Kresba zeleného dubu poblíž Lukomorye. Jak nakreslit zelený dub poblíž Lukomorye krok za krokem tužkou

Ilmíra Grigorjevská

Cíl: naučit rozumět umělecké dílo, moci si vybrat z více známých pohádková postava, spiknutí pro vaši kresbu.

Umístěte kresbu na celý list a zvýrazněte hlavní věc barvou a tvarem. Posílit schopnost rozlišovat a správně používat barvy. Všechny fáze práce provádějte postupně. Doveďte dílo do konce. Umět zhodnotit svou práci i práci svých spolubojovníků. Rozvíjet estetické vnímání.

Přípravné práce: poznávat pohádky A. S. Puškin. Kreslení postav na motivy pohádek A. S. Puškin a ruské lidové pohádky. Při pohledu na ilustrace pro pohádky, sledování karikatur. Návrh výstavy kreseb od pohádky A. S. Puškin(funguje děti, rodiče a vychovatelé).

Materiál: akvarelové barvy, štětce, jednoduché tužky, sklenice na vodu, ubrousky, papír, flanelograf, ukázkové kresby, obálka s hádankami.

Průběh lekce

vychovatel: Kluci, pozdravte hosty. Nyní se posaďte a pozorně poslouchejte. Nyní máme lekci výkres.

Dnes vás zvu na výlet úžasná země, která není na žádné mapě světa, kde vládne mír, dobro, krása a kde se nemožné stává možným. Dokonce i smrt ustoupí, pokud někdo přijde na pomoc opravdoví přátelé. Samozřejmě jste uhodli, že vám navrhuji udělat si výlet do země pohádky.

pohádka Může ji skládat buď jeden člověk – pak se tomu říká autorská, nebo si ji lidé předávají z úst do úst. Takový pohádka se nazývá lidová pohádka. Ty a já víme a lidi pohádky a autorské.

Nyní vám ukážu portrét jednoho z největších ruských básníků a vy mi řeknete jeho jméno.

Ukazuje portrét a odpovídá děti

Celá země letos slaví 214 let od narození velkého ruského básníka A.S. Puškin. Všichni ho znají, i když žil už dávno. A znají ho, protože napsal spoustu básní a pohádky kterou rádi čtou jak dospělí, tak děti. Během celého roku jsme si vy a já povídali o životě a díle tohoto úžasného básníka, četli jsme všechny jeho pohádky a pamatovali jsme si nazpaměť řádky, které jsme z nich milovali pohádky, malované některé epizody z pohádky který se vám nejvíce líbil.

Ano, dnes ráno, když jsem šel do práce, pošťák mi podal velkou obálku a požádal mě, abych ji otevřel během lekce dne kreslení ve vaší skupině. Podívejme se, kdo to poslal a co to říká.

Jak zvláštní zpáteční adresa. Poslouchejte a řekni mi:

U Dub zelený lukomorya,

Zlatý řetízek na tom dubu

Ve dne v noci je kočka vědcem

Všechno se točí kolem dokola v řetězci.

Takže se ukázalo, že je to kočka - vědec nám poslal tuto obálku. Kdo přišel s touto kočkou?

Odpovědi děti

Nyní ji otevřeme a uvidíme, co je v této obálce. Tady je dopis.

„Dobrý den, děti! Protože já sám k vám nemohu přijít, posílám vám svůj portrét. Není to jednoduché, ale kouzelné. Kočka, která nakresleno na něm - to jsem já. Podívám se na vás a uvidím, jak hrajete, žijete, pracujete ve své skupině. Posílám vám hádanky a opravdu chci vědět, jestli uhodnete, které. tyto řádky z pohádek a také výkresy k nim pohádky.

1) Vítr fouká přes moře

A loď zrychluje.

Běhá ve vlnách

S plnými plachtami.

2) Žil starý muž se svou starou ženou

U nejmodřejšího moře.

Starý muž chytal ryby nevodem,

A stará žena předla svou přízi.

3) Byl jednou jeden kněz

Tlusté čelo...

4) A ta dívka,

královna Shamakhan,

Všechno září jako svítání

Tiše se setkal s králem

5) Moje světlo, zrcadlo, řekni mi

Řekni mi celou pravdu:

Jsem nejsladší na světě,

Celá červená a bělejší."

Děti hádají pohádky a zobrazit k nim výkresy.

A tady je to, co ještě kočka píše: vědec:

„Chci, aby si děti na základě toho vytvořily vlastní kresby pohádky, poslal mi je na Lukomorye a vyberu ty nejlepší a vložím je do nové knihy.“

Děti dávají souhlas remíza jejich kresby a vybrat si téma.

Tělesná výchova minuta.

Přemýšlejte, děti, z jaké epizody pohádky je lepší si vybrat, definovat pozadí, barvu. Můžete použít jednoduché tužky a barvy. Li budete používejte tyto nástroje správně, stanou se pro vás výbornými pomocníky, stejně jako hudba, která bude hrát ve třídě.

Zapněte nahrávání.

Při práci dávejte pozor děti na stánku, kde výkresy založené na pohádky, poradit, které techniky je nejlepší použít.

Na konci práce společně s dětmi práci analyzujte. Určete, které z kreseb by umístili do budoucí knihy.

Kdo může vysvětlit přesněji - tak co je to "Lukomorye", kde je zelený dub :-)))?

Všichni soudruzi, no já nevím co a hlavně jak si můžete za rok a měsíc hrát s dítětem.. nevím.. Řekněte mi a řekněte mi, jak si hrát... jak ukaž všemožné barvy a zvířata, dívám se na všechny ty zářivé barvy.. mám, byl bych blázen, kdyby mi na tomhle všichni vysvětlovali zvířátka.. a barvy tady jsou barevný stroj, tři barvy, no , ukazuji, ze mašina pojmenovává barvy, ale zdá se mi, že je to úplně k ničemu.. Obecně to vypadá, že to prostě není moje věc, ale je to nutné... Jsem v úžasu z básní zkus číst, ale na druhém řádku...

Diskuse

Dokonce ani nečtu poezii, neukazuji ani nepojmenovávám barvy. Proč to teď potřebuje? V záloze? Ptám se, jak kráva bučí - říká "MUUUUU" a vtipně krčí nos a zvedne ho)) Ale když se zeptáte na kočičku a psa, neřekne - nemá je ráda, jen kráva připíchnutá ona) Zřejmě na mém obrázku je kráva, ukázalo se to zábavnější) Včera jsem se jí začal ptát, jak se směje a jak pláče - předvedla to jako první. Tak takhle se směje - snaží se to vylíčit - ale zatím to vypadá, jako když osel nabírá vzduch) Ale odmítá plakat - je to špatné, zřejmě jsem jí to vylíčil. A je pro mě nudné ukazovat barvy - nemůžu vydržet v tom pokračovat potřetí. Proto bez namáhání hledám jiné hody) Také tančí, kdekoli slyší hudbu. A také kreslí s jednoduchou tužkou na papíře F-4, na počítači, v mých rukou. Ukázala mi, jak se kreslí hvězdy - brzy bude v díře kompostol) Ukázala mi, jak se kreslí tráva - zatím se jí to nelíbilo) Také „píše paměti“ - v myšlenkách dělá malé klikyháky ) V poslední době věnovala pozornost panenkám a plyšovým hračkám - někdy je tajně objímá a mazlí je k sobě. Ví, jak se litovat a obejmout) Obvykle se to stane, když ji požádáme o lítost poté, co začne tahat ostatní za vlasy) Ukáže oči a nos, ale to je proto, že jsem jí to začal opakovat téměř od narození, v pořadí komunikace - z mého předchozího repertoáru)

Myslela jsem si, že jsem jediná :) nicméně poezii jsem pro sebe hned zavrhla, četla jsem jim nahlas pohádky, jako pozadí, když si hrají a když usnou.

Mluv se mnou, prosím. Včera jsme náhodou navštívili mistrovský kurz na Akademii úspěchu v Dostojevského knihovně na Chistychu. Hostil ho spisovatel (nevím příjmení, ale dobře) Oleg Ždanov. Nebyl jsem přítomen celé dvě hodiny, protože jsem nechtěl, aby se na mě moje 12leté dítě ohlédlo a bylo v rozpacích. Mistrovská třída byla něco jako „Jsem spisovatel“. Kreativní úkol Našel jsem to. Kluci (asi 10 lidí) četli své krátké eseje o Moskvě: museli zaujmout známého nebo přítele, aby přijeli do Moskvy. u...

Diskuse

Neznám příklad motivačních škol: (znám jen ty, které jsou na rodinné bázi, ale rozhodně to nezvládnu, protože je pro mě těžké najít si čas na takový projekt (pracuji když je můj syn ve škole), je těžké mluvit zajímavě o předmětech, které mě nezajímají... .
Zkušenosti s nejstarším ukázaly a mladší potvrzují, že jde hlavně o to, dítěti předat, že škola je epizoda, že existuje život paralelně, před a po... a „dospělost“ je vč. a pochopení, že tuto práci je prostě potřeba udělat...
A mým úkolem jako rodiče není dítě posednout, ale „uspořádat“ v životě dítěte výskyt lidí se „spalujícím pohledem“ a činnostmi, které jsou pro dítě zajímavé...

Ach..včera jsem mluvil na rodinném setkání (jako psycholog). Dotkl jsem se tématu motivace, ale kde bychom bez ní byli? Rodiče byli připraveni mě roztrhat: "Už před nimi tančíme lezginku, ale oni se ještě nechtějí učit." A nemůžu jim říct, že škola koneckonců odrazuje od touhy učit se :(((Mé osobní dítě například nesnáší dějepis, jak to? :(
Ve vašem případě je dobře, že kromě školy má dítě i pásmo úspěchu a soutěživost a ctižádostivost není pro každého charakteristická a ne každý ho potřebuje.

Malý umělec - lekce kreslení

Květiny lze vidět na mnoha obrazech slavných umělců. Malíři viděli duši v květinách a porovnávali je s lidmi. Proto jsou tyto obrazy považovány za poklady světového umění. Neocenitelné obrazy vytvořil před více než 100 lety umělec Vincent Van Gogh. Van Gogh často maloval květiny: větve kvetoucí jabloně, kaštany, akácie, mandloně, růže, oleandry, sedmikrásky. Květina podle umělce symbolizuje uznání a vděčnost. Vincent ve svých „květinových“ obrazech hledal...

Byly jednou tužky (T. Mikheeva, ill. O. Brezinskaya)

Žil jednou jeden čaroděj, který rád kreslil. Není to tak dávno, co Rech vydal knihu „Tři veselé barvy“ ((publikoval ji zde), ve které statečné hrdinské barvy – modrá, červená a žlutá – bojují za svobodu a radostné barvy ve světě. Tak tady je kniha „Byly jednou tužky“ to tak vůbec není. VŮBEC to tak není, ale mísení barev je tu jasněji prezentováno v podobě vytvoření celého barevného města A je to také velmi jasně a srozumitelně podáno...

Kreslení pro začátečníky: mistrovská třída krok za krokem
...je to velmi důležitý bod! Když se papír namočí, značně se zdeformuje a přichází ve vlnách. Aby byla vaše kresba v budoucnu vyrovnaná, musíte ji nechat zaschnout, zatímco je fixována páskou - pak se papír opět narovná.

Pojďme k další fázi. Udělejte předběžný výkres tužkou. Toto je skica, plán vašeho obrazu. Jedna linie je horizont, může zde být také krajinný prvek, například hora. Druhá linie je pobřeží. Dále budete potřebovat široký, přibližně 2-3 cm, pruh pásky. Přilepíme jej tak, aby horní okraj byl umístěn podél linie horizontu. Je zde jeden důležitý bod: abychom rychle... Taková věc. Moje dcera má 2,10 a je posedlá omalovánkami. Poprvé si vzala štětec, když jí byly 2 roky - líbilo se jí to, od té doby "maluje" s radostí, jsou období - 2-3 hodiny denně (barvy a štětce jsou vždy k dispozici, jsou na dětech stůl), celkem úhledně (rychle jsem přišel na to, jak štětec umýt, nerozlít atd.), nyní aktivně míchá barvy (vše ukazuji a vysvětluji, jak nejlépe umím, i když už mám pocit, že je toho málo z nich). Ale! Pouze omalovánky. Na

Diskuse

čistý břidlice

- vůbec ne. "Nechci, nechci... Být tebou bych byl šťastný. Omalovánky jsou skvělé pro rozvoj jemné motoriky, což je dobré pro rozvoj mozku. Mám dojem, že vaše dívka je estét. Je ještě příliš malá na to, aby kreslila tak krásně jako v omalovánkách, a co je horší, není s tím spokojená. Zdokonaluje se tedy v tom, co dělá dobře. Myslím, že postupně dozraje v samostatné kresby. Víte, existují takové úžasné dětské knihy, které krok za krokem ukazují celý proces kreslení různých zvířat, rostlin, aut atd. Pamatuji si, že nás se synem zaujaly, když nám byly 3 roky. Vzali knihu, krok za krokem jsem reprodukoval nějaké zvíře, jak je popsáno v knize, a on sledoval, jak to dělám. A pak se pokusil vytvořit vlastní kresbu nebo kolorovanou minu se slovy: „Mami, já neumím tak krásně kreslit jako ty, takže ty kreslíš a já budu malovat. A další myšlenka. Zdá se mi, že by bylo dobré poslat svou dívku na malování do kroužku kreslení. Bude tam mít velký zájem: míchání barev, kreslení přechodů, vše je velmi barevné a radostné, ale neexistují žádné jasné formy. Myslím, že takové kluby nebo školy jsou v každé oblasti. Z mého pohledu vaše dcera prostě vstoupila
Pokud ji chcete zrychlit na další úroveň, pozvěte ji, aby malovala ornamentálně – kudrlinky, květiny, listy, siluety, cokoli ji napadne.
Můžete si ho i vybarvit složité tvary- kameny, kužely, vyřezávané postavy.

Víte, jak už 3 dny usínáme? Pod „Nedaleko Lukomorye je zelený dub...“ Jakýmsi truchlivým táhlým hlasem... 5-10krát... Oba omdléváme. Včera jsem omdlel jako první, z dětské postele mě zvedla jen manželská povinnost... Skvělý způsob, jak mě uspat. Teď přemýšlím o tom, že se naučím básně, Mtsyri, Ruslan a Ludmila, obři klasiků jsou lepší.. Tady:)))))

Diskuse

A 5x zpíváme ukolébavku "Unavené hračky spí" :))) Včera jsem ji uložil do postele, odešel z pokoje a manžel vyprávěl anekdotu: babička kolébá svého vnuka, zpívá, zpívá a on jí říká : "Babi, ty jistě zpíváš dobře, ale můžu už spát?" :))))

Ano, měli jsme i období usínání u Lukomory a jiných básniček a pohádek. (dlouho) Ale pak náš syn dal přednost své matce, aby zpívala všechny možné písničky. Svého času dokonce řekl, které. To znamená, že jsem začal, ale řekl ne, pokud chce jinou. To může trvat dlouho.

Maminky 3letých dětí, řekněte nám prosím, jak malujete s dětmi. co kreslíš? Dcera už vytváří mistrovská díla fixem a tužkou :), ale s barvami je to naprostý průšvih. Možná to není výsledek, ale proces, který je důležitý, samozřejmě...

Diskuse

Podělíte se o svá mistrovská díla, prosím... Jak výtvory vypadají? Je téma kresby na prvním místě, nebo je ve výsledku fantazírováno? Máte nějaké oblíbené barvy? Který? Pochlubte se více a s příklady. To je pro nás velmi zajímavé!!! Stále nemůžete přijít na všechno sami!
Z mých vlastních vzpomínek z dětství se akvarel poslouchá velmi těžko. Mezi sytými barvami nelze udělat jasnou hranici, což pro mě bylo tehdy velmi důležité. Pokud je to váš případ, zkuste kvaš. Musíte ale také trochu počkat, až zaschne. (Mimochodem, životní zkušenost) Bordu se můžete naučit sušit štětcem, ale mně jako malému tato možnost nevyhovovala. Be-e-e. Barva vybledne a vypadá to nechutně. ;-))))
IMHO v kreativitě je skoro vždy důležitý proces, ne výsledek. Dejte více příležitostí – papír, barvy, štětce, čas. Nechte ji vyhodit to, co se jí nelíbí.

Vlastně jsme dva.
A kreslení jsem studoval s minimálně pětiletými dětmi. Možná existují nějaká specifika pro 3 roky staré... Nevím.
Ale jak to uděláme?
Samozřejmě, v naší fázi je proces nezměrně důležitější než výsledek, ale když se dítě s procesem důkladně seznámí, můžete očekávat výsledek. :-)

No, za prvé všem dětem dávám k práci vždy velmi kvalitní materiály od "g.." sochařství – činnost Ne každému dospělému se to líbí, natož dětem...

Při kreslení štětcem funguje ruka jinak než při kreslení tužkou nebo perem Proto jsou listy velké, štětce dobré, papír silný a hrubý.

Existuje spousta zajímavých cvičení ne pro vytváření mistrovských děl, ale tak, aby dítě pochopilo, že je to možné!!

Například předem nakreslíte zvířátka na list papíru svíčkou a potom dítě naplní list různobarevnými vodovými barvami a je potěšeno, když se odnikud objeví zvíře.

Štětcem můžete dělat tahy jako cihly, déšť, malovat zemi, oblohu a mraky a pak můžete dokreslit, razit a lepit maličkosti.

Štětcem zvládnete neuvěřitelné množství manipulací Podle konzistence barvy můžete roztírat, cákat, cákat, lít na uvolněnou barvu z tuby.
a pak se podívejte, kdo vyšel.

Aby se nevytvářely nečistoty, musí být mistrovská díla včas odstraněna a nahrazena čistým papírem.
Při malování barvami je potřeba být nablízku a vše společně zkoušet.

Oh, o tom bych mohl psát hodně... :-)))

Vyjádřete se prosím k našim „kreslicím“ aktivitám s mým dvouletým synem. Nejsem si jistý, jestli dělám všechno správně. Tak. Dítě sedí v kuchyni u stolu. Před ním je album a hromada fixů. Prochází jimi. Sundává se a nasazuje čepice. (mimochodem, moje oblíbená barva je oranžová, zvolená v 80% případů). Zatímco je Grisha zaneprázdněná „obchodem“, rychle beru značky. Kreslím na jednu stranu listu malý zajíček. Ve druhé - mrkev. Grisha se zájmem sleduje. Navrhuji Grishe: "Pojď, máme zajíčka na mrkev...

Diskuse

Jsou nám 2 roky 8 měsíců. Čerpáme přibližně od 1 roku a 8 měsíců. většinou barvy. Nad procesem byla malá kontrola, moře kvaše bylo zničeno, tapety, stoly, akvárium, hračky byly namalovány. Umyla jsem dítě i byt. Šedo-hnědo-karmínové „obrazy“ byly nadšeně ukázány přátelům a pověšeny na zeď. Nyní jsme přešli k barvení a akvarelům. Zeleno-žluto-hnědá kočička byla nedávno namalována. Tito. naučil se to občas používat různé barvy. Paprsky a déšť – začali jsme s omalovánkami. Tužky, fixy, pera - jako doplněk. V podstatě existuje spousta čar, kruhů atd., kterými je list vyplněn. Nebo napodobenina „písmen“, pokud má to štěstí najít něco nakresleného. Dítě se probudí a usne s myšlenkou: „kreslit“. Jak to ale dále rozvíjet? Pokud nekreslíme barevnými barvami, zpravidla se jedná o spoustu ozdobných čar a skvrn, kterým se říká dům nebo had nebo prostě kresba... Velmi krásné abstraktní umění, to nedokážu! ;) Bojím se do procesu i zasahovat. Bojím se dávat šablonové domečky a vánoční stromky, dítě samo je tak originální... A omalovánek od sluníčka je dost. Vyplatí se vám říkat, že nejprve musíte kreslit tužkou a pak malovat? Nebo na to nesahat?

02.08.2006 11:02:47, Irina a Marina 2.8

:-)) žádné fixy nejsou potřeba. Pravda :-) Zkuste si postavit něco takového - přivažte kousek houbičky na špejli nebo krátkou tužku nebo přilepte kousek houbičky na okraj. A nalijte barvu do podšálku. No, nebo akvarel. Spotřeba barvy bude každopádně vysoká, tak se přesvědčte sami. Buďte opatrní s obrázky. Nedokončujte kreslení jeho „čmáranic“ - je lepší je otočit a přijít s něčím („mrak“, „jablko“, „tráva“ - vymyslet různé věci) na základě barevných skvrn. Existují knihy pro „hotové“ obrázky. :-) Kreslit se dá i na kachličky v koupelně - je sranda hned smýt a dítě na sobě barvu cítí...

28.07.2006 15:59:53, sama učitelka

Bylo mi řečeno, že je velmi dobré malovat kvašem prsty, že existuje takový speciální kvaš. Objednal jsem si jeden z Úspěšného nákupu. A teď jsem celý ztracený v myšlenkách. Myslíte si, že je příliš brzy, aby bylo chlapci 1,5 roku, v jakém věku začíná dítě vědomě kreslit?

Diskuse

Otázka o stereotypech!!! Dítěti (1,4) ani neříkám: „nakresli slunce“. Ale velmi často mi strčí do ruky tužku a papír a náročně křičí. Co jiného bych měl dělat, než nakreslit slunce, dům, mužíčka atd.? Nebo si to umíš nakreslit sám? A když kreslím a vyprávím příběhy, má to moc rád. A nejstarší si s láskou uchovává svou první kresbu, když Zhenya řekla nějakému čmáranici: „v-v-v“ (auto). A co mě udivuje je, že tužka nabírá správně! Starší byl naučen mnohem později bojem :).

Inu, ve vašem věku je to ještě takzvané „prejemné“ období Testování materiálu na barvu a chuť, uvědomění si svého „já“ vědomým zanecháním „stop“, jedním slovem čistý experiment. K tomu nejsou zapotřebí barvy, ani kvaš, ne stejné jako při „úspěšném nákupu“. :-)

Barvy pro malování prstem Mají dvě výhody: jsou hořké (nemůžete moc jíst) a snadno se smývají.
pokud jste ochotni zaplatit za tyto pochybné výhody, malujte s nimi.

Ve skutečnosti může dítě v tomto věku kreslit s čímkoli, je lepší používat potravinářské barvy - řepu, jogurt, džemy.
Štětce jsou jen jedním z mnoha materiálů, nezaměřoval bych se na ně.

Ano, vědomé kreslení začíná, když dítě může vyjádřit své myšlenky slovy „teď budu kreslit já.“... a nezáleží na tom, co nakonec dělalo. To je od 2 do 4 let – je to jiné každý.

Upozorňuji, že kreslení pro miminka je špinavá a nevděčná věc (malování nevědomě) možná nebudou, ale špína bude určitě důležitá. Proto je třeba provádět experimenty s ohledem na tuto skutečnost. :-)

Máme takovou položku" lidová kultura". Dali mu úkol: nakreslit Boha, jak si ho představuješ. (To je pro 8-9leté děti). No, za prvé, podle židovské a muslimské tradice je obraz Boha obecně nepřijatelný. A v třídy, nejen děti z křesťanské rodiny. Ale jak se ukazuje, tyto úkoly jsou stejně vzdálené křesťanskému chápání Boha. Oni, jak jsem to pochopil, mluvili o pohanské verzi, jako že Bůh je země. voda, živly a vůbec vše, co je kolem nás. Tohle mě pobouřilo...

Diskuse

Nakreslete slunce. Tady je, bůh Yarilo :)) Z Ostrovského pohádky „Sněhurka“ a z víry starých Slovanů. To vše přímo souvisí s lidovou kulturou, protože lidová kultura je odrazem náboženství. IMHO by mělo být dítě buď posláno do náboženského vzdělávacího ústavu, kde mu studium cizích bohů v útlém věku nehrozí, nebo by mělo být považováno za samozřejmost, že studium ve světském vzdělávací instituce tak či onak vystaví dítě různým náboženské názory. Jinak hrozí nebezpečí získání čestného titulu „šílená máma“.

Četl jsem... možná ne všechny příspěvky, ale ty hlavní.
Nemá smysl studovat ruskou kulturu, aniž bychom se dotkli náboženských konceptů, pravoslavných a pohanských. V náboženství je toho hodně. Stejné ozdoby na vyšívání na lidový oděv mají náboženský význam (pohanský). Původ mnoha pohádkové postavy- pohanský. Důležité samozřejmě je, JAK to učitel podá. Ale obecně si nemyslím, že tam káže pohanství. Pravoslaví je také nepravděpodobné, vzhledem k takovým a takovým úkolům :)

Obraz slovanský pohanský bůh- Nevidím v tom žádný zvláštní problém. Jaké to bylo znění? Určitě jste to slyšeli v dětském programu. Ale pokud byl úkol formulován „kreslit, jak si představujete...“, pak je to v pořádku. Matou vás obrazy starořeckých (starověkých římských) bohů? Mars-Apollo-Venuše... A kdyby bylo dítě požádáno, aby něco ilustrovalo řecké báje? Tady je to stejné.

Co jiného může náboženský člověk očekávat? Ano, hodně věcí. malování velikonoční vajíčka- téměř jistě. Studium ikonomalby - velmi pravděpodobně ještě dlouho po křtu Rusa byly povoleny jako malby pouze ikony (doufám však, že děti nebudou malovat ikony na pokyn učitele). Zpívání koled, výroba vánočních hvězd – možná. Obecně platí, že toto vše bude v rámci disciplíny správné. Dokážete si představit ruskou kulturu bez malby ikon? já ne.

Pokud vás to stále trápí, máte svůj vlastní náboženské tradice, která bude výukou tohoto předmětu porušována... pak je třeba předmět opustit (pokud je to v této škole možné), změnit školu, učitele... Zkontrolujte, zda učitel kompostuje mozek dětí v termínech. náboženství, nebo vše zůstává na úrovni kulturních studií, je to teď asi dost těžké. Jediný úkol ztvárnit pohanského boha by mě neznepokojil.

dítě se konečně začalo zajímat o kreslení - požádalo o papír a tužku... jak jí mohu pomoci, aby se alespoň něco hned povedlo? je velmi rozrušený neúspěchy, rozčiluje se, když něco nevyjde... možná existují nějaké omalovánky, na které potřebujete něco nakreslit? aby byl výsledek hned vidět, alespoň nějaký :))) a vůbec, kde začít? kruhy-pruhy?

Diskuse

Kreslení je pro nás náročné, ale já bych přidala následující: jednoduché tvary (kruh, čtverec, trojúhelník, obdélník), nejprve nakreslíme jen tvar a pak ho vymalujeme nebo přidáme, aby bylo něco nového. Z kruhu třeba meloun, sluníčko, buchta s očima. A sám na to celou dobu myslím.

Nejdřív s ní kresli. jak můžeš. Kupte si omalovánky s velkými obrázky a vytiskněte si je. na internetu je jich spousta... ale je lepší ho nechat kreslit, jak chce :)

Prosím, řekněte mi, jak nejlépe malovat barvami s dvouletým dítětem? Nechce používat prsty (nemá rád špinavé prsty), vatový tampon nebo štětcem - rychle jim dojde barva, musíte je často namáčet do barvy, navíc když mícháte barvy (nesmýváte štětec), skončíte se špinavou barvou.

Diskuse

1. Pro jeden výkres dejte nejprve jednu barvu.
Příklad: „Slunce“ - žlutý kvaš; "Tráva" - zelená; "Voda (moře, řeka)" - modrý kvaš; „Plot“ nebo „Strom“ - hnědý atd.
2. Při kreslení na " volné téma", zeptejte se, co chce dítě kreslit, upřesněte, o jakou barvu se jedná, "vydejte" příslušnou barvu. Na klikyháky s vybranou barvou určitě dejte ještě jeden nebo dva listy PO hlavním.
3. Po 8-10 lekcích přejděte na dvoubarevné obrázky.
Příklad: „Červené květy (tečky) na zelené trávě“, „Hnědý strom se zelenými listy“ atd. Již zde můžete ukázat, že jiná barva se na zaschlé barvě nerozmazává. (Pamatuji si, jak byl náš táta nadšený, když dítě „sušilo“ barvu, zřejmě mě špehovalo – foukl na kresbu a řekl – „Moko isyo?“)
4. Když jste se naučili kreslit slunce, trávu, stromy atd., můžete si vzít větší list a směle vytvářet „kompozice“ a říkat současně: „nakreslíme slunce žlutou barvou, umyjeme štětec a vysušíme na ubrousek, vezmi si bílý a nakresli obláček, umyj štětec a osuš ho na ubrousku atd.“ Pouze nejprve budete muset pracovat s papouškem, pak půjde do dětského stroje.
Hodně štěstí!

Nejlepší je dát do každé sklenice s barvou samostatný štětec, barvy se pak nemíchají.
Nebo je toho víc technika akvarelu- rychle otřete list papíru na vodové barvy mokrou houbou a potom si dítě může vzít jakoukoli barvu a dát tečky, kreslit pruhy atd. Výsledek je tak krásný!
Přejděte na moji registrační stránku (složka "Výkresy"). Dina ráda kreslí a my jsme nemohli nic vymyslet!

Přesto mohu postavit něco užitečného, ​​jen když je to nezbytně nutné. Díky šéfovi - dali mi na prázdniny úkol nakreslit společně s dětmi obaly na pohádky, tak jsem si aspoň vzpomněla, jak se drží tužka v rukou, znázornila jsem Petsona a Finduse :) Máte něco, co umíš, ale nemáš toho dost?

Moje dcera má 2 roky a 9 měsíců. Od 1 roku doma 7 měsíců Teď skoro nemluví, jen asi tucet slov. Logoped mě od září akutně posílá na logopedii. mateřská škola s odkazem na možné vážné problémy. Čí děti mluvily pozdě? V jakém věku? Některým negativní důsledky vedlo to?

Diskuse

3,4 roku to prasklo po 3 dnech v ruské školce, byl to takový nepořádek, je to nepochopitelné, ale dítě chtělo mluvit a učitelé jsou upřímní. Předtím tam byl tucet slov. Naše uzdečka byla ale krátká, o kterou se nikomu nechtělo. Poslední dopis P byla pevně usazena do 9 let, po 6 letech tříd s logopedy ve školce a škole. V době školní docházky nebylo možné z jeho řeči poznat, že dítě mluvilo pozdě.

Krovnaya ve 2,9 nemluvil - tucet vysoce zkreslených (nerozpoznatelných) slov a zvuků. Chodila jsem do školky a učila se individuálně u logopeda - od tří let se začala objevovat řeč. Do 5 let jí outsideři prakticky nerozuměli.
Následky - ve škole hrozné čtení, hrozná ruština, logoped už ve škole... Ale celkově nic, normální :)

Jak nakreslit Nový rok tužkou krok za krokem

1. Rozložte si svůj list alba napůl, jen s velmi světlými linkami, pomohou nám při kreslení. Na jedné straně budou sáně a na druhé kůň. Nyní nakreslete sníh vlnovkou a lyži ze saní. 2. Nakreslete vozík. Náš kůň se nachází na pravé straně listu uprostřed, nakreslíme kruhy označující hlavu, hrudník a záda a umístění nohou. 3. Nakreslete hlavu a tělo koně. 4. Nyní nohy, kopyta, hříva a ocas. 5. Nakreslíme kopyta koně a přistoupíme k...

Jak nakreslit bullfinches na větvi

V této lekci nakreslíme novoročenku s bullfinches, nebo můžete tuto kresbu jednoduše nakreslit na téma zima. Jak tedy nakreslit hýly na smrkové větvi se sněhem krok za krokem tužkou. Na lekci si vezměte barevné tužky nebo fixy, můžete také použít jednoduchou tužku, na tom nezáleží. Vezměme si tuto pohlednici.

Kresba tužkou krok za krokem. Smeshariki

Dnes se naučíme kreslit postavy ze série "Smeshariki"

Téma vzniklo k diskuzi k článku Jak nakreslit vše na světě: knihy pro děti s výukou kreslení. Dětské knihy pro začínající umělce s výkresy krok za krokem tužka

Jak se naučit kreslit holubici

Dove je dobrý charakter za nakreslení nástěnných novin ke Dni učitelů, zejména k 1. květnu a Dni vítězství - 9. května. Každý ví, že holubice je symbolem míru a štěstí. Holubi jsou nejen bílí, ale i šedí a černí. Ale pro svatební obrázky musíte kreslit pouze bílé holubice, protože bílý je symbolem čistoty a zdraví. Jak nakreslit holubici? Není to vůbec těžké, pokud to nakreslíte jednoduchou tužkou krok za krokem.

Dále se podívejte z okna, ale ve vzdálenosti ne více než 50 metrů. Pokud tam strom je, dobře si prohlédněte jeho větve.
Pak přesuňte pohled 100 metrů do dálky. Pokud tam je dům, zvažte jeho okna a balkony. A teprve potom se dívejte daleko do nebe – jako byste se dívali za horizont, do nekonečna. Postupně vraťte pohled do dlaně a dívejte se v opačném pořadí na dům, strom, rám.

Opakujte cvičení: dlaň, rám, strom, dům, nebe. A zpět: nebe, dům, strom, rám, dlaň. Pokaždé upřete svůj pohled na předmět po dobu 5-10 sekund, čímž donutíte akomodační aparát, aby se zapnul v požadované vzdálenosti. Pak „přeskočili krok“: palma - strom, rám - dům, nebe - strom, nahoru...

...A v kombinaci se „Step Gymnastics“ dokonale ulevuje od tzv. syndromu počítačového vidění.

Metoda 3. „Bod“ Zaměřeno na zlepšení zrakové ostrosti.

Vezměte obyčejný list papíru a naostřenou černou tužkou nakreslete 10 černých teček na jednu čáru s rozestupy asi 5 mm mezi nimi. Ve velmi

špatný zrak

Jak nakreslit medvěda? Doporučujeme naučit se jednoduché a jasné kroky pro kreslení medvěda, které budou srozumitelné i pro předškoláka. Kreslíme medvěda společně se stránkou Vaše dítě tužkou a krok za krokem! Jak nakreslit ježka? Navrhujeme naučit se jednoduché a jasné kroky pro kreslení ježka, které budou srozumitelné i pro předškoláka. Pojďme nakreslit ježka spolu s webem Vaše dítě tužkou a krok za krokem! Jak nakreslit prase? Doporučujeme vám naučit se jednoduché a jasné kroky pro kreslení prasete, které budou srozumitelné i...

Program rozvoje dítěte. Blog White-dove na 7ya.ru

Matematika Dítě ve věku 3 až 4 roky by mělo umět: 1. Dítě by mělo umět počítat do tří a ukazovat příslušný počet prstů na ruce. 2. Dítě musí umět ovládat pojmy: jeden – mnoho, velký – malý, vysoký – nízký atd. 3. Dítě musí znát základní barvy (červená, žlutá, zelená, modrá, bílá, černá). 4. Dítě musí znát základy geometrické tvary(kruh, čtverec, trojúhelník). 5. Dítě musí umět porovnávat předměty podle velikosti, barvy...

Zdá se, že sám nic nakreslit neumím... Vybarvuje pouze omalovánky. Co kreslí vaše děti v tomto věku?

Diskuse

Mému dítěti je pět let, vůbec nekreslí, jen čmárá a špatně mluví, pomozte mi, co mám dělat a kam jít?

16.12.2018 23:53:07, Lena Mamoyan

Nic nekreslí ani nemaluje, ale přesto začal teprve nedávno.

V porodnici prostě nezabalili plenky pevně. V autě byl otřesený, a tak si pro vás připravil překvapení. Pevně ​​ho zaviňte a plenku pevněji zaviňte. - Fuj! - vzdychli jsme se znatelnou úlevou. - Proč je barva taková? - ptal se manžel dál. - barva. Nebojte se. Dokud to není zelené. Natasha měla čas odpovědět na naše otázky a mezitím zavinula našeho syna obratností cirkusového kouzelníka.- No, tady máš! jak se to jmenovalo? "Anton," odpověděli jsme jednohlasně. -

Diskuse

Pěkné jméno
. "Syn vypadá jako jeho táta," řekla a podala teplý uzlíček do rukou šťastného otce. - Běžel jsem, mám tam Anyutku sám. Kdyby něco, zavolejte mi!...

Eh, zdá se, že to bylo napsáno o mně. A kolik vody od té doby proteklo pod mostem?

Díky za hezké vzpomínky.
14.04.2005 13:35:00, Yana

Jak rozvíjet představivost? Nevím, jak se zbavit kreslení pomocí algoritmu. Dítě rádo takto překresluje, kvalita kreseb se prudce zvýšila, jeho ruka se ustálila. Dítě ale nevidí, neumí kreslit věci víceméně takové, jaké jsou. To znamená, že mrkev je vždy trojúhelník, jablko je vždy kruh. Jaké anti-metody existují pro výuku vidění. Jak vytvořit obrázek ne s čarami, ale se skvrnami a stíny?

Mohu vám poslat archiv (300kb). Je tam program a lekce přípravná skupina Moskevské akademické umělecké lyceum. Učitel Yu.V.Smirnov

Sklo, předmět za sklem, zavřete jedno oko, obkreslete obrys, jak VIDÍTE – to je, abyste se dostali pryč od trojúhelníkových mrkví. Pro práci se stíny a stínováním můžete například kopírovat černobílé fotografie. Pokud máte Photoshop, vyfoťte stejnou mrkev a odstraňte/obnovte barvu... Děti ale stejně dávají větší pozor na obrys a barvu, než na tón.

A víte, že je to tak vzrušující činnost ukázalo se. Tato technika pro mě nebyla úplně nová, ale pak jsem viděl, že je možné touto technikou vytvářet obrazy (to pro mě byla novinka). Když jsem se prohrabal internetem, opravdu jsem viděl scénické malby, vyrobený s isothreadem. Nepoužívám hotové diagramy. Obvykle tužku s zadní strana karton (nebo sametový papír) Něco nakreslím, pak při práci vypichuji dírky a vyšívám, kde je potřeba. Práci, kterou jsem vám představovala, jsem vyšívala asi dva týdny (byla jsem na dovolené). Zkoušel jsem to stejně jako malování: ihned barevně, jakmile barva slehne (tedy nit). Vyšívala jsem hned, bez předběžné kresby tužkou.

Teď moje podzimní krajina zdobí náš pokoj. Pro ty, které tato technika zaujala a ještě ji nevyzkoušeli... Dále dejte volný průchod fantazii vašeho dítěte. Možnosti 1. Sněhulák Budete potřebovat větší koule vaty a můžete si nakreslit kyblík, smeták a mrkvový nos nebo vystřihnout z papíru a nalepit. 2. Zimní krajina Nakreslete nebo nalepte domy a stromy vystřižené z časopisů a vytvořte sníh pomocí vaty.
...Pampelišky Položte vatové kuličky na zelený list papíru a nechte zaschnout. Některé pampelišky natřete žlutě, stonky a listy nakreslete čím chcete. Papírová mozaika Naučit se tuto techniku ​​je velmi užitečné z hlediska rozvoje jemné motoriky rukou. K vytvoření obrázku technikou mozaiky budete potřebovat: Papír.

Diskuse

Tužka. Barevný papír nebo barevní dvouletí si s tím docela dobře poradí; nebo řekněme červené a modré - moře při západu slunce - na vlnách můžete dělat bílé jehňátka - také velmi snadné... kreslení na velké listy barevného papíru (třeba na žluto - hnědý - velbloud (jaký máte rádi , dítě pochopí, že se jedná o velblouda, nebo na modro - bílé (sníh kresba na velké roli tapety na rubové straně - v...);

A naše dcera opravdu miluje vaření a

voskovky

Sám se nenudí, protože rád přemýšlí. Zcela se dává přátelství, protože raději dává, než dostává. Je však třeba vzít v úvahu jedno „ale“. Někdy děti volí modrou ne proto, že jsou klidné, ale proto, že se chtějí uklidnit. Zelená - dítě je samostatné, vytrvalé, tvrdohlavé. Zelená je pro něj barvou klidu a bezpečí, o kterou usiluje.Červená - dítě je výstřední, agresivní, aktivní a snadno vzrušivé.

Diskuse

Žlutá – miminko je zvídavý optimista. Fialová - dítě miluje fantazírování, je emotivní, ale zároveň velmi citlivé a zranitelné. Hnědá - dítě často zažívá negativní emoce. Je pomalý a fyzicky nevyvinutý.

20.08.2008 22:49:29, Černá - dětská...

Souhlasím s Lilek, dětské kresby jsou skvělou příležitostí, jak zjistit náladu dítěte, identifikovat jeho strachy a úzkosti, pochopit, jak na některé reagovalo.

životní situaci . Strašně ráda sleduji, jak moje 4leté dítě kreslí, během toho mu pokládám sugestivní otázky, co je co, on začne vysvětlovat, a tak pomocí slov a tužky vzniká jeho obrázek. dnešní svět . Naprosto souhlasím s výběrem barev a kresbou detailů, dítě v žádném případě nenakreslí pečlivě pro něj nedůležitý prvek, i když přijde o ruku. A promiňte, nikdy neuvěřím, že veselé dítě si pro své kresby vybere pouze černou, což znamená, že rodičům je prostě jedno, co se děje v duši jejich dítěte, protože jedinou černou barvu považují za normální. Díky autorovi článku! Anya

Lekce kreslení pro nastávající maminky Představte si, že jste zasadili semínko neznámé, ale krásné květiny a těšíte se, až vykvete. Nyní zkuste na papíře znázornit, jak si tuto květinu představujete. Můžete nakreslit několik fází vývoje květu: objevil se první zelený výhonek, pak listy, pak poupě a nakonec vykvetlo krásná květina. Kolem květiny nakreslete zelenou louku, modrou oblohu a žluté slunce - to je péče, se kterou obklopíte své vlastní dítě. Psychologové a specialisté na barevnou terapii tvrdí, že kresba takové květiny uvolňuje vnitřní napětí a pomáhá nastávající mamince uvědomte si a vnímejte krásu své situace. Tato lekce vám pomůže ušetřit...

U Lukomorye je zelený dub; Zlatý řetízek na tom dubu: Dnem i nocí chodí ta učená kočka na řetízku; Jakou barvu kočky si představuješ? Z nějakého důvodu jsem ho vždycky viděl černého.

E. vlastně prohlížet s dítětem díla vytvořená skutečnými mistry). Věřte, že jedno k druhému neodmyslitelně patří a kreativita vašeho dítěte, byť jen povrchně obeznámeného s dějinami umění, bude bohatší a rozmanitější. kde začít? Samozřejmě si pořiďte materiály – jak pro praxi, tak pro teorii. Kreslení Ke kreslení potřebujete barvy nebo tužky -
různé typy , odrůdy, tóny a odstíny. Praxe ukázala, že kvaš je nejlepší pro nejmenší. Jeho výhody: snadné čištění a mytí; rychle schne na jakémkoli materiálu; Na sušený kvaš můžete malovat jinou barvou - kvaš je neprůhledný;

Strom nakreslený dětmi se obvykle skládá ze tří částí: kmen, větve a listy. Aby byl strom na obrázku rozpoznatelný, stačí jeho dvě složky. V zimní krajině nejsou listy, ale v letní krajině jsou větve často skryty za hustým listím. Nejjednodušší způsob nakreslete tužkou dub- mohutný, rozložitý, s bohatou korunou. Jeden dub ale asi nestačí, tak k němu přidáme žalud.

Jak nakreslit dub krok za krokem?

Čtyři kroky – a na bílé stránce se objeví dub. Další dva - poblíž padá žalud. Informujte se u svého dítěte! Tento obrázek se podaří na první pokus.

  • Kmen velkého stromu. Nebude to rovnoměrné, tím méně symetrické: v přírodě nabývají duby velmi bizarní tvary. Jak se dítěti daří kreslit obrysy na papír, ať to tak zůstane.

  • Shora se kmen mění ve větve. Obkreslíme je velkým obloukem uprostřed a dvěma klíšťaty po okrajích. Nyní každý, kdo se dívá, může na obrázku rozeznat strom, i když ještě není dokončen.

  • Omezujeme korunu na malé „kudrlinky“. Výška koruny se rovná kmeni nebo je větší (zobrazujeme starý strom).

  • To samé vlnovky dokončíme kreslení větví. Hodila by se i dutina pro veverku, ale zatím nekomplikujme úkol mladému umělci.

  • Dub je připraven. Pokud to dítě ještě neví, jak nakreslit žalud, potěšte ho příležitostí to udělat během chvilky. Jednou – čepice a samotné ovoce. Dva - malý hřbet a čárky na čepici.

Kdy bude dítě moci nakreslete dub krok za krokem, nabídnout ilustraci básně M. Katseva „Nebuď smutný, dube“. Nebo udělejte obrázek pro úryvek z Puškinovy ​​básně (ta, kde je Lukomorye).

Tento dětská mistrovská třída Pomůže vám také vyrobit polotovary pro nášivky. Je to prostě vytvořeno nelogicky. Co obvykle děláme? Přilepíme kmen, větve a poté strom „oblečeme“ listy. Ale v případě dubu je lepší udělat opak: nejprve vystřihneme svěží hlavu vlasů ze zeleného sametového papíru a poté nasadíme hnědý kmen se třemi nebo čtyřmi „rohy“ nahoře. Koruna může zůstat jednobarevná, ale zajímavější bude doplnit ji dubovými listy vystřiženými tvarovou děrovačkou. Tato pomůcka je pro děti bezpečná a značně rozšiřuje jejich kreativitu.