl jste se, jak jste talentovaný! Dokonce i já jsem se stal lepším a veselejším. Budiž, vracím vám vaše bicí nástroje!

Hrajte pro své přátele

V orchestru jsi zábavnější!"

- Kluci, stal se zázrak! Ze zlého sedmihlavého myšího krále jsme udělali dobrého. A zachránili naše oblíbené hudební nástroje!

Pořádá se hudebně-didaktická hra Veselí muzikanti! Děti si samostatně vyberou jednoho dirigenta a hrají podle jeho ukázky. Když ukáže kartičku s jedním nástrojem, dítě, které má tento nástroj, hraje sólo. Poté dirigent ukazuje obrázky se dvěma nástroji - děti hrají hudbu v duetu. Hra se hraje na soundtrack Čajkovského hudby z baletu "Louskáček".

— Naše fascinující cesta do muzikálu Za zrcadlem skončila. Děkujeme všem, kteří ukázali své hudební talenty a schopnosti. Krásná hudba dokáže vytvořit zázraky a dobroty. Navrhuji dát Zpívající fontáně noty. Budou vícebarevné:

Červené poznámky znamenají: "Opravdu jsem si náš výlet užil."

Žluté poznámky znamenají: "Naučil jsem se nebo se naučil spoustu zajímavých věcí."

Modré poznámky znamenají: "Nudil jsem se."

Vyzývám všechny děti a hosty, aby si vybrali své oblíbené poznámky.

Relaxace - hra „Ozdobme zpívající fontánu barevnými notami“. Na hudbu P. I. Čajkovského „Valčík květin“ z baletu „Louskáček“ si děti a hosté vyberou notu své barvy podle nálady.

Chcete-li používat náhledy prezentací, vytvořte si účet ( účet) Google a přihlaste se: https://accounts.google.com


Popisky snímků:

Pedagogická technologie „Hra na hledání“ jako prostředek rozvoje sociálních a komunikačních kvalit předškolního dítěte

V questu (anglicky quest, nebo dobrodružná hra) je vždy úkol, ve kterém musíte něco najít: předmět, nápovědu, zprávu, aby se děti posunuly dál, jdou po předem připravené trase, řeší hádanky, hádanky a další intelektuální hádanky, plnění motorických nebo kreativně orientovaných skupinových úkolů a hledání vodítek. Vznikl v Anglii v roce 1970. Přijatelný věk pro hraní je 5 – 7 let. Quest je dobrodružná hra, ve které musíte vyřešit problémy, abyste postoupili zápletkou. Jde o to, že zpravidla existuje určitý cíl, kterého lze dosáhnout pouze důsledným řešením hádanek. Každá hádanka je klíčem k dalšímu bodu a dalšímu úkolu (bodu). Úkoly mohou být velmi odlišné: aktivní, kreativní, intelektuální. Jsou vybírány tak, aby byly co nejoriginálnější, zajímavé, přiměřené situaci a nevyžadující od hráčů speciální znalosti nebo dovednosti. Skvělé je, že questy lze plnit jak ve skupině, tak ve skupině hudební sál, a v přírodě, tedy téměř v jakémkoli prostředí.

Aby tyto úkoly byly co nejúspěšněji vyřešeny, je při vývoji questu nutné dodržovat následující zásady: 1. Přístupnost – úkoly by neměly být pro dítě příliš obtížné. 2. Konzistence – úkoly na sebe musí logicky navazovat. 3. Emoční obsah úkolů. 4. Rozumné načasování. Čas na plnění úkolů je nutné vypočítat tak, aby se dítě neunavilo a zůstalo ho zajímat. 5. Použití různé typy aktivity dětí během výpravy. 6. Dostupnost viditelného konečného výsledku a zpětná vazba. PRINCIPY HRY: CÍLE: - propagovat komplexní vývoj předškolní děti; - rozvíjet sociální a komunikativní kvality (vstřícnost, empatie, utváření pozitivních postojů a bezpečí života, respektující postoj vrstevníkům a dospělým) prostřednictvím kolektivního rozhodnutí společné úkoly; - povzbudit kognitivní a výzkumné aktivity prostřednictvím ponoření se do různých herních situací.

Tři hlavní podmínky při organizování questových her: 1. Hry musí být bezpečné. 2. Otázky a úkoly musí odpovídat věku. 3. Spory a konflikty je třeba řešit pouze mírovou cestou. Plán přípravy hry - quest obsahuje tyto povinné položky: - psaní skriptu obsahujícího informace vzdělávací charakter; - příprava „produktu“ k hledání (mapa pokladu, poklad, dopis z březové kůry, rady atd.); rozvoj cestovní trasy: za prvé by měla být neobvyklá, ale pro děti bezpečná, za druhé pro zvýšení zájmu dětí mohou být způsoby pohybu různé, za třetí by jich měl být dostatečný počet s návštěvami málo prozkoumaných „rohy“; při metodickém vypracovávání úkolů je nutné vycházet nejen z dosavadních znalostí, schopností a dovedností dětí, ale také z oblasti proximálního vývoje dítěte (L.S. Vygotsky). Dekorace„zastávky“ na trase hledání musí odpovídat tématu a obsahovat nápovědu pro pokračování v cestě.

PLÁN PŘÍPRAVY HRY: 1. Vytvořte scénář 2. Vytvořte prostředí pro každou akční oblast. 3. Připravte se hudební doprovod. 4. Vypracujte prezentaci pro úvodní část. 5. Pokladna vizuální materiály("karty"). 6. Promyslete metodiku a organizaci herních úkolů. 7. Připravte si potřebné rekvizity pro úspěšné zvládnutí každého testu.

Technologie hry 1. Quest - hra začíná ve skupině, kde je dětem stanoven cíl. První úkoly jsou vždy intelektuální – křížovky, hlavolamy, skládání hlavolamů. 2. Při rozhodování intelektuální úkoly děti mají touhu řešit problémy ve hře tak, že je pochopí a najdou nestandardní řešení. Poté děti po správném dokončení úkolu dostanou nápovědu a uvidí, kam se jejich tým vydá. 3. Jednou z oblastí je vždy sportoviště (tělocvična), kde děti plní úkoly ve formě sportovních štafet, s herní náplní (dosah na hruď apod.), za které dostávají motivační žetony. Při provádění fyzické cvičení děti se snaží najít optimální (smysluplný) postoj k tomuto úkolu (například: když uhodnete hádanku, musíte procházet „webem“ a odstranit z něj správnou odpověď). Můžete také použít dopravní značky: povolit a zakázat! 4. Závěrečná část(hledání pokladu) by měla být jasná, barevná a emotivní s obligátními sladkými překvapeními nebo dárky. Úkryty v úkolu by měly být takové, že každou bankovku (obálku s dalším úkolem) je třeba získat a najít.

GRATULUJI!!! Nyní víte o pátrací hře a můžete ji zorganizovat se svými studenty. Vše je ve vašich rukou!!! Autor - sestavovatel: Irina Vladimirovna Sosunova, vrchní učitelka MBDOU č. 22 v Kavalerově


K tématu: metodologický vývoj, prezentace a poznámky

Úkolová hra podle dopravních pravidel „Hledej chybějící atribut pro návrh herní plochy podle dopravních pravidel“

S rozvojem techniky u nás i ve světě přibývá dopravních nehod a každou desátou obětí je dítě. Nejčastěji se tak děje kvůli...

Quest - hra "Mladý ekolog" (hra pro děti přípravné skupiny, v areálu mateřské školy)

Hledání - hra "Mladý ekolog" se provádí s dětmi staršího předškolního věku v areálu mateřské školy. Hry se účastní 2 přednášející (učitelé) a 2 týmy dětí. Na začátku hry se děti rozdělí na...

Souhrn herních aktivit pro děti staršího předškolního věku (5-6 let) v rámci projektu „Hrajme si spolu“ Quest game „Cesta na sever“.

Děti se vydají na severní pól, kde cestují po stanicích, společně s rodiči provádějí pokusy, vyvozují závěry a nakonec vyrobí model severu....

Kdy plánujete dětská párty, nejjednodušší možností je kontaktovat lidi, kteří dovolenou profesionálně organizují. Nabídnou vám spoustu možností, různé typy zábava, mezi nimiž jsou dnes obzvláště oblíbené questy.

Hledání- jedná se o řetězec úkolů, které na sebe navazují nějaké téma nebo společný cíl.

Není divu, že děti jsou potěšeny úkoly, protože tak rády řeší záhady, jdou k cíli a dostávají tak vytouženou cenu.

Ale abyste si domluvili vzrušující quest, nemusíte nikoho kontaktovat. S využitím vynalézavosti a představivosti může každý rodič napsat scénář pro svůj vlastní speciální úkol, který bude sestaven s ohledem na koníčky a zájmy vašeho dítěte. A takové hledání bude ještě cennější, protože jste do něj vložili svou duši, a ještě zajímavější, protože kdo, když ne vy, ví, jak zaujmout vlastní dítě.

K vytvoření scénáře budete potřebovat úkoly pro quest pro děti. Uvažujme různé možnosti dětské úkoly, jejichž uspořádáním si můžete vytvořit svůj vlastní jedinečný scénář.

Abyste si ji mohli přečíst, musíte s ní udělat určité věci. Příklady takového dopisu:

  • nápis s mlékem. Objeví se při zahřátí. K tomu budete potřebovat zápalky nebo zapalovač, proto by se tento úkol neměl dávat dětem. Ale i když děláte quest pro školáky, v této fázi je z bezpečnostních důvodů vhodná účast nebo alespoň přítomnost dospělé osoby.
  • vosková svíčka nebo křída. Papír s nápovědou je nutné přetřít tužkou, aby se objevil nápis. Vynikající bezpečná volba pro tento úkol.
  • lisovaný nápis. Vezmeme dva listy papíru, položíme je na měkkou podložku a napíšeme zprávu tak, aby byla otištěna na spodním listu. Toto bude náš tajný dopis. Aby bylo možné nápis přečíst, musí být přelakován, stejně jako v předchozí verzi.

Křížovka

Můžete si ho snadno složit sami. Například odpovědí na další fázi bude slovo „slunce“. Pro každé písmeno slova vymyslíme další slovo: písmeno „C“ je pes atd. Navíc to nemusí být nutně první písmeno slova. Poté pro každé slovo vybereme úvodní otázku nebo hádanku. Odpovědi se zapisují do polí a výsledkem je klíčové slovo v jednom ze sloupců. Malujeme to nějakou barvou. Příklad takové křížovky najdete zde.

Skrytá stopa

Pro tento typ úkolu budete potřebovat nádobu s pískem, jakoukoliv cereálií nebo těstovinami, ve kterých je ukrytá kapsle s nádechem. Můžete také použít kbelík s vodou.

Takové úkoly jsou vhodnější pro quest, který se odehrává v přírodě.

Nápovědu můžete schovat ne do kontejneru, ale do určité oblasti. Mohlo by to být nějaké keře nebo hustá tráva.

Kvíz

Jedna nebo více otázek, po jejichž vyřešení obdrží účastníci nápovědu. Je vhodné, aby kvízové ​​otázky byly sjednoceny jedním tématem. Mohou to být fráze z pohádek, ze kterých musíte uhodnout samotnou pohádku.

Další možnosti kvízu:

  • vezmeme několik objektů nebo obrázků, musíme uhodnout, ze kterého filmu nebo karikatury tyto objekty jsou;
  • Geografický kvíz - hádejte země, města;
  • kvíz s otázkami o zvířatech, ptácích nebo hmyzu;
  • kvíz s otázkami o domácí spotřebiče nebo o jakýchkoli předmětech používaných v každodenním životě.

Pokud je hledání prováděno se školáky, může být kvíz věnován jakémukoli předmětu, který studují ve škole. V tomto případě bude úkol nejen vzrušující, ale také užitečný.

Labyrint

Vhodnější do přírody, ale dá se zorganizovat i doma. Na ulici to mohou být natažená lana, mezi kterými se musíte prolézt, nebo tunel z větví - to musí být určeno dostupností materiálů.

Doma můžete použít speciální dětský tunel nebo napínací pásku mezi stěnami v předsíni.

Tajemství

Může být buď v próze, nebo v poetické formě. Odpověď je klíčem k dalšímu úkolu.

Chcete-li úkol zkomplikovat, napište hádanku pozpátku – pak se ji děti budou muset pokusit přečíst a pak už jen hádat.

Rébus

Klíčové slovo zobrazujeme pomocí rébusu. Můžete si vybrat hotový rébus, nebo si ho můžete vymyslet sami.

Hádanka

Slovo nebo obrázek si nejprve vytiskneme na papír, papír nalepíme na silnou lepenku a nastříháme na kousky. Úkolem dítěte je složit puzzle, aby získalo vodítko.

Word zašifrovaný pomocí tlačítek telefonu

Tlačítka telefonu mají písmena, což znamená, že každé písmeno ve slově může být reprezentováno číslem. Každé číslo však odpovídá několika písmenům, což komplikuje úkol. Takové úkoly jsou vhodné pro školáky, děti je nemusí zvládat.

Slovo šifrované ikonami

Každé písmeno abecedy je označeno nějakým znakem - kruhem, čtvercem, hvězdičkou. Děti dostanou kód znaků a abecedu symboly. Jejich úkolem je posbírat písmena a co nejrychleji vyřešit slovo.

Najděte 10 rozdílů

Známá dětská zábava je porovnat dva obrázky a najít rozdíly. Klidně by se z toho dal udělat dětský quest. Hledání rozdílů jako tým je mnohem zábavnější a zajímavější.

Štafetové závody

Toto je součást hledání v přírodě. Existuje mnoho variant relé. Můžete si vymyslet svůj vlastní, stylizovat ho tak, aby odpovídal tématu úkolu. Pokud je například quest věnován Novému roku, mohou si děti místo míče předat hračku sněhuláka nebo tašku Santa Clause s dárky.

Kdo je tady ten zvláštní?

Děti dostanou několik slov nebo obrázků. Jejich úkolem je určit, který předmět nebo slovo je nadbytečné. Slovo navíc bude klíčem k další fázi. Možnost s komplikací - z každého slova uděláme hádanku nebo rébus, pak děti musí slova nejprve rozluštit a pak mezi nimi hledat liché.

Spočítejte si to

Předem si připravíme kartičky s nápovědou, na každé kartičce je slovo a číslo. Abyste zjistili, které slovo je klíčové, musíte něco spočítat. Můžete počítat kroky ve vchodu, lavičky nebo stromy na ulici, okna v domě atd. Pojďme si úkol zkomplikovat – musíte spočítat několik objektů a poté tato čísla sečíst, abyste získali klíč.

Najděte správnou krabici

Musíte připravit několik stejných krabic, z nichž jedna obsahuje klíč nebo slovo. Úkolem účastníků je otevřít všechny krabice. Varianta je složitější - do každého dáme klíč, ale do zámku pasuje jen jeden z nich, nebo do každého vložíme papírek, ale jen jeden má na sobě nápovědu.

Zrcadlení

Slovo nebo hádanku napíšeme zrcadlově. Účastníci musí sami uhodnout, že ke čtení potřebují použít zrcadlo. Mimochodem, zrcadlo lze také skrýt, čímž je úkol ještě zajímavější.

Obecná pravidla přiřazení

Zde jsme vybrali pouze hlavní varianty úkolů, můžete je vzít jako základ nebo si vymyslet vlastní, ale musíte dodržovat několik pravidel:

  • Všechny úkoly by neměly být nebezpečné. Nemůžete přinutit dítě, aby přeplavalo řeku nebo zapálilo oheň;
  • problémy musí být přiměřené věku, aby je účastníci skutečně vyřešili. Ale zároveň by neměly být příliš jednoduché;
  • fáze hledání by měly být sjednoceny jedním tématem, hladce přecházet jedna do druhé a měly by být postaveny v logickém řetězci;
  • na konci by na účastníky měla čekat cena a ta by měla být taková, aby se nikdo neurazil. Pokud je hra týmová, pak by cena měla být pro celý tým. V případě potřeby můžete v každé fázi průchodu dát malé ceny.

Doufáme, že vám naše tipy pomohou a uspořádáte si svůj vlastní originální a vzrušující dětské pátrání!

Malceva Světlana Ivanovna
název práce: hudební režisér
vzdělávací instituce: MBU DS č. 80 "Píseň"
Lokalita: Město Tolyatti, region Samara
Název materiálu: metodologický vývoj
Podrobit: Quest - hra "Při hledání chybějící písně"
Datum zveřejnění: 17.06.2017
Kapitola: předškolní vzdělávání

Quest – hra „Při hledání chybějící písně“

Cíl: podporovat vytváření dobrých, respektujících vztahů mezi

účastníci (dospělí i děti) úkoly:

Aktivujte zainteresované chování účastníků prostřednictvím aktivních forem

plnění soutěžních úkolů;

Formujte pozorného dobrý přístup k sobě navzájem;

Rozvíjet zájem o hudební, vzdělávací, vyhledávací činnost

Vizuální materiál a vybavení:

7 fragmentů notového záznamu

Obálky

Texty hledání

Směrovky

Puzzle - HOUSLE, PIPE, BUBEN + díly navíc (PIAN)

Sklenice s bílou hmotou (mouka, cukr, sůl, krupice, škrob, kyselina citrónová,

prací prášek)

Obrázky „Nakreslená píseň“

Rebus „Případ se projednává“

Odznaky pro detektivy a moderátory

10. Hudební centrum

11. Disky se zvukovými nahrávkami písní V. Shainsky

12. Klavír

Plán detektivní show:

3 rodinné týmy detektivů hledající fragmenty notového záznamu;

Každý tým se připravuje Vizitka(ne více než 2 min.) (10 min.)

Každý tým musí splnit 2 úkoly, aby fragment našel; (30 min)

Prohlídky se provádějí v různých místnostech zahrady;

Poté, co byly shromážděny všechny fragmenty, moderátor nabízí poslech napsaného

melodii a určete, o jaký druh písně se jedná; (5 min)

Vše provádíme společně (karaoke); (3 min)

Slavnostní předávání cen a čajová setkání (20 min)

Průběh hry:

Ved: Dobrý večer! Asi se už nemůžete dočkat, až zjistíte, co se zde bude dít?

Zasedání? Zábava? Dovolená?...

Vážení přátelé, s potěšením vám oznamujeme, že dnes ve školce „Pesenka“

proběhne otevření Detektiv a hudební klub „Quest in „Pesenka“. Slovo

„Hledání“ znamená hledání.

Co to znamená? Písničku jistě každý zná (zní fragment písně „Hrozný“.

všechno, co je neznámé, je zajímavé...“ Opravdu, jak zajímavé je vědět, co najít

jsou detektivové nebo detektivové.

A dnes se v našem sále sešly týmy detektivů, aby nám pomohly

vyrovnat se s jednou ztrátou. V našem mateřská škola byla hlášena pohřešovaná osoba

závěrečný fragment notového zápisu naší oblíbené dětské písně

žáků. Tato píseň je ale jakousi hymnou naší školky

"Song"... Fragment nejen zmizel, ale rozpadl se na 7 kousků

detektivové, jste připraveni pomoci nám najít ztrátu?

Pak se prosím představte!

„Představujeme rodinné detektivní agentury“

Vizitka ( domácí úkol– hudební, divadelní, poetické,

prozaické, humorné atd.)

(ne více než 2 minuty)

Dobrý detektiv musí mít vlastnosti jako: pozornost, dobrý

paměť, inteligence, intuice, logické myšlení, smysl pro čas,

schopnost transformace atd. a nyní máte příležitost dokázat své

profesionalita. Za každý splněný úkol dostanete odměnu. Hodně štěstí všem

týmy!

Každý tým dostane první obálku (nebo vyhledávací kartu) s úkolem a je to.

Rozcházejí se, aby je provedli v různých místnostech zahrady.

Úkoly:

tým

1. „Zvuky“(v obálce je text)

„Každý detektiv musí mít představu o předmětech a zvucích, které má

obklopit. Nyní uslyšíte soundtrack

7 různých zvuků. Úkol: určit, komu nebo čemu patří a jsou

Jsou některé z těchto zvuků hudební?

Máte na to 2 minuty.

Pokud odpovíte správně, dostanete další úkol a přiblížíte se

k cíli.

V případě chyby si budete muset poslechnout další fragment. Hodně štěstí!"

Ladění orchestru

Vrzání dveří

- šustění obalu od cukroví - extra. cvičení

- vlak - extra cvičení

- vrták - extra. cvičení

2. Hádanky(hudební nástroje) – s extra díly

S tímto úkolem vám pomůže předchozí test.

Právě jste slyšeli, jak se ladily různé nástroje symfonie

orchestru a nástroje pravděpodobně poznal podle zvuku.

Ale! Orchestru zabránil v založení hurikán. Všechny nástroje se rozpadly na kusy. Na

Chcete-li slyšet ztracenou píseň, musíte odložit nástroje orchestru.

Hlavolamy HOUSLE, HUDBA, BUBEN

(další podrobnosti jsou možné)

(po dokončení úkolu dostanete fragment notového zápisu s číslem)

2. tým

1. "Bílá hmota"(text v obálce, průhledné sklenice se sypkými hmotami

bílá - plechovky nelze otevřít)

„Detektiv musí mít bystrý zrak a tento úkol se ukáže v čem

stupeň, do kterého jste tuto kvalitu rozvinuli. Pozor! Zde je 5 bílých látek.

Na první pohled jsou všechny látky stejné, ale pouze detektivní, opatrně

pohledem na tyto látky dokáže přesně určit jejich obsah. Zejména

název jedné z těchto látek vám pomůže při hledání ztráty, JAK MÁ

POSTOJ K HUDBĚ!

- kyselina citronová – doplňková cvičení

- prací prášek - extra. cvičení

(po dokončení úkolu dostanete fragment notového zápisu s číslem)

2. Najděte klíč (výšky) – v hale

To, o co tak usilujete, se nachází v centrální hale mateřské školy.

Kde je vyobrazen jeden z hlavních symbolů notového zápisu. Předchozí úkol

vám pomůže při hledání, protože tento symbol se nazývá tato bílá hmota

(houslový klíč)

(po dokončení úkolu dostanete fragment notového zápisu s číslem)

tým 3

1. "malovaná píseň"

(„Kobylka seděla v trávě“, „Antoshka“, „Píseň krokodýla Gena“ atd.)

(po dokončení úkolu dostanete fragment notového zápisu s číslem)

2.Úkol - Rebus „Případ se projednává“

(po dokončení úkolu dostanete fragment notového zápisu s číslem)

Závěr hry

Poslední úkol plní týmy společně (hudební sál)

Vedoucí: Uhodnutím názvu této položky zjistíte, co trvalo tak dlouho

hledali. Takže pozor!!!

(přečte úkol z obálky)

„Jeho jméno zakóduje italská označení pro sílu hudebního zvuku,

opačná hodnota (fap)"

(Poslední fragment je na klávesnici. Moderátor otevře klavír a ukáže

Vedoucí: Teď musím dát všechny úlomky do pořádku a nech mě

předveďte melodii, kterou potřebujete rozpoznat. ...

Detektivové si poslechnou melodii, řeknou její název a společně s dětmi píseň zazpívají

Výsledky se sečtou a všechny týmy budou oceněny.

Můžete hrát své oblíbené písně od V. Shainského, o kterých byla ve hře řeč.

Na závěr jsou všichni pozváni na čajový dýchánek.

Dodatek 1

Úkol „Rebus „Případ se projednává...““

Svisle - jméno postavy, která „... byla zpočátku zvláštní hračkou

bezejmenný."

Horizontální:

1. Postava písně, kdo nepřemýšlel a nehádal, nečekal...

2. Jakou barvu měla postava z kroku 1?

3. Kam postava se lžičkou odmítla jít?

4.Kdo snědl postavu z bodu 1?

5.Na jaký nástroj tento hrdina rád hrál před kolemjdoucími?

6.Kde seděla postava z kroku 1?

7. Jméno postavy, jejíž jedinou silou byla položka na stole?

8. Charakter písně, jejíž silou byla pouze TATO tabulková položka.

9. Jméno skladatele, který tyto písně napsal.

Dodatek 2

Úkol „Nakreslená píseň“

Dodatek 3

Úkol "Hádanky" -

(výkresy se libovolně zvětšují, tisknou a ořezávají)

Elena Markušová

Komplexní hudební a herní lekce

pro děti staršího předškolního věku

"Cesta do Město hudby»

Cíl: Seznamte děti s novým druhem otevřená třída: "Hudební pátrání Rozvíjet tvořivé a hudební schopnosti dětí prostřednictvím všech druhů hudebních činností, aby byl život žáků co nejzajímavější, nejsmysluplnější, naplněný radostí z hudební tvořivosti.

úkoly:

Seznamte děti s novým typem otevřené aktivity: „Music Quest“

Rozvíjet: dynamický sluch, modální smysl, smysl pro rytmus, upevňovat hlasové a pěvecké dovednosti;

Zlepšit motorickou aktivitu dětí, schopnost kreativní představivosti, fantazie, improvizace;

Povzbuďte studenty k iniciativě, rozvíjení schopnosti samostatně se rozhodovat, stanovovat si cíle, dosahovat výsledků a učit se aktivně vyjadřovat své názory.

Účastníci: Hudební režisér, děti přípravná skupina"Smeshariki".

Vybavení na lekci: Projektor, plátno, počítač, stereo systém, fotoaparát, videokamera, svítící koule, flash média, hudební disky.

Metodická podpora:

Interaktivní hra využívající ICT „Hudební kvíz“.

Natáčení videoklipu „Výzva zlé čarodějnice dětem“.

Hudební a didaktické hry: „Najdi nástroj navíc“, „Skládej hudební puzzle“, „Co nejdřív, co potom?“.

Učební pomůcky:„Druhy hudebních nástrojů“, „Studium bicích hudebních nástrojů“.

sbírka " Hudební hádanky“, portréty skladatelů, písňové a notové materiály.

Vývojové prostředí předmětu: Minimuzeum „Ve světě hudebních nástrojů“; vybavení „Hudební knihovny“ (obrazy, portréty skladatelů, noty, hádanky). Momenty překvapení: „Music Tree“, „Music Box“. Dětský mikrofon, sada bicích a hlukových hudebních nástrojů pro hru v orchestru. Stoly; košík a bonbóny Chupa Chups, zdobené ve formě poznámek. Scenery of the Musical City, Musical Engine, mapa Musical City; kostýmy pro Dobrou čarodějnici z Harmonie a Zlou čarodějnici.

Přípravné práce: Učení písní a zpěvů; sluch klasická hudba P. I. Čajkovskij z baletu „Louskáček“; rozhovory s dětmi o hudbě, skladatelích, typech orchestrů a hudebních nástrojích; naučit se známé melodie hrát v orchestru.

Průběh lekce:

Hudební místnost je barevně vyzdobena: na střední stěně jsou obrazy barevných not, houslový klíč a hudební nástroje. Na veselou písničku „Máme moc rádi hudbu“ děti vstoupí do sálu, chodí v kruhu a stojí v půlkruhu u centrální stěny.

Zní kouzelná hudba „Tanec cukrové švestkové víly“ od P. I. Čajkovského z baletu „Louskáček“, hudební režisér (oblečený v krásné šaty a korunu zdobenou notami v rukou drží trianglový bicí nástroj). Host hraje hudbu na nástroj a tančí.

Hudební ředitel: Dobrý den, moji drazí mladí i dospělí milovníci hudby, jsem velmi rád, že vás vidím jako hosta. Jmenuji se Harmony - jsem laskavá hudební čarodějka. Řekni mi, víš, kdo napsal hudbu k mému tanci?

Odpovědi dětí: (Margarita) "Skladatel Petr Iljič Čajkovskij."

Harmony: Správně, toto je hudba Petra Iljiče Čajkovského z baletu „Louskáček“, jsem velmi rád, že jste si na to vzpomněli, díla tohoto skladatele uslyšíme více než jednou. Dnes vás chci pozvat na něco neobvyklého Hudební cesta. Chceš jít se mnou?

Odpovědi dětí: (Julia) "Ano, opravdu chceme cestovat!"

Harmony: Tak se nejdřív pozdravíme!

Zazní valeologická píseň - pozdrav "Ahoj!"

Ahoj jasné sluníčko!

Krásná obloha, ahoj!

Všechny moje přítelkyně, všichni moji přátelé!

Ahoj lidi, jak vás miluji!

(děti provádějí pohyby na hudbu, v souladu s textem)

Harmony: Hele, kluci, dnes máme v našem sále hosty, se kterými se můžeme nejen pozdravit, ale i spřátelit. Doporučuji vám hrát.

Logorytmická komunikativní hra "Chodíš, chodíš!"

Jdete, chodíte a ujistěte se, že neminete.

Chodíš, chodíš - vyber si pro sebe partnera.

Řekni ahoj dlaní a pozdrav nohou.

Ramenem a loktem a samozřejmě jazykem: "Ahoj!"


Harmony: Je to úžasné, je kolem nás tolik přátel! Přinesl jsem ti kouzelnou krabičku s překvapením! A co v něm je, zjistíte, když uhodnete mou hádanku!

Děti hádají (Romové): "To jsou hudební nástroje!"

Harmony: Kluci, je čas otevřít naši kouzelnou skříňku (Harmony under kouzelná hudba otevře krabici, rozzáří se barevný míč, vytváří atmosféru zázraku. Harmony, když zjistila, že uvnitř nejsou žádné hudební nástroje, předstírá překvapení: „Ničemu nerozumím, dnes ráno jsem sám dal nástroje do Music Boxu, abychom ty a já mohli hrát v orchestru, a teď je to všechno. vlevo z nich jsou obrázky (ukázky) a některé- je to neznámá mapa. kam se to všechno podělo? Co si myslíte, že se mohlo stát?"


Odpovědi dětí: (Matvey) "Pravděpodobně je někdo vzal a schoval je před námi."

Ze zákulisí se ozývá smích Zlé čarodějnice: „Ha ha ha! Nikdy neuhodneš, kdo to je!"

Harmony: (zmateně se rozhlíží a ptá se): Kdo jsi? Čí je to hlas, ukažte se nám, prosím!

Zní zlověstná hudba z baletu „Louskáček“ P. I. Čajkovského a na plátně projektoru se postupně objevuje obraz Zlé čarodějnice.

Harmony: Slyšíte to, kluci? Řekni mi, jaký druh hudby hraje?

Odpovědi dětí: (Vladimír) "Toto je hudba P. I. Čajkovského z baletu "Louskáček" s názvem "Čínský tanec."

(Slavik): Tato hudba je rychlá, hlasitá a také děsivá.“ (Victoria): "Vypadá to, že k nám teď přichází někdo velmi zlý."

Na plátně projektoru se přehrává video – klip „Adresa zlé čarodějnice dětem“: (Čarodějnice na svou adresu přiznává, že dětem vzala hudební nástroje, ukryla je v Hudebním městě a nechala jim mapa města, které chcete vyhledat).


Harmony: (vzrušeně) Kluci, co bychom měli dělat? Opravdu potřebuji vaši pomoc! Navrhuji urychleně svolat náš „Muzikál dětské rady»

Pořádá se originální hra – trénink „Hudební dětská rada“ (Děti stojí v kruhu, zní pohyblivá hudba, krouží se s mikrofonem, když hudba ustane, ten, kdo má mikrofon v rukou, vystoupí do kruhu a vyjadřuje svůj názor na řešení vzniklého problému problémy).

Odpovědi dětí: (Míša) "Musíme chytit čarodějnici a vzít jí všechno!"

(Angelina): "Navrhuji zazpívat ukolébavku, uspat čarodějnici a pak jí vzít všechny nástroje."

(Nikolai): "A myslím, že bys měl jít za Čarodějkou v Music City a promluvit si s ní."

Harmony: Děkuji vám, všechny vaše rady jsou správné, jedna věc je jasná: naléhavě potřebujeme zachránit naše nástroje. Pojďme rychle do Music City, ale cesta tam není blízká a dá se tam jen dostat Hudební vlak! Pojďme společně vybrat řidiče (děti samy vyberou jedno dítě a nasadí mu řidičskou čepici).


Harmony: Zbytek chlapů jsou cestující, posaďte se v přívěsech! Náš Musical Engine se tedy vydává na dlouhou cestu!

Zní fonogram písně „Muzikálový vlak“, řidič sedí v kabině a řídí a za ním děti „jezdí“ na kočárových židlích a provádějí figurální pohyby „vláčku“. Když zazní signál: „Stop! Zastavte "Topotushkino!" - všechny děti "vystoupí" z "aut". Poté při hudbě předvádějí hudebně-rytmické „klepací“ pohyby.

(Mezitím se otevře opona a objeví se barevná scenérie Music City.)

Harmony: Pozor, dosáhli jsme Music City! (rozhlédněte se kolem). Podívejte se, kolik krásných domů je a v každém okně žijí hudební nástroje nebo hrdinové hudební pohádky. Jak je tu slavnostně a krásně! V tomto neobvyklém městě je spousta zajímavých věcí. Ale musíme si pospíšit!

Chlapi, otevřeme kartu Zlé čarodějnice (podívá se na ni s dětmi).

Harmony: Zde je první úkol: musíme jít do hudebního kina a odpovědět na kvízové ​​otázky.

(Děti si samostatně určí trasu vyznačenou na mapě a pohybují se správným směrem k ceduli „Hudební kino“).


Interaktivní hudební hra, pomocí ICT „Hudební kvíz“ (na projekční ploše projektoru se objeví snímky se znělými otázkami.


Děti samostatně střídavě odpovídají na kvízové ​​otázky a pomocí počítačové myši ukazují kurzorem na pole odpovědí. Pokud je odpověď správná, za odměnu zazní na obrazovce fanfáry a objeví se obrázek tančícího hrdiny z dětských pohádek).


Harmony: Výborně, kluci, máte skvělé počítačové dovednosti, líbilo se vám to zajímavá hra? (odpovědi dětí). Pak navrhuji pokračovat v naší prohlídce Hudebního města.

Je vybrán nový řidič, všichni nastoupí do „Parní lokomotivy“, zazní hudba, oznámí se zastávka „Poprygalkino“, děti vystoupí z „aut“ a předvedou hudební a rytmické pohyby: „skoky s obratem“.

Harmony: A tady je náš druhý úkol: (všechny děti se dívají na mapu). Podívejte, toto město má své vlastní „Muzeum hudebních nástrojů“, jak zajímavé! Doporučuji, abyste se tam vydali na výlet! souhlasíte?

Odpovědi dětí: Samozřejmě, souhlasíme!

Pořádá se hudebně-didaktická hra „Exkurze do Muzea hudebních nástrojů“ (Harmonie s dětmi prozkoumávají exponáty muzea, určují a pojmenovávají druhy hudebních nástrojů (klávesy, smyčce, dechy, hluk, bubny, způsoby hry si zapamatujte pojmy: orchestr, sólo, duet, dirigent).

Harmony: Přesně tak, kluci, jste skvělí, pamatovali jste si všechno, čím jsme procházeli na hodinách hudební výchovy, ale vidím, že jedna police v muzeu je prázdná, jaký typ hudebních nástrojů tu chybí?


Odpovědi dětí: (Nikita) Polička s bicími nástroji byla prázdná.

Harmony: To je pravda, oni tu taky nejsou! Podívejte, tady je krabice, není to snadné: je to herní úkol: Čarodějka rozstříhá obrázky s bicími hudebními nástroji!

Navrhuji, abyste si zahráli moji oblíbenou hru, skládali hudební puzzle co nejrychleji!

Děti, nezívejte, pojďte si s námi hrát!

Hraje se didaktická hra „Skládej hudební hádanky“ (Harmony umístí dva stoly doprostřed, pod veselá hudba, děti, které chtějí jít ke stolům a sbírat obrázky celých bicích nástrojů z obrázků nastříhaných na kousky, pak je pojmenovat).

Harmony: Skvěle, kluci, zvládli jste tento těžký úkol, no, pojďme dál!

(Je vybrán nový řidič, děti jsou opět usazeny do „Parní lokomotivy“. Každý provádí figurální pohyby na hudbu. Zastavení je oznámeno: „Dancewalkino“, děti jdou do středu sálu a samostatně předvádějí různé improvizované taneční pohyby).

Z iniciativy dětí se koná tělovýchovné setkání „Taneční improvizace“.

Harmony: Trochu jsme se zahřáli a odpočinuli, jsi připravený na třetí test?

Odpovědi dětí: Ano, jsme připraveni!

Harmony: Podívejme se na kartu Čarodějky. Potřebujeme hudební knihovnu, pojďme ji společně hledat. (Děti pracují s mapou). Tady to je, pojď sem, pojďme se blíže podívat na všechny knihy, karty a portréty skladatelů. A tady je další úkol od Čarodějky (ukazuje světlou krabici s hrou).


Pořádá se hudebně-didaktická hra „Najdi čtvrtý nástroj navíc“. (Na obrázcích si děti z navrženého sortimentu nástrojů vyberou tři bicí nástroje a jeden extra - nebicí nástroj, poté vysvětlí svou odpověď).


Harmony: Výborně, kluci, dokončili jsme tento těžký úkol!

Zákeřná Evil Witch si pro nás ale připravila další hru.

(Hraje se hra – algoritmus „Co nejdřív, co potom?“ (děti vymyslí příběh podle obrázků a vymyslí algoritmus výroby hudebních nástrojů)

Odpovědi dětí: Ano, velmi nás to zajímá!

(Děti se za hudby rozjedou dále Muzikálovým vlakem. Když je ohlášena zastávka: „Sazhalkino“, děti společně pochodují po sále ke svým židlím).

Moment překvapení

(Zatímco jsou děti rozptýleny, Harmony přináší „Hudební kouzelný strom“ do středu sálu. Na jeho větvích jsou předem zavěšeny bicí hudební nástroje a „Telegram od zlé čarodějnice“).


Jakmile hudba skončí, děti se posadí do židlí.

Harmonie (upozorňuje děti na strom, který se objevil): Podívej, to kouzlo, když jsme jeli, stal se skutečný zázrak, naše bicí nástroje vyrostly na hudebním stromě? Viděl jsi to někdy?

Odpovědi dětí: (Matvey) Ne, tohle jsme ještě nikdy neviděli.

Harmony: A tady visí telegram. Poslala nám to Zlá čarodějnice. Přečtěme si to: „Moje drahé děti, díval jsem se na vás přes magickou obrazovku, jaký jste skvělý chlapík, splnil jste všechny mé úkoly, nebyli jste zmateni, jak jste chytrý a talentovaný! I já, Zlá čarodějnice, jsem se stala laskavější a veselejší, tak budiž, vracím ti tvé bicí nástroje! Rychle to sundej z větve, nelám strom, hraj kamarádům v orchestru, bude tě to víc bavit!“ A podpis: "Vaše laskavá čarodějnice!"

Harmony: Kluci, stal se zázrak, změnili jsme Zlou čarodějnici na dobrou a konečně zachránili naše oblíbené hudební nástroje!

(Děti si rády rozebírají hudební nástroje a usazují se hrát v orchestru.)

Pořádá se hudebně-didaktická hra Veselí muzikanti! (Děti si samostatně vyberou jednu osobu jako dirigenta a hrají podle jeho ukázky. Když ukáže kartu s jedním nástrojem, dítě, které má tento nástroj, zahraje sólo „Russian ditties.“ Poté dirigent ukáže obrázky se dvěma nástroji – děti předneste hudbu v duetu „Ach, jste na chodbě." Na závěr hry na znamení dirigenta všichni účastníci společně zahrají v generálním orchestru píseň „Sunshine".


Harmony: Jací jste všichni skvělí kluci! Naše vzrušující cesta do města hudby skončila. Děkujeme všem, kteří projevili své hudební nadání a schopnosti. Dnes jsme se dozvěděli spoustu nového, pojďme si to společně připomenout.

Odpovědi dětí: (Makar:) „Učili jsme se o nástrojích, vzpomněli si na hudbu P. I. Čajkovského z baletu „Louskáček“ a díla jiných skladatelů.“ (Nikita): "Také jsme poslouchali, zpívali dětské písničky a také hráli a užili si spoustu legrace." (Angelina): "Viděli jsme pohádku a skutečné kouzlo." (Victoria): "A co je nejdůležitější, udělali jsme Zlou čarodějnici laskavou a dobrou, zamilovala se do dětí a hudby."

Harmony: To je pravda, kluci, protože krásná hudba schopný dělat zázraky a dobro. Navrhuji shrnout naši lekci a dát Čarodějce a kouzelnému stromu, hudební noty Podívej, budou vícebarevné:

Červené poznámky znamenají: "Opravdu jsem si náš výlet užil."

Žluté poznámky znamenají: "Naučil jsem se nebo se naučil spoustu zajímavých věcí."

Modré poznámky znamenají: "Nudil jsem se."

Zvu všechny děti a hosty, aby si vybrali a pověsili své oblíbené poznámky.

Relaxační - autorská hra „Ozdobme hudební strom barevnými notami“ (Na hudbu P. I. Čajkovského „Valčík květin“ ​​z baletu „Louskáček“ si děti a hosté vyberou notu své barvy podle jejich nálada A pak ji pověsit na větve Hudebního kouzelného stromu ).


Harmony: Jaká krása! A také jsem rád, že jsme všichni ukázali, jak jsme přátelští, šikovní a veselí! Mám pro vás také překvapení! Dávám vám tyto sladké poznámky za váš hudební talent, laskavost a přátelství.

Překvapivý moment: (Harmony vytáhne koš bonbónů Chupa - Chups, předem navržených ve formě poznámek, a rozdá je všem dětem).


Harmony: Kluci, jako skupina prosím nakreslete nákresy o naší cestě do města Sorceress and Music City. Uspořádáme skutečnou „Hudební vernisáž“ v mém sále, souhlasíte?

Odpovědi dětí: Určitě budeme kreslit!

Harmony: Tak přátelé, je čas se rozloučit a mateřská škola vrať se! A přeji ti, ať se ti daří, dokud nové setkání, děti! Navrhuji vrátit se do školky naším milovaným „Muzikálovým vlakem“. Pozor, všechny vagóny by měly k sobě přilnout, náš vláček míří do školky „Přátelství“!

Děti „odcházejí“ ze sálu za veselé dětské písničky „My jsme muzikanti“.